Elita

Łazienka w stylu skandynawskim na poddaszu - pomysły aranżacyjne

data aktualizacji: 29-06-2021, 07:14 – artykuł promocyjny

Łazienka w stylu skandynawskim to połączenie wygody i funkcjonalności z subtelną, jasną kolorystyką, obecnością drewna oraz metalu. Wnętrze urządzone w ten sposób sprzyja relaksowi i odprężeniu, jakiego oczekujesz od tego typu przestrzeni. Stylistyka ta szczególnie pasuje do pomieszczeń pod skosami. Zobacz nasze pomysły aranżacyjne na łazienkę w stylu skandynawskim na poddaszu.

Łazienka w stylu skandynawskim na poddaszu - pomysły aranżacyjne

MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B6 śnieżny agat

 

Łazienka w stylu skandynawskim  – inspiracje

 

Łazienka na poddaszu to oryginalne wnętrze dzięki obecności skosów. Trzeba jednak przyznać, że te elementy architektoniczne oprócz waloru dekoracyjnego, przede wszystkim ograniczają przestrzeń. Dlatego planując jej urządzanie, warto wybrać styl oparty na minimalizmie, który nie wprowadzi zbędnego chaosu.

Łazienka w stylu skandynawskim  – inspiracje

MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B5 czysta biel i B11 burzliwy hematyt

Proponujemy Ci skandynawskie spojrzenie na budowanie idealnej przestrzeni do życia. Jak w swoim polskim domu możesz osiągnąć tę wyjątkową harmonię znad fiordów? Przede wszystkim wybieraj jasne barwy. Na styl skandynawski składają się przede wszystkim biele, delikatne beże, szarości i brązy, jak również rozbielone odcienie błękitu i zieleni. Paleta ta jest ograniczona i jasna, ponieważ mieszkańcy północnej Europy żyją w deficycie naturalnego światła dziennego, stąd mają dużą potrzebę doświetlenia wnętrza, również obecnością jasnych kolorów.  

Do pomalowania swojej skandynawskiej łazienki na poddaszu wybierz farbę MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B5 Czysta Biel. Produkt ten tworzy powłoki o hydrofobowych właściwościach, dlatego idealnie nadaje się do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń narażonych na okresowo zwiększające się zawilgocenie i kondensację pary wodnej, w tym łazienki. Biel nie tylko rozjaśni, ale również optycznie powiększy Twoje wnętrze. Jeśli posiadasz wnękę, możesz wprowadzić różnorodność kolorystyczną, pokrywając ją płytkami ceramicznymi w ciemnym odcieniu szarości. Sąsiadujące elementy architektoniczne, jak np. cokoły, również podkreśl ciemnoszarym kolorem, farbą MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B11 Burzliwy Hematyt.

Nietuzinkowym pomysłem będzie wprowadzenie do wnętrza czarno-białego geometrycznego wzoru, zarówno w postaci mozaiki, jak i poduszek dekoracyjnych. To zimne zestawienie ocieplisz za pomocą jasnego drewna i prostego oświetlenia z żółtym światłem.

 

Łazienka w stylu skandynawskim – pamiętaj o metalowych akcentach

 

Łazienka w stylu skandynawskim – pamiętaj o metalowych akcentach

MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B8 przejrzysty kalcyt

Łazienka w stylu skandynawskim to nie tylko jasna paleta i drewno. To również metal, który nawiązuje do zamiłowania Skandynawów do surowości. W tej aranżacji możemy je zauważyć dzięki  obecności imitacji kamienia – zarówno pokrywającego podłogę i ścianę kolankową, jak i w postaci kamiennej wanny i umywalek oraz surowego drewna z widocznym rysunkiem włókien, sęków i słoi. Biorąc także pod uwagę skandynawskie uwielbienie prostoty, wybieraj akcesoria i wyposażenie z metalu o prostych liniach i formach. Proponowane przez nas wnętrze zyskało wyrazistość dzięki obecności metalowo-szklanej ścianki działowej i okrągłego lustra w czarnym kolorze.

 

Drewno w skandynawskiej łazience na poddaszu

 

Drewno w skandynawskiej łazience na poddaszu

Magnat Creative Kitchen&Bathroom KB2 mroźna biel

Szukasz sposobu na jasną i świeżą przestrzeń, w której odnajdziesz ukojenie przed snem lub zaczniesz nowy dzień? Pomyśl o skandynawskiej łazience na poddaszu z drewnem i bielą. Zobacz, jak jasno i przestronnie może wyglądać wnętrze oparte jedynie na tych dwóch elementach. Zauważ jednak, że wnętrze mimo minimalizmu jest bardzo ciekawe, dzięki naturalnej fakturze drewna. Parkiet w jodełkę wprowadził do projektu dynamizm, który idealnie harmonizuje ze spokojnym odcieniem farby MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom KB2 Mroźna Biel i łagodnością czystych linii wyposażenia. Zielony akcent rośliny doniczkowej, oprócz waloru estetycznego, jest tu również piękną metaforą życia, które docenisz jeszcze bardziej podczas przyjemnej, ciepłej kąpieli w takiej łazience.

Pozwól, by styl skandynawski rozgościł się w Twojej łazience na poddaszu. Zacznij od odpowiedniego odcienia farby MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom lub Magnat Creative Kitchen&Bathroom. Następnie sięgnij po drewno, metal i minimalistyczne wyposażenie, a już wkrótce przeniesiesz swoje wnętrze na daleką Północ.

Kontakt w sprawie produktów:

Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 23
00-854 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomość
Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.

DZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań » farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń » emulsje do pomieszczeń wilgotnych » farby i lakiery do drewna » farby i emalie do metalu » kleje » zaprawy » masy i mieszanki tynkarskie » masy i mieszanki do szpachlowania » lakiery » impregnaty do drewna » lakierobejce » farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii FFiL Śnieżka