konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Elita

Aranżacja łazienki w stylu patchwork - żywe kolory i wzorzysty design

data aktualizacji: 29-06-2021, 07:14 – artykuł promocyjny

Patchwork kojarzy się z wielobarwnymi narzutami uszytymi z różnorodnych kawałków materiału. Pomysł na tak charakterystyczne zestawienia wzorów po latach zawitał również do świata projektowania wnętrz i popularne stały się patchworkowe płytki ceramiczne. Zobacz inspiracje łazienek w stylu patchwork.

Aranżacja łazienki w stylu patchwork - żywe kolory i wzorzysty design

Patchworkowa łazienka - jak ją urządzić?

 

Patchwork to technika szycia polegająca na łączeniu ze sobą skrawków materiału, które różnią się kolorami, wzorami, fakturą, czy wielkością. Przy użyciu tej metody  powstają piękne narzuty, poszewki na pościel, zasłony, a nawet elementy garderoby. Biorąc pod uwagę oryginalność tej koncepcji, nie dziwi fakt, że z tkanin przeniosła się ona na inne elementy wystroju wnętrza, przede wszystkim wzbogacając ofertę producentów płytek i kafli ceramicznych. Jeśli chcesz nadać swojej łazience całkowicie nowy i wyjątkowy wygląd, zdecydowanie weź je pod uwagę projektując jej wnętrze.

Patchworkowa łazienka - jak ją urządzić?

MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom KB14 skroplony agat

Jak zrobić to dobrze? Przede wszystkim zachowaj umiar. Do wyboru masz bogactwo wzorów: geometryczne figury, motywy kwiatowe, marokańskie desenie. Niezależnie, który z nich wybierzesz, to pokryte nimi kafelki staną się centralnym punktem Twojej aranżacji. Ułóż je więc na jednej ścianie lub na jej fragmencie, czy też tylko na podłodze (z opcją przeciągnięcia ich na fragment jednej ze ścian), by nie obciążyć wnętrza. Ich mocny charakter zrównoważysz odpowiednio dobranymi barwami innych elementów wystroju – spójnymi z kolorystyką wzorów na ceramice. Niech dominuje stonowany lub neutralny kolor, który możesz ożywić jednym mocnym np. pomarańczowym akcentem kolorystycznym. Pomaluj więc ściany nad płytką kolorem KB14 Skroplony Agat z oferty MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom.

 

Mała, biała łazienka patchwork

 

 Mała, biała łazienka patchwork

MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom KB2 mroźna biel

Jeśli nie masz pomysłu, gdzie ułożyć wzorzyste płytki ceramiczne, spróbuj wykorzystać je do podkreślenia strefy najbardziej narażonej na kontakt z wodą w swojej łazience. Wyłóż nimi jedną ścianę kabiny prysznicowej, lub ułóż je nad wanną. Taki sposób dekoracji spełni dodatkową funkcję w małych i wąskich pomieszczeniach. Jeśli ciemnymi patchworkowymi płytkami pokryjesz krótszą ścianę w głębi, to optycznie zmienisz proporcje wnętrza, wizualnie ją przybliżając.

Jak już zauważyłeś, płytki patchworkowe bardzo dobrze łączą się z klasycznymi białymi kaflami. Doskonale również komponują się ze ścianami pokrytymi farbą. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu powierzchni w dobrym stanie przez długi czas, wybierz farbę MAGNAT Creative Kitchen& Bathroom, która jest przeznaczona do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci i kondensację pary wodnej oraz tworzy trwałe powłoki odporne m.in. na płynne zabrudzenia. Jeśli planujesz małą, patchworkową łazienkę, wybierz płytki z elementami bieli (mogą być biało-czarne), a do pokrycia ścian produkt MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom KB2 Mroźna Biel i białe kafle. Biel optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń. Czarna podłoga natomiast będzie nowoczesnym dopełnieniem aranżacji.

 

Modne wzory i kolory

 

 Modne wzory i kolory do łazienki

MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom KB18 lodowy opal

Patchwork przede wszystkim kojarzy się z intensywnymi, głębokimi barwami lub z mocnymi kontrastami. Producenci wyczuli jednak w tym motywie potencjał elegancji. Zmieniając ich kolorystykę i wymyślając subtelniejsze desenie, proponując wersję bardziej stonowaną i wyrafinowaną, wpisującą się w trendy nowoczesności. Dzięki temu możesz stworzyć wytworną łazienkę patchworkową w beżach, bielach, szarościach, czy z elementami wspomnianej już czerni. I paradoksalnie – spokojną i sprzyjającą wyciszeniu.

Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na łazienkę, znajdziesz go inspirując się pięknem barw farb MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom i w różnorodności patchworku. W tym połączeniu kryje się bowiem klucz do niebanalnych, wyjątkowych projektów.

Kontakt w sprawie produktów:

Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 23
00-854 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomość
Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.

DZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań » farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń » emulsje do pomieszczeń wilgotnych » farby i lakiery do drewna » farby i emalie do metalu » kleje » zaprawy » masy i mieszanki tynkarskie » masy i mieszanki do szpachlowania » lakiery » impregnaty do drewna » lakierobejce » farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii FFiL Śnieżka