konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Riho - wanny, kabiny, brodziki

Strefa prysznicowa w naszej łazience. Urządź ją z salonem łazienkowym JETA

data aktualizacji: 02-09-2021, 10:53 – artykuł promocyjny

Strefa prysznicowa to jeden z istotnych elementów znajdujących się w naszej łazience. Przyjemniej bierze się prysznic, wiedząc, że nasza kabina nie przecieka, woda nie chlapie, a jej umycie zajmuje nam kilka sekund. Dlatego, niniejszy artykuł zostanie, całkowicie poświęcony strefie prysznicowej. Rozwiązania, które są dostosowane do naszego stylu życia, oczekiwań oraz wymagań są najbardziej cenione. Należy pamiętać, że idealne rozwiązanie to takie, które posiada 100 % funkcjonalności, a przy tym nie zaburza poczucia estetyki. Nie jesteśmy już wstanie zadowolić się wyłącznie standardowymi produktami. Oczekujemy, aby każda nowa rzecz była nie tylko modna, oryginalna i unikatowa, lecz odpowiadała na nasze wymagania i spełniała nasze potrzeby.

Strefa prysznicowa w naszej łazience. Urządź ją z salonem łazienkowym JETA

fot.: Kabina prysznicowa Radaway

Pomyśl o komforcie

 

Pierwszym z najważniejszych elementów, który mamy na względzie podczas wyboru kabiny prysznicowej to właśnie komfort. Warto zastanowić się podczas tworzenia nowego wnętrza, w którym miejscu powinien stanąć prysznic, tak aby wejście i wyjście nie sprawiało trudności. Pamiętajmy również o tym, że przy obecnej technologii produkcyjnej skosy, wnęki nie stanowią już problemu dla naszych producentów oraz projektantów.

 

Kabina prysznicowa Radaway

 

Myśląc o strefie prysznicowej, warto zastanowić się nad typem drzwi. W ofercie JETA można znaleźć drzwi m.in.: przesuwane, składane, otwierane na zewnątrz, otwierane do wewnątrz i wahadłowo. To jakie drzwi wybierzemy na przyszłość, będzie miało wpływ na naszą wygodę. Drzwi do kabiny w wariancie przesuwnym oraz składanym, idealnie sprawdzą się w łazienkach o małym metrażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy kolizji z innymi urządzeniami sanitarnymi oraz swobodnie będziemy mogli użytkować naszą nową kabinę prysznicową.

 

Zobacz więcej

 

Przy zakupie kabiny prysznicowej, należy pomyśleć o jej czyszczeniu. Łatwość czyszczenia szyby kabinowej zapewni nam powłoka hydrofobowa. Powłoka sprawi, że krople wody nie będą osadzać się na powierzchni kabiny prysznicowej, a momentalnie spływać, nie pozostawiając nieprzyjemnych osadów.

Czyszczenie oraz jej wielkość to nie wszystko - nasza strefa prysznicowa, powinna znakomicie się prezentować w nowej przestrzeni łazienkowej. W ofercie produktowej na stronie jeta.pl można znaleźć cztery warianty kolorystyczne: chrom, biel, czerń oraz kabiny z pozłacanymi lub czarnymi okuciami. Transparentność szyby może się okazać dla nas, nudnym rozwiązaniem. Jeśli, szukamy nietuzinkowego produktu, możemy wykorzystać szybę barwioną od matu aż do odcieni grafitu czy brązów.

Strefa prysznicowa to nie tylko kabina, lecz także brodzik lub jego brak. Model płytki może być złączony z poziomem podłogi lub delikatnie nad nią wystawać. Głęboki brodzik, powyżej 50 cm, może pełnić funkcję małej wanny. Taki brodzik, najczęściej jest wybierany przez rodziców. Dla dzieci w wieku przedszkolnym doskonale posłuży jako wodna piaskownica.

Uwielbiane przez klientów rozwiązania to, te, w których kabina usytuowana jest bezpośrednio na posadce. W myśl idącej zasady proste rozwiązania są zawsze najlepsze, taka kombinacja zapewni maksimum wygody i efektywności. W tym wypadku warto jest przemyśleć odpływ liniowy, który sprawi, że woda nie znajdzie się poza kabiną prysznicową.

fot.: Zaaranżowanie wnęki strefą prysznicową

 

Para idealna

 

Opisując strefę prysznicową w naszej łazience, nie można przejść obojętnie wobec systemów natryskowych. Polecany przez sprzedawców i projektantów JETA system natynkowy, termostatyczny, z trzema rodzajami strumienia oraz z systemem safe stop. System Safe Stop to system blokujący gorący strumień wody powyżej 38 stopni. Taki system z kwadratową lub okrągłą deszczownicą oraz wygodną płaską rączka, idealnie zaprezentuje się w dużych strefach prysznicowych.

 

System natryskowy anima quadro od Fdesign

 

System natryskowy z firmy Fdesing, dostępny w każdym salonie stacjonarnym JETA oraz w sklepie online. Jest nie tylko prosty w użyciu, ale przede wszystkim łatwy do utrzymania w czystości. Wystarczy tylko woda z mydłem i ściereczka do polerowania.

 

Niestandardowe przestrzenie

 

Łazienki na poddaszu, wnęki lub małe przestrzenie łazienkowe powodują, że bardzo często rezygnujemy z wygodnych kabin prysznicowych na rzecz wanny. Jednak producenci, bardzo szybko znaleźli sposób na nietypowe wnętrza. Łazienka na poddaszu zawsze prezentuje się efektownie, pod warunkiem, że jej każdy centymetr jest bardzo dobrze zaaranżowany. Korzystając z usług projektowych i pomysłów projektantów JETA, nie trzeba już rezygnować ze strefy prysznicowej. Techniczne rozwiązania producentów zapoczątkowały tzw. erę niestandardowych rozwiązań.

 

Strefa prysznicowa w łazience na poddaszu

 

Kluczem do sukcesu w małych przestrzeniach jest zaaranżowanie, każdego metra kwadratowego w naszej przestrzeni łazienkowej. W tym przypadku wykorzystano kabinę prysznicową marki Radaway o chwytliwej nazwie Euphoria KDJ, która została wymierzona i odpowiednio przycięta. Tak spersonalizowane czynni salon JETA pionierem w branży salonów łazienkowych. Drzwi kabiny powstały z 8 mm hartowanego szkła, co sprawia, że są jeszcze bardziej bezpiecznym i elastycznym materiałem przy obróbce technologicznej.
Sprytnym pomysłem w projektowaniu łazienek jest montowanie kabin prysznicowych wnękach, Można to zrobić na dwa sposoby: montując drzwi wnękowe lub poprzez kabinę prysznicową montowaną do czoła, lub do boku ściany. Dzięki czemu metraż strefy prysznicowej może nam się znacznie powiększyć.

 

Idealne wykorzystanie powierzchni w kompleksie sypialniano-łazienkowym

 

Pamiętajmy, że nie tylko architekt mierzy się z wyzwaniami dotyczącej Twojej strefy prysznicowej. Na montaż kabiny prysznicowej wpływ mają nierówne ściany i sufity. Przy zakupie kabiny prysznicowej, warto pomyśleć o wyprostowaniu ścian i sufitu przed montażem kabiny prysznicowej. W zakamuflowaniu nierówności, pomocny może się okazać: system regulacji w wybranych modelach kabin prysznicowych.

 

Gdzie użyć kabiny Walk-in?

 

Najbardziej nowoczesne i jednocześnie praktyczne rozwiązanie prawie dla każdej łazienki to kabiny walk-in. Transparentna szyba, brak drzwi prysznicowych oraz brodzika, które kradną przestrzeń w łazience. Rozwiązanie z użyciem kabiny walk-in, idealnie może się sprawdzić w mikroskopijnych łazienkach, które optycznie powiększają pomieszczenie, pod warunkiem, że tafla szyby będzie przejrzysta. Ścianki kabiny zaczynają się już od 70 do 80 cm.

Tak, jak w każdej kabinie bez brodzika jedną z najważniejszych rzeczy, o którą trzeba zadbać, jest odpływ wody. W tym przypadku podłoga w łazience powinna być lekko pod skosem w stronę odpływu tak, aby stworzyć lejek, którym woda spłynie po kąpieli bez wyciekania lub tworzenia się kałuży na naszej posadce w łazience. W otwartej przestrzeni natryskowej ważnym aspektem jest również ogrzewanie naszej łazienki. Zwłaszcza wtedy, gdy obejmuje ona dużą przestrzeń lub w pobliżu znajdują się spore powierzchnie okienne.

Podczas montażu kabiny walk-in, należy zadbać o ściany w łazience, przy których ma stanąć panel natryskowy lub bateria podtynkowa. Ściany należy dobrze zaizolować, warto nałożyć warstwy folii w płynie przed położeniem na nich płytek ceramicznych. Warto pomyśleć o płytkach, które są odporne na mocne strumienie wody, zwłaszcza jeśli dysponujemy panelem natryskowym oraz deszczownicą.

 

Zalety kabiny walk-in:

  • Wygoda - kabiny walk-in, dedykowane są dla osób starszych oraz dla dzieci. Są w pełni bezpiecznie dla osób o problemach ze sprawnością ruchową.
  • Łatwość czyszczenia - brak zakamarków, szczelin, łatwość czyszczenia bez szorowania. Jeśli, chcesz utrzymać jeszcze większą czystość kabiny walk-in, warto wybrać szybę z powłoką hydrofobową lub polimerową.
  • Trwałość – można śmiało stwierdzić, że jest to zakup na lata, w takim systemie nie ma co się popsuć, dodatkową zaletą jest jej uniwersalność.

Aranżacja małej łazienki kabina modo II

fot.:  Mała łazienka z kabiną modo II

Estetyka kabiny Walk-in to przede wszystkim maksymalny minimalizm, pasujący do wielu wnętrz. Sprawdzi się u osób, które kochają zmiany we wnętrzach. Kabiny walk-in są uniwersalne i idealnie sprawdzą się w większości aranżacji łazienkowej. Łazienki w nowoczesnym, klasycznym, industrialnym czy też skandynawskim stylu, kochają proste i oszczędne formy. Strefa prysznicowa powinna być zarówno praktyczna, jak i stylowa. W ofercie salonów JETA można znaleźć kabiny walk-in – model MODO I lub MODO II - duża, czarna krata spełni funkcję ozdobną w naszej łazience.

 

Wady kabiny walk-in:

  • Ogrzewanie - tradycyjne kabiny, dłużej utrzymują ciepłą temperaturę. W przypadku połączonej strefy mokrej ze strefą suchą w naszej łazience, różnice temperatur szybko się wyrównują, dlatego warto zaopatrzyć się w solidne ogrzewanie.
  • Przygotowanie posadzki - zdecydowanie najważniejszy punkt o kabinie walk-in, powinieneś pomyśleć już w pierwszym etapie przystąpienia do remontu łazienki. Zapewnienie odpowiedniego poziomu posadzki zapewni prawidłowe funkcjonowanie systemu. W innym wypadku efekt może Cię rozczarować.
  • Korytarz wentylacyjny - otwarta przestrzeń strefy prysznicowej wiąże się z prawidłową wentylacją powietrza. Para wodna musi się szybko ulatniać z naszego pomieszczenia, aby zapobiec nadmiernej wilgoci, a w efekcie niepożądanym rozwojowi bakterii.

fot.: Kabina modo i kabina idea-black

Kabiny walk-in to inwestycja na lata w każdej łazience, ma bardzo wiele zalet i z pewnością okaże się bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Jeśli jednak wolimy tradycyjne rozwiązania, można zdecydować się na brodzik prysznicowy. W jaki sposób dobrać idealny brodzik do naszej kabiny prysznicowej?

 

Idealny brodzik w Twojej strefie prysznicowej

 

Brodzik to jeden z elementów uzupełniających naszą kabinę prysznicową, dlatego o jego zakupie warto jest pomyśleć już przy jej kompletowaniu. Pamiętaj, aby takie elementy jak kabina prysznicowa czy brodzik zawsze pochodziły od jednego producenta. Wtedy będziemy pewni, że unikniemy kosztownej nas pomyłki. Brodziki są dostępne w różnych kształtach.

Najczęściej wybierane tradycyjne brodziki w prostej formie kwadratowej, półokrągłej lub brodzik zero występujący w sklepach JETA w kwadracie i prostokącie. Wybór brodzika, powinien być uwarunkowany od metrażu, jakim dysponujemy oraz od sposobu rozmieszczenia innej ceramiki sanitarnej w naszej łazience.

fot.: Kabina prysznicowa w łazience

Jednak, aby kabina nie zajęła nam dużo miejsca, warto sięgnąć po brodzik półokrągły czy też półkwadratowy z kabiną narożną. Jeśli nasz wybór już padł na brodzik w kształcie ćwiartki koła, należy sprawdzić promień kabiny. W każdym salonie łazienek JETA doradcy znajdą dla Ciebie idealny komplementarny produkt w postaci kabiny oraz brodzika. W ofercie można znaleźć produkty marek Excellent, Radaway czy Ravak.

 

Głębokość brodzika

 

Idealny brodzik musi być dostosowany do Twoich oczekiwań, dlatego warto przy jego zakupie zastanowić się nad jego głębokością. Tradycyjne brodziki to głębokość od 5 cm do 15 cm. Głębokość brodzika jest mierzona od jego dna do krawędzi. W salonach łazienkowych można również odnaleźć brodziki dochodzące nawet do 30 cm głębokości np. Korfu marki Radaway. Tak jak i w przypadku tego modelu niektóre brodziki posiadają już wmontowane siedlisko, które może posłużyć jako półka na płyny pod prysznic lub doskonale sprawdzi się podczas kąpieli kneippowskiej. Wybierając głęboki brodzik, trzeba mieć świadomość, że wchodzenie i wychodzenie z niego, nie będzie komfortowe dla starszych osób czy też dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Końcowy efekt zapewnia nam osłona brodzika tzw. panel akrylowy lub nośnik styropianowy