konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Płytki łazienkowe - trendy 2021!

data aktualizacji: 31-05-2021, 11:44

Kiedy wybieramy materiały wykończeniowe do łazienki, bierzemy pod uwagę nie tylko ich rodzaj, wytrzymałość i sposób montażu, ale przede wszystkim ich wygląd. Spokojnie można stwierdzić, że z reguły to właśnie design determinuje podjęcie ostatecznej decyzji. Tym samym to trendy wnętrzarskie prowadzą nas do celu, a jest nim nasze wymarzone wnętrze. Jak zatem wygląda sytuacja w aktualnych trendach obejmujących płytki łazienkowe?

Płytki łazienkowe - trendy 2021!

Beton w łazience, czyli płytki łazienkowe betonopodobne

 

Nie ma już nikt wątpliwości, że beton zadomowił się w naszych wnętrzach na dobre. Jego nieco onieśmielająca surowość i ascetyczność doskonale współgra z nowoczesnymi i minimalistycznymi wnętrzami. Co ciekawe, okazuje się, że świetnie prezentuje się on także w łazience, czego idealnym przykładem są ciemnoszare płytki łazienkowe Limone Town Antracite, wspaniale imitujące beton naturalny, które można położyć zarówno na podłogę, jak i na ścianę.

Płytki łazienkowe - trendy 2021!

Warto zaznaczyć, że płytki te mają rektyfikowane krawędzie, co pozwala na ich montaż z zachowaniem minimalnych odległości, dzięki czemu uzyskujemy bardzo cienkie fugi. Daje to niezwykle spektakularne efekty wizualne, które doskonale wpisują się w wystrój minimalistyczny i nowoczesny. To jednak nie wszystko, ponieważ paradoksalnie betonopodobne płytki łazienkowe w ciemniejszych kolorach nadają łazience nie tylko charakteru, ale także przytulności.

 

Oryginalne płytki do łazienki - skorodowany metal

 

Fascynacja metalem przejawia się we wnętrzarskich trendach już od kilku lat, co jest widoczne praktycznie na wszystkich targach branży ceramicznej. Nowoczesne technologie produkcji ceramiki pozwalają bowiem na imitację coraz ciekawszych tekstur, faktur i kolorów. Doskonałym tego przykładem są płytki odwzorowujące skorodowany metal Corten A z kolekcji Tau Cortion Ceramstic. Ich przepiękny rdzawo metaliczny kolor oraz chropowata struktura pozwalają stworzyć wnętrza łazienek w nietuzinkowym i bardzo oryginalnym stylu.

Płytki łazienkowe Corten A są inspirowane wyglądem stali kortenowskiej, czyli stali o wysokiej odporności na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, której wygląd jest niezwykle atrakcyjny pod kątem designerskim. Za wszystko odpowiada pojawiająca się na jej powierzchni ochronna powłoka przypominająca z wyglądu rdzawy nalot. W formie płytek gresowych Ceramistic zaskakują swoim wysokim realizmem i doskonale prezentują się zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

 

Dekory, dekory i jeszcze raz dekory!

 

Wspaniałym przełamaniem i uzupełnieniem aranżacji łazienkowych, zarówno tych inspirowanych betonem, jak i metalem, są trójwymiarowe dekory ścienne. Trendy 2021 jasno wskazują, że same gładkie ściany są po prostu mało ciekawe. Modne aranżacje, to aranżacje oryginalne i zaskakujące, które harmonijnie łączą w sobie minimalizm, inspirację ciekawymi materiałami, takimi jak metal i beton, z potęgującymi efekt "wow" dekorami ściennymi. Warto zatem włączyć dekory do aranżacji łazienki, tym bardziej że płytki łazienkowe w swoich licznych kolekcjach oferują niezwykle bogaty wybór tego typu elementów dekoracyjnych.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Viverto.plPodobne artykuły
Lastryko – wielki powrót do aranżacji wnętrz

podłogi i ściany

Lastryko – wielki powrót do aranżacji wnętrz

Modny w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, nadal obecny w wielu miejscach jak klatki schodowe bloków z wielkiej... więcej...

Zakup i układanie płytek ceramicznych

podłogi i ściany

Zakup i układanie płytek ceramicznych

Zakup płytek ceramicznych warto rozważyć z fachowcem odpowiedzialnym za ich ułożenie. Pomoże nam to optymalnie... więcej...

Łazienka w kamieniu

podłogi i ściany

Łazienka w kamieniu

Kamienie naturalne w aranżacji wnętrz od zawsze kojarzą się z luksusem. Surowiec ten występuje w szerokim wachlarzu... więcej...