konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

Jak znaleźć idealną suszarkę do prania

data aktualizacji: 27-08-2021, 08:04 – artykuł promocyjny

W Polsce okres zimowo-przejściowy trwa ponad 6 miesięcy, a to oznacza, że w tym czasie większość ludzi ma problem z suszeniem prania. Jak się okazuje, nawet lato nie zawsze daje nam idealne warunki do skutecznego wysuszenia mokrych ubrań. Stąd coraz większe zainteresowanie suszarkami automatycznymi, które rozwiązują ten problem bez względu na pogodę, przestrzeń w mieszkaniu czy na balkonie, a także dbają o tkaniny również te delikatne. Jaki zatem wybrać model suszarki, na co zwrócić uwagę? Oto kilka praktycznych wskazówek.  

Jak znaleźć idealną suszarkę do prania

Nie trać czasu na rozwieszanie prania - wybierz suszarkę automatyczną

 

Wiele osób ma wątpliwości, czy suszarki nie niszczą ubrań. Często pojawia się również przekonanie, że odzież wyjęta z bębna będzie zmięta. Jak się okazuję, suszenie automatyczne może być bezpieczne i komfortowe. Wystarczy wiedzieć, na jakie funkcje warto zwrócić uwagę. W urządzeniach marki Electrolux znajdziemy programy oraz technologie dedykowane delikatnym i wymagającym tkaninom, jak wielowarstwowe kurtki czy jedwab lub wełna.

Kupując suszarkę do ubrań, warto wziąć pod uwagę:

  • dostępną przestrzeń - standardowo są to urządzenia o szerokości 60 cm. Suszarkę możemy ustawić obok pralki lub na pralce, jeśli mamy standardową pralkę ładowaną od przodu. W przypadku braku wolnego miejsca pozostaje nam opcja zakupu pralko-suszarki, czyli urządzenia 2 w 1.
  • ilość prań wykonywanych tygodniowo - suszarki Electrolux mają pojemności od 7 do 9 kg z myślą o potrzebach każdego z nas. W zależności od tego, czy jesteśmy singlami, czy mamy dużą rodzinę oraz jakiego typu odzież najczęściej suszymy (pościel, zasłony wymagają większego bębna), wybierzmy większy lu mniejszy bęben.
  • rodzaje tkanin, które pierzemy najczęściej - dzięki dedykowanym programom suszarki Electrolux umożliwiają suszenie aż 93% wszystkich rodzajów tkanin.

 

Dzięki tym informacjom łatwiej będzie znaleźć suszarkę do ubrań dopasowaną do naszych potrzeb.

 

Chroń suszone tkaniny, by służyły dłużej

 

System DelicateCare pozwala na dobór temperatury i ruchów bębna w zależności od suszonych tkanin, co przekłada się na pielęgnację dostosowaną do potrzeb, z zachowaniem kształtu i właściwości odzieży. Ochrona przed zbiegania się tkanin pozwala cieszyć się efektem jak przy suszeniu na płasko. Umożliwia to suszenie nawet najbardziej delikatnych swetrów, które nie będą skręcane ani obracane co chroni przed zbieganiem się włókien. W ten sposób można suszyć nawet ubrania nadające się wyłącznie do prania ręcznego. 

Ten system chroni również właściwości odzieży funkcyjnej, zachowując jej nieprzemakalność lepiej niż przy suszeniu na wolnym powietrzu. Wszystko za sprawą regulowanej temperatury i ruchów bębna, które są tak dobrane, aby chronić tkaniny odzieży sportowej, doprowadzając do nich optymalną ilość ciepła.

Suszarka serii 800

Technologia SensiCare to zaawansowany system wykorzystujący czujniki wilgotności i temperatury pomagające dostosować czas suszenia do danego wsadu. Pozwalają zakopńczyć program, gdy tylko wykryją, że tkaniny są już suche. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko czas i energię, ale również chronimy nasze ubrania przed przesuszeniem. Funkcja 3DSense zapewnia bezpieczne suszenie każdego rodzaju tkanin od wełny, przez jedwab po puch wykrywajac wilgoć nie tylko na powierzchni, ale także w głębi suszonych rzeczy.

Technologia Electrolux 3DSense jest dostępny w wybranych modelach serii 900

Nowoczesne suszarki to urządzenia inteligentne, czyli współpracujące z aplikacją mobilną, dzięki której możemy liczyć na indywidualnie dostosowaną pielęgnację prania. Z funkcją Twój doradca poznamy tajniki najlepszej pielęgnacji ubrań, a ustawienia Ulubione zapamięta za nas najczęściej wybierane parametry prania. Zdalne sterowanie, niezależnie czy jesteśmy w domu, czy poza nim zwiększa komfort i dba o nasz czas.

Aplikacja My Electrolux Care

Aplikacja My Electrolux Care

Suszenie w suszarce zajmuje mniej miejsc niż w wersji tradycyjnej, a poza tym daje nam pełną niezależność przez cały rok i bez względu na pogodę. Ubrania z suszarki mają mniej zagnieceń, czyli często nie wymagają po prostu prasowania. Nie musimy tracić czasu również na rozwieszanie i zdejmowanie prania. Suszarki Electrolux są ekologiczne i opłacalne, a wybór energooszczędnej klasy przełoży się nie tylko na domowy budżet, ale pozwoli także dbać o naszą planetę.

Kontakt w sprawie produktów:

Electrolux Poland Sp. z o.o.
ul. Karolkowa 30
01-207 Warszawa
tel. 801-444-800
www: www.electrolux.pl
mail: wyślij wiadomość
Electrolux Poland Sp. z o.o.

Zobacz informacje o firmie


sprzątanie
: odkurzacze odkurzacze centralne odkurzacze przyjazne dla środowiska gotowanie: kuchenki mikrofalowe kuchnie okapy piekarniki płyty do zabudowy urządzenia kompaktowe do zabudowy pralnictwo: pralki pralko-suszarki suszarki zmywanie naczyń: zmywarki do zabudowy zmywarki wolnostojące chłodnictwo: chłodnictwo do zabudowy chłodnictwo wolnostojące drobne urządzenia: ekspresy do kawy gotowanie przygotowywanie jedzenia żelazka parowe zestawy śniadaniowe urządzenia profesjonalne


Zobacz zdjęcia w galerii Electrolux

 
Podobne artykuły
Pralka i suszarka do zabudowy - duet idealny

sprzęt AGD

Pralka i suszarka do zabudowy - duet idealny

Każdy z nas lubi, gdy pranie jest czyste, pachnące i idealnie wysuszone. Doceniamy również możliwości, jakie... więcej...

Urządzenia Electrolux z linii Inspiration

sprzęt AGD

Urządzenia Electrolux z linii Inspiration

Elegancja i minimalizm to to wyznaczniki stylistyczne urządzeń z linii Electrolux Inspiration. W ramach linii Inspiration... więcej...

Czyste, pachnące i pozbawione bakterii pranie

sprzęt AGD

Czyste, pachnące i pozbawione bakterii pranie

Pralka automatyczna zrewolucjonizowała pranie w domu. Czego jeszcze możemy oczekiwać od współczesnych urządzeń... więcej...