konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

Jakie meble sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach?

data aktualizacji: 25-06-2021, 11:58 – artykuł promocyjny

Styl nowoczesny niezmiennie jest jednym z najbardziej popularnych stylów w aranżacji wnętrz. Wiele osób chętnie czerpie z niego inspiracje urządzając swoje domy i mieszkania. Należycie do ich grona? To właśnie z myślą o was stworzyliśmy poradnik, który podpowie wam, jakie meble najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Jakie meble sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach?

Prostota ponad wszystko – wnętrza nowoczesne kochają przestrzeń i symetrię

 

Myślenie o wystroju wnętrz od czasów kiedy prym wiodły bogactwo, luksus i przepych zmieniło się diametralnie. Miejsce masywnych i ciężkich mebli o rozbudowanych konstrukcjach zajęły te proste, lekkie i oszczędne w wyrazie, wnosząc przy tym do czterech kątów wrażenie przestrzeni i dodatkową porcję świeżości. Patrząc na nowoczesne meble wyraźnie widać odejście od dekoracyjności i nacisk na formę oraz funkcjonalność. Ich sylwetki są proporcjonalne i symetryczne, a to głównie dlatego, że bazują na geometrycznych kształtach i liniach prostych.

Nie popełniajcie jednak tego błędu i nie mylcie stylu nowoczesnego z moderną czy modnym ostatnio minimalizmem. Choć są to estetyki pod wieloma względami sobie bliskie to nowoczesne wnętrza dają szeroki wachlarz opcji i mogą zostać zinterpretowane na różne sposoby. Meble w stylu nowoczesnym nie są z definicji zimne, surowe i pozbawione elegancji czy przesadnie futurystyczne. Umiejętnie dobrane do wystroju mogą nie tylko w praktyczny sposób zagospodarować dostępną przestrzeń, ale też stworzyć we wnętrzach sprzyjającą wygodzie atmosferę swobody i przytulności.

Jakie meble sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach?

 

Bez dekoracyjnych zdobień i detali - co nie znaczy, że pozbawione wyrazu…

 

To, że nowoczesne meble stronią od zdobień i detali, nie czyni z nich jakkolwiek nieciekawych i nieatrakcyjnych. Dodatkowe elementy stosowane są tutaj wyjątkowo oszczędnie, dlatego trudno zarzucić im krzykliwość czy przerysowanie, co nie znaczy jednak, że są całkowicie pozbawione wyrazu. Tutaj ozdobą są oryginalne połączenia kolorystyczne, kontrastujące faktury i zestawienia materiałów. Transparentne szkło w duecie z chromowaną stalą, jasne drewno dyskretnie uzupełnione metalem czy naturalny kamień ocieplony elementami płyty fornirowanej – zajrzycie na sfmeble.pl, a skutecznie przekonacie się, że nowoczesne meble we współczesnym rozumieniu, nie sprowadzają się wyłącznie do nieśmiertelnej bieli i wykończenia na wysoki połysk.

 

Nie tylko białe – nowoczesne meble nie boją się odważnych rozwiązań

 

Myśleliście do tej pory, że mianem nowoczesnych można określać tylko i wyłącznie meble w kolorach bieli? Natychmiast porzućcie to błędne przekonanie i zobaczcie, jak wiele pomysłów na nowoczesne wnętrza mają obecnie projektanci topowych marek wnętrzarskich. Białe meble oczywiście nadal są na topie i prawdopodobnie jeszcze długo nic w tej kwestii nie ulegnie zmianie, jednak coraz mocniej widoczne są tendencje do sięgania po bardziej odważne opcje kolorystyczne. Jednymi z ostatnich hitów we nowoczesnych wnętrzach są meble w kolorach czerni i mocno zbliżonego do niej odcieniem antracytu, granatu, piaskowego beżu i grafitu.

 

Modułowe, na kółkach i składane – tutaj liczą się pomysł i kreatywność

 

Odejście od ostentacyjnego przepychu na rzecz funkcjonalności ma swoje odzwierciedlenie także w stosowanych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Wnętrza urządzone na nowoczesną modłę to przejawiająca się na każdym kroku pomysłowość i kreatywność, która ma swoje wyraźne odzwierciedlenie w możliwości praktycznego wykorzystania potencjału mebli. Tutaj modułowe elementy, które można ustawiać w dowolnych konfiguracjach, kółka zamiast tradycyjnych nóżek, dyskretnie ukryte schowki czy funkcje rozkładania są bardzo pożądane i nie dziwią absolutnie nikogo.

Jakie meble sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach?

Z jednej strony jest to wyraz ogromnego postępu, jaki branża home designu zrobiła na przestrzeni ostatnich lat, z drugiej zaś, odpowiedź projektantów na sukcesywnie zmniejszający się metraż mieszkań. Sytuacje, w których na niewielkiej przestrzeni trzeba pomieścić sporo rzeczy stają się powszechnym problemem i nie dotyczą już tylko nielicznych. Nowoczesne meble potrafią bardzo sprytnie rozwiązać takie dylematy, dlatego cieszą się dużą popularnością. Ławka z ukrytym pod siedziskiem schowkiem, sofa z pojemnikiem na pościel czy zestaw stolików kawowych, które można wygodnie przechowywać jeden pod drugim – takie udogodnienia naprawdę potrafią ułatwić życie…

 

Meble wielofunkcyjne i z wygodnymi systemami przechowywania

 

Nowoczesne wnętrza cenią komfort, dlatego bardzo dużą uwagę przywiązują do funkcjonalności wyposażenia i przemyślanego wykorzystania wolnego miejsca. Jeśli zastanawiacie się, jakie meble wybrać do salonu, jadalni czy sypialni urządzonej w takiej estetyce to postawcie na te wielofunkcyjne i mogące zaoferować wygodny system przechowywania. Im więcej rzeczy ukryjecie za frontami półek, szafek i szuflad, tym lepiej. W taki sposób osiągniecie spójny efekt i usuniecie z pola widzenia wszystko, co mogłoby niekorzystnie wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Dzięki temu wnętrze nie będzie przytłaczać nadmiarem, tylko zachwycać lekkością, dużą ilością światła i przestronnością.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: sfmeble.pl

Meble Elita

Podobne artykuły
Koloroterapia - oświetlenie światłowodowe

meble i akcesoria

Koloroterapia - oświetlenie światłowodowe

Światłowody znalazły szerokie zastosowanie w grotach solnych, w gabinetach zajmujących się koloroterapią. Dzięki... więcej...

Jak oświetlić dużą łazienkę

meble i akcesoria

Jak oświetlić dużą łazienkę

Planując sposób zagospodarowania przestrzeni łazienkowej o dużym metrażu, powinniśmy najpierw dokładnie... więcej...

Gwieździste niebo w twojej łazience

meble i akcesoria

Gwieździste niebo w twojej łazience

Łazienka jest to miejsce w którym po całym dniu pracy chcemy zaznać chwilę odpoczynku biorąc kojący prysznic... więcej...