konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Pralka w końcu może być cicha a przy okazji energooszczędna

data aktualizacji: 09-06-2021, 10:16 – artykuł promocyjny

Pralki ładowane od przodu z silnikiem inwerterowym nie tylko generują mniejszy hałas, lecz także zużywają mniej prądu. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Pralka w końcu może być cicha a przy okazji energooszczędna

Szukając pralki, weź pod uwagę ładowność, energooszczędność i programy. Ważną rolę odgrywa też silnik, który wpływa na prędkość obrotową, żywotność i zużycie energii. Coraz większą popularnością cieszą się pralki ładowane od przodu z silnikiem inwerterowym. Sprawdź, czym kierować się w czasie zakupów!

 

Pralki ładowane od przodu z silnikiem inwerterowym - najważniejsze zalety

 

Kupując pralkę, zwróć uwagę nie tylko na maksymalną prędkość wirowania, lecz także funkcje dodatkowe. Niektórzy producenci proponują programy antyalergiczne lub możliwość wrzucania ubrań w trakcie prania. Silnik inwerterowy nie posiada szczotek, dzięki czemu nie dochodzi do tarcia elementów. W tym przypadku energię produkują magnesy. Proponowany silnik nie nagrzewa się w czasie pracy, dlatego jest mniej podatny na awarie. Z czasem zużywają się tylko łożyska, które raz na jakiś czas należy wymienić.

 Jeśli szukasz cichej, energooszczędnej pralki, taki model na pewno spełni Twoje potrzeby. Możesz wtedy prać o każdej porze, nawet późnym wieczorem. Zastanawiasz się, jak dodatkowo zminimalizować hałas i drgania? Połóż pod pralką specjalną matę antywibracyjną. Dzięki temu masz pewność, że odgłosy prania nie będą przeszkadzać domownikom, ani sąsiadom.

Szukając pralki z silnikiem inweterowym, zwróć też uwagę na prędkość wirowania. Niektóre modele proponują nawet 1400-1800 obrotów. Decydując się na takie urządzenie, masz pewność, że ubrania będą dobrze wyschną i szybko wyschną.

Jeśli szukasz cichej i niezawodnej pralki z silnikiem inwerterowym, zajrzyj TUTAJ: https://www.neo24.pl/duzeagd/pralki/pralkizsilnikieminwerterowym.html

 

Jaką pralkę kupić?

 

Kupując sprzęt AGD, zwróć uwagę na klasę energetyczną, która określa przybliżoną liczbę kilowatogodzin zużywaną przez dane urządzenie. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd, wybierz pralkę klasy A++ lub A+++.  Wysoka klasa energetyczna przekłada się na wydajną i energooszczędną pracę urządzenia.

Oprócz tego weź pod uwagę pojemność pralki. Zazwyczaj modele z silnikiem inwerterowym mają pojemność 7-10 kg. Dzięki temu na pewno znajdziesz urządzenie, które sprosta Twoim oczekiwaniom.

Pralki z silnikami inwerterowymi kosztują trochę więcej niż tradycyjne modele, oferują za to szereg udogodnień. Cechuje je wysoka wytrzymałość i niska awaryjność. Wielu producentów proponuje 10-letnią gwarancję na silnik, co dowodzi jego wyższej trwałości.

 

Dlaczego warto wybrać pralkę ładowaną od frontu?

 

Kupując pralkę, zwróć uwagę na parametry techniczne. Zastanów się, czy proponowane funkcje i programy rzeczywiście spełnią Twoje potrzeby. Uwzględnij zużycie wody i energii, by zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Weź też pod uwagę sposób ładowania prania i wymiary pralki.

Pralki ładowane od frontu nadają się idealnie do zabudowy, na przykład we wnęce. Jeśli masz niewielką łazienkę, taki model możesz spokojnie postawić w kuchni. W takiej sytuacji poszukaj urządzenia z silnikiem inwerterowym. Dzięki temu masz pewność, że odgłosy prania nie będą Ci przeszkadzać podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Możesz również zamontować półkę lub blat nad pralką. W ten sposób zyskujesz więcej miejsca do przechowywania naczyń i akcesoriów kuchennych. Sprawdź, czy zostawiłeś wystarczająco dużą przestrzeń, by wygodnie włożyć i wyciągnąć pranie.

Zastanawiasz się, jaką pralkę wybrać do kuchni? Nie musisz ograniczać się do białego lub czarnego modelu. Producenci oferują urządzenia w różnych kolorach. Dzięki temu na pewno znajdziesz pralkę, która podkreśli charakter wnętrza. Możesz też wybrać model do zabudowy. W tym przypadku urządzenie znajduje się pod blatem, a front zasłaniają drzwi szafki kuchennej.

 

Jak wybrać energooszczędną pralkę?

 

Na zużycie energii wpływa nie tylko klasa energetyczna urządzenia, lecz także sposób jego eksploatacji. Kliknij tu i sprawdź, czy popełniasz te 7 najpopularniejszych błędów podczas prania.

Szukając pralki, zwróć uwagę na jej pojemność. Wspomniany parametr wyrażany jest w kilogramach. Określa, ile wynosi pojemność bębna dla tkanin bawełnianych przy maksymalnym załadunku. W przypadku 4-5-osobowej rodziny pralka powinna mieć przynajmniej 7 kg pojemności, by zmniejszyć częstotliwość prania. Jeśli masz dużo miejsca, możesz wybrać model, który przyjmie 8-9-kilogramowy ładunek. Upewnij się, że dany sprzęt oferuje krótkie programy. Sprawdzą się, gdy będziesz chciał wyprać przepocone, mało przybrudzone rzeczy. Nowoczesne modele mają blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi, dzięki czemu nie otworzą się, kiedy pralka jeszcze pracuje.

Nowoczesne modele mają wbudowane czujniki, które pomagają wybrać odpowiednią temperaturę i czas prania. Większość pralek zawiera czujnik wsadu, dzięki czemu automatycznie dopasowują ilość wody i detergentu do ciężaru prania. Niezależnie od tego, czy kupujesz model ładowany od góry, czy od przodu, zwróć uwagę na klasą energetyczną. Najwięcej zaoszczędzisz, jeśli kupisz pralkę w klasie A+++ lub A++. Należy zaznaczyć, że nawet w tej samej klasie występują duże różnice w zużyciu energii. Pamiętaj, by przed zakupem pralki, porównać poszczególne modele.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Neonet

Podobne artykuły
Jaka powinna być temperatura prasowania

sprzęt AGD

Jaka powinna być temperatura prasowania

Każdorazowe założenie ubrania powinno być poprzedzone jego wyprasowaniem. Odpowiednio dobrana temperatura prasowania... więcej...

Nowoczesne funkcje oraz rozwiązania techniczne pralek AEG

sprzęt AGD

Nowoczesne funkcje oraz rozwiązania techniczne pralek AEG

Zmieniające się trendy w modzie wprowadzają różnorodne połączenia tkanin, faktur i kolorów. Często... więcej...

Depilator z systemem ochrony skóry

sprzęt AGD

Depilator z systemem ochrony skóry

Dla kobiet piękna, gładka skóra bez zbędnego owłosienia jest bardzo ważną rzeczą. Jednak bardzo duża... więcej...