konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Riho - wanny, kabiny, brodziki

Łazienka rano i wieczorem

data aktualizacji: 01-07-2021, 11:45 – artykuł promocyjny

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym zaczyna się i kończy dzień. Powinna być funkcjonalna, dlatego podczas urządzania, należy wziąć pod uwagę oczekiwania użytkowników. Dobry projekt, zawierający nie tylko kwestie preferowanej estetyki, ale przede wszystkim praktyczność łazienki pozwolą urządzić wnętrze na lata. W projekcie można wyodrębnić poszczególne strefy: prysznica, kąpieli czy codziennej toalety. Każda z nich zawiera kilka elementów wyposażenia.

Łazienka rano i wieczorem

fot.: Wanna wolnostojąca Goya

Strefa prysznica

 

Aranżując strefę przeznaczoną pod montaż prysznica, trzeba uwzględnić nie tylko odpowiedni model kabiny prysznicowej, którą powinno się dobrać do rozmiaru łazienki czy wystroju całego wnętrza, ale także potrzeby osób korzystających. Dostępne na rynku kabiny prysznicowe pozwalają na wybór modelu spośród kabin walk in, profilowanych czy bezprofilowych, jak również w różnej kolorystyce wykończenia: chromowanej, czarnej - najpopularniejszej spośród nich, jak również mniej standardowych: białym lub złotym.

Kabina walk in

fot.: Kabina walk in Icon

Kolejna kwestia to wybór brodzika albo odpływu liniowego, cieszącego się coraz większą popularnością na rynku. Model brodzika w swojej formie uzależniony jest od kształtu kabiny prysznicowej . Dodatkowo można wybrać model głębszy - z siedziskiem albo bez, jak również model ultra - płytki, których forma niejednokrotnie umożliwia ich bezprogową instalację. Jeśli w projekcie przewidziano montaż odpływu liniowego, inwestor ma sporą dowolność w kwestii jego wykończenia, jednak najbardziej popularne są: szkło hartowane w kolorze czarnym lub białym oraz szczotkowany chrom. Ważny jest również sposób montażu, ponieważ dostępne są produkty do montażu dowolnym miejscu, jak i przyścienne, prawie niewidoczne modele.

Jako dodatek do strefy prysznica świetnie sprawdzi się siedzisko prysznicowe. Dzięki niemu dzieci oraz osoby starsze będą miały ułatwione korzystanie z prysznica. Najlepsze siedzisko to takie, które swoją formą nie zabierze na stałe miejsca pod prysznicem, a jakość i wykończenie zagwarantują długoletnie użytkowanie.

fot.: Kabina walk in Toca

 

Strefa kąpieli

 

Najważniejszy element tej strefy to oczywiście wanna. Pierwszą kwestią będzie wybór modelu - wanna pod zabudowę czy wolnostojąca. Skonkretyzowanie grupy użytkowników może okazać się pomocne, ponieważ modele dostępne na rynku skierowane są np.: dla rodzin z dziećmi, dla dwojga, czy osób z ograniczeniami ruchowymi. Dzięki różnym technologiom producent może projektować w niemal nieograniczonej formie nowe modele, w wielu różnych wykończeniach. Oprócz najpopularniejszych białych wanien dostępne są także w wersji czarno-białej, we wszystkich kolorach palety RAL, a także w wykończeniu glamour. Personalizacja wanny z pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy marzą o aranżacji nietuzinkowego salonu kąpielowego.

Wanna żółta

fot.: Wanna wolnostojąca Viya

Natomiast wśród wanien akrylowych, dostępne są te ze standardowym rantem, mierzącym około 40 mm wraz z dedykowanymi do nich obudowami oraz w wersji slim, o rancie około 15 mm pod zabudowę płytkami.

Wanna talia slim

fot.: Wanna Talia Slim

W strefie kąpieli bardzo często potrzebujemy miejsca na przechowywanie drobiazgów. Zwykle organizujemy taką przestrzeń wokół wanny, poprzez montaż półek na ścianie itp. Natomiast, w trakcie kąpieli, z pewnością idealna okaże się półka nawannowa – telefon, książka, szklanka wody, czy kieliszek wina, będą zaraz pod ręką.

