coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

Meble łazienkowe z drewna - właściwa pielęgnacja

data aktualizacji: 20-05-2021, 08:09 – artykuł promocyjny

Łazienka coraz częściej przestaje być pomieszczeniem służącym jedynie do szybkiej higieny. Z tego też względu chętnie wyposażamy ją w stylowe meble również te drewniane. To klasyka wśród mebli oferowanych do łazienek i gdy już podejmiemy decyzję o takim wyposażeniu, warto poznać najważniejsze zasady pielęgnacji tego typu materiału. Powierzchnie drewnianych mebli łazienkowych wymagają odpowiedniego czyszczenia, a będą nam służyć przez długie lata i pozostaną w dobrej kondycji. Poniżej zdradzamy tajniki właściwej pielęgnacji.

Meble łazienkowe z drewna - właściwa pielęgnacja

Zróżnicowana struktura, niepowtarzalny układ słojów i sęków, ale także różnice w kolorze są efektem naturalnego pochodzenia drewna używanego do produkcji mebli. Z pewnością wszystkie te cechy możemy uznać za najważniejsze walory tego typu szafek. Jednak drewno to także materiał o specyficznych wymaganiach, dlatego utrzymanie go w dobrej kondycji wymaga od nas systematyczności i właściwego podejścia.

Podstawowa zasada to taka, że drewniane powierzchnie nie mogą być narażone na długotrwałe działanie wody czy też utrzymującej się wilgoci. W tym celu po pierwsze powinniśmy zadbać o właściwą wentylację łazienki oraz zawsze wycierać meble do sucha. Przy czyszczeniu lepiej unikajmy mokrych gąbek i ściereczek, a postawmy na te lekko wilgotne. Nie należy także używać materiałów szorujących ani ostrych.

Meble wykonane z drewna wykazują niską odporność na działanie słońca. Długotrwały kontakt z promieniami UV może doprowadzić do odbarwień. Większość łazienek to pomieszczenia, gdzie słońce ma ograniczony dostęp, dlatego ten czynnik można uznać za niskiego ryzyka.

Zdecydowanie większym zagrożeniem są silne środki chemiczne oraz większość kosmetyków koloryzujących, które mogą rozlać się na powierzchnię takich mebli. W takiej sytuacji powinniśmy je jak najszybciej usunąć. Podobnie jest z wszelkimi zarysowaniami i uszkodzeniami, które pojawią się na meblach. Ich szybkie usunięcie uchroni nas przed powiększaniem się zniszczenia.

Aby drewniane meble zachowały swój połysk i nienaganną powierzchnię warto wybierać środki pielęgnujące dedykowane do tego typu zastosowań. Nigdy nie wolno używać płynów silnie żrących, zawierających drobinki szorujące, ani żadnego rodzaju rozpuszczalników. Nie wskazane są także substancje natłuszczające. Najbezpieczniej jest wykonać próbę danego preparatu na niewidocznym fragmencie. Każdy specyfik zawsze należy wycierać do sucha i dbać o ty, by używać tylko niewielkiej ich ilości. Dobrą praktyką jest czytanie etykiety — dzięki temu będziemy znać kolejność czynności oraz zalecane przez producenta środki ostrożności.

Największym sprzymierzeńcem naszych mebli jest systematyczność. Wybierajmy miękkie ściereczki i koniecznie pamiętajmy o wentylacji, bo bez niej żadne działania nie przyniosą zamierzonych efektów. Jeśli nie posiadamy wentylatora, to po każdej kąpieli otwórzmy okno lub gdy go nie ma, drzwi.

Kontakt w sprawie produktów:

EDAR Fidelus Edward
Zembrzyce 57
34-210 Zembrzyce
tel. +48 33 874 63 98 +48 795 404 355
www: edar.com.pl
mail: wyślij wiadomość
EDAR Fidelus Edward

Producent mebli z litego drewna do łazienki:
» meble z litego drewna do łazienek
» meble drewniane według indywidualnych projektów
» meble z drewna dębowego
» meble z drewna teakowego
» meble z wielu innych gatunków drewna
» meble do łazienki na wymiar
» blaty drewniane  pod umywalki w dowolnych wymiarach i kształtach
» komody łazienkowe wiszące pod umywalkami
» zabudowy łazienkowe według projektów
 

Zobacz zdjęcia w galerii Edar:

Komoda łazienkowa z drewna dębowego - EdarKomoda łazienkowa z drewna dębowego - EdarKomoda łazienkowa z drewna dębowego - EdarKomoda łazienkowa z drewna dębowego - Edarmeble łazienkowe z drewna dębowego - EdarMeble Elita

Podobne artykuły
Akcesoria łazienkowe w stylu retro - przegląd

meble i akcesoria

Akcesoria łazienkowe w stylu retro - przegląd

Czarne, drewniane, w kolorze mosiądzu lub złota — akcesoria łazienkowe stylizowane na retro to wyjątkowe dodatki... więcej...

 Podświetlane lusterka powiększające

meble i akcesoria

Podświetlane lusterka powiększające

Firma Aurora Technika Świetlna specjalizuje się w oświetleniu architektonicznym. W swojej ofercie posiada szeroką... więcej...

Wolnoopadająca deska sedesowa

meble i akcesoria

Wolnoopadająca deska sedesowa

Sprzątanie łazienki to czynność, którą z uwagi na intensywność użytkowania tego pomieszczenia, należy... więcej...