konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

Meble stojące czy wiszące – oto jest pytanie…

data aktualizacji: 25-06-2021, 11:25 – artykuł promocyjny

Jedno z ważniejszych pytań podczas urządzania łazienki brzmi: zawiesić nasze meble na ścianie czy postawić na podłodze? Oczywiście nie ma jednoznacznej, uniwersalnej odpowiedzi, ale warto przyjrzeć się zaletom obydwu tych rozwiązań.

Meble stojące czy wiszące – oto jest pytanie…

Meble wiszące to rozwiązanie, które stale zyskuje na popularności. Są bardzo funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Podczas mycia podłogi mopem, żadne elementy szafek nie będą nam przeszkadzać i co równie ważne nie będą narażone na kontakt z mokrymi i agresywnymi chemicznie środkami czyszczącymi. Meble wiszące mogą mieć również walor stylistyczno - wizualny. Prostsze i bardziej oszczędne rozwiązania designerskie w małych łazienkach są na pewno godne polecenia. Kolejną zaletą mebli zawieszanych, przynajmniej tych o wyższym standardzie, jest możliwość precyzyjnego wyregulowania ich zawieszenia, dzięki wbudowanym zawieszkom z możliwością regulacji 3d. To ważne w przypadku modułowego kompletowania kilku szafek obok siebie, np. w celu przykrycia ich jednym blatem. Wiele zatem przemawia za meblami wiszącymi ORiSTO.

Meble wiszące do łazienki ortisto

Kiedy warto rozważyć meble stojące? Na pewno w sytuacji, gdy nie mamy pewności co do wytrzymałości ścian w naszej łazience. Jeżeli jest ona wykonana w lekkich technologiach kartonowo – gipsowych i nie przewidziano w ścianie odpowiednich wzmocnień – taka ściana może nie wytrzymać zawieszenia mebli i umywalek. Z drugiej strony fakt postawienia mebli na dedykowanych nóżkach może wynikać z konceptu wzorniczego, np. w meblach stylizowanych czy klasycznych często nogi są detalem uzupełniającym formę mebla. Zdecydowanie nie są rekomendowane warianty, w których korpus mebla stoi bezpośrednio na płytkach podłogi lub jest od nich oddzielony tylko małymi ślizgaczami. Takie rozwiązanie nigdy nie będzie trwałe, a i wizualnie i funkcjonalnie jest synonimem minionych standardów.

Meble stojące

Podsumowującpostawić na nóżkach czy zawiesić? W obu przypadkach na pewno znajdziemy dobre rozwiązania, przede wszystkim w ofercie ORiSTO. Przy wyborze zawsze warto jednak spojrzeć na pozostałe elementy specyfikacji – wilgocioodporność materiałów, standard i jakość okuć i wykonania. One decydują o trwałości mebla zdecydowanie bardziej niż konfiguracja instalacji.

Kontakt w sprawie produktów:

ORiSTO Sp. z o.o.
Montowo 59
13-324 Grodziczno
tel. +48 564729500
www: oristo.pl
mail: wyślij wiadomość
ORiSTO Sp. z o.o.

Meble łazienkowe

Zobacz zdjęcia w galerii ORiSTO:

ORiSTOORiSTOORiSTOORiSTOORiSTOMeble Elita

Podobne artykuły
Lampy w stylu glamour

meble i akcesoria

Lampy w stylu glamour

Łazienka urządzona w stylu glamour jest niezwykle elegancka i stylowa. Dominują w niej wyraziste, żywe kolory. Barwami,... więcej...

Projektowanie łazienki zacznij od wyboru akcesoriów

meble i akcesoria

Projektowanie łazienki zacznij od wyboru akcesoriów

Wielu klientów po artykuły wyposażenia łazienek wraca do ItalyDirect.pl. Zmieniają domy, mieszkania,... więcej...