Wanna z półką

fot.: Wanna Modern Slim

Dla amatorów prysznica montaż wanny nie koniecznie oznaczać musi rezygnację z miejsca na szybki natrysk. W takim przypadku można zamontować dedykowany parawan nawannowy, które również dostępny jest w wielu konfiguracjach.

Wanna z paraweanem

fot.: Wanna Quadro Slim

 

Strefa codziennej toalety

 

Aranżacja łazienki nie może odbyć się bez strefy codziennej toalety. To tutaj, najważniejszą kwestią może okazać się organizacja miejsca do przechowywania. Odpowiedni model szafki umywalkowej z pewnością ułatwi poranne przygotowanie do wyjścia, jak i wieczorne zabiegi. Aby wybrany przez klienta mebel, spełniał wszelkie oczekiwania, warto zdecydować się na model wykonany z wysokiej jakości materiałów, odpowiednio przystosowanych do użytku w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością. Dodatkowym atutem okażą się wewnętrzne szuflady, czy maty antypoślizgowe bądź segregatory na drobiazgi, których jak wiadomo, w łazience jest sporo. Bardzo zróżnicowana oferta na rynku w tym segmencie, proponuje modele od tych najtańszych, po bardzo drogie meble, natomiast warto przyjrzeć się ich specyfikacji. Zwykle, nie dokonujemy zmian w aranżacji łazienki zbyt często, a odpowiednia szafka, może nie tylko wpisać się w walory estetyczne wnętrza, ale i spełniać swoją funkcję długie lata. Świetnym rozwiązaniem okazują się szafki modułowe, w których klient może określić np. kolorystykę frontów, uchwytów czy nóg, jak również dobrać idealny do swojej łazienki blat.

fot.: Meble łazienkowe Floo

Wybierając szafkę umywalkową, należy zdecydować jaki model umywalki będzie instalowany. Wśród umywalek nablatowych możemy znaleźć te, które swoją formą przewidują montaż baterii umywalkowej na rancie, jak i te, wymagające montażu źródła wody zaraz obok. Te kwestie można oprzeć już wyłącznie o swoje upodobania estetyczne, ponieważ obie spełniają swoje funkcje, pamiętając jednak o tym, aby stawiać je wyłącznie na blatach łazienkowych, odpornych na działanie wody i wilgoci.

Umywalka nablatowa

fot.: Meble łazienkowe Dexa

Kontakt w sprawie produktów:

BESCO Sp. z o.o.
ul. Kościelna 21
38-524 Besko
tel. +48 600 700 336
www: www.besco.eu
mail: wyślij wiadomość
BESCO Sp. z o.o.

wanny: asymetryczne » symetryczne » wolnostojące » kabino-wanny » kabiny prysznicowe: półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » walk in » asymetryczne » drzwi prysznicowe » parawany nawannowe » brodziki prysznicowe: asymetryczne » półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » umywalki » akcesoria » odpływy liniowe » umywalki » armatura łazienkowa: baterie wolnostojące » umywalkowe » prysznicowe » wannowe


Zobacz zdjęcia w galerii BESCO Sp. z o.o.

BESCO    BESCO    BESCO    BESCO    BESCO
 

Podobne artykuły
Baterie umywalkowe ścienne - atrakcyjny design i funkcjonalność

armatura łazienkowa

Baterie umywalkowe ścienne - atrakcyjny design...

Obecnie większość osób wybierających baterię umywalkową do swojej łazienki, decyduje się na montaż modelu... więcej...

Panele prysznicowe - przegląd

armatura łazienkowa

Panele prysznicowe - przegląd

Panele prysznicowe są alternatywą dla kabin prysznicowych z funkcją hydromasażu. Bardzo często wykorzystuje się... więcej...

Nowoczesne kolumny natryskowe Klar z włóknem fibrowym

armatura łazienkowa

Nowoczesne kolumny natryskowe Klar z włóknem fibrowym

Choć wydawałoby się, że prysznic czy deszczownica nie są kluczowymi elementami w aranżacji łazienki, dobranie... więcej...