konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

Wybieramy meble do łazienki - nowoczesność kontra klasyka

data aktualizacji: 13-07-2021, 07:22 – artykuł promocyjny

Meble łazienkowe potrafią całkowicie odmienić wygląd wnętrza oraz pozwalają lepiej dostosować go do poczucia estetyki każdej osoby. Warto traktować je więc nie tylko jako miejsce do przechowywania akcesoriów łazienkowych, ale także swoistą ozdobę łazienki i zainwestować w zakup takich rozwiązań, które będą zarówno funkcjonalne, jak i dopasowane do naszego gustu. Meble do łazienki na szczęście dostępne są w tak wielu wariantach i stylach, że bez problemu wybierzemy te idealnie odzwierciedlające nasze potrzeby.

Wybieramy meble do łazienki - nowoczesność kontra klasyka

Meble do łazienki i ich rola. Na co zwracać uwagę przy wyborze zestawów?

 

Meble łazienkowe pełnią dwie podstawowe funkcje. Pierwszą z nich jest zapewnienie potrzebnego miejsca do przechowywania drobnego wyposażenia łazienki. Zakup odpowiedniej ilości pojemnych mebli łazienkowych pozwala uczynić zadość modnemu w ostatnich latach dążeniu do minimalizmu i pozostawienie na bezpośrednim widoku jedynie elementów zdobiących i dopełniających wystrój pomieszczenia. Meble do łazienki pozwalają utrzymać w pomieszczeniu lepszy porządek oraz uzyskać szybki dostęp do potrzebnych w danej chwili akcesoriów, które w uporządkowanej łazience znajdują się zawsze w tym samym, łatwo dostępnym miejscu.

Meble do łazienki i ich rola. Na co zwracać uwagę przy wyborze zestawów?

Drugą funkcją, jaką pełnią meble łazienkowe jest nadawanie pomieszczeniu charakteru. Za pomocą prawidłowo dobranych mebli możemy bowiem skutecznie podkreślić z góry ustalony styl łazienki, wprowadzić do niej dodatkowe walory estetyczne i tym samym uzyskać atrakcyjne wizualnie pomieszczenie, w którym wszystkie obecne elementy będą doskonale ze sobą współgrały pod względem estetycznym. Meble do łazienki są dostępne w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych stylach, kolorach oraz wykończeniach, co daje nam praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne w zakresie planowania wystroju.

 

Nowoczesne meble łazienkowe a klasyczne rozwiązania

 

Nowoczesne meble łazienkowe charakteryzują się głównie prostymi formami, zróżnicowaną kolorystyką oraz ograniczeniem zdobień i dodatków do niezbędnego minimum. Najlepiej pod względem estetycznym pasują do łazienek urządzonych w stylu industrialnym, skandynawskim i minimalistycznym. Oferują przy tym zwykle dużą pojemność, która pozwala na przechowywanie w ich wnętrzu wszystkiego, co chcemy mieć w zasięgu ręki w łazience. Nowoczesne meble do łazienki to także najczęściej rozwiązania podwieszane, których konstrukcja podkreśla minimalistyczny i nowoczesny charakter. Doskonałym przykładem takich rozwiązań są meble do łazienki z kolekcji Inspira i Victoria Basic, dostępne w ofercie marki Roca.

Na przeciwległym biegunie znajdują się natomiast meble do łazienki utrzymane w klasycznym stylu nawiązującym do klimatów minionych epok. Są to najczęściej rozwiązania o bardziej zróżnicowanej bryle, z charakterystycznymi zdobieniami oraz opierające się na ozdobnych nóżkach. Takie meble doskonale pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu retro, vintage, prowansalskim i glamour, które wymagają zastosowania bardziej charakterystycznych, ozdobnych rozwiązań. Za przykład mogą tu posłużyć meble z kolekcji Carmen marki Roca, które fantastycznie odnajdą się we wszystkich łazienkach urządzonych w stylu nawiązującym do dawnych czasów.

 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: RocaMeble Elita

Podobne artykuły
Zasłony do łazienki w stylu romantycznym

meble i akcesoria

Zasłony do łazienki w stylu romantycznym

Kobiety, urządzając wnętrze łazienki, z której będą korzystać na co dzień, chcą nadać jej wystrój... więcej...

Przechowywanie w łazience - niezbędne akcesoria, które sprawdzą się w każdym wnętrzu

meble i akcesoria

Przechowywanie w łazience - niezbędne akcesoria,...

Łazienka to pomieszczenie, w którym musimy znaleźć miejsce dla wielu rzeczy. Kosmetyki, przybory toaletowe,... więcej...

Podświetlane fugi do łazienki

meble i akcesoria

Podświetlane fugi do łazienki

Jednym z ciekawszych rozwiązań do oświetlenia dekoracyjnego w łazience są podświetlane fugi. Mówiąc dokładniej,... więcej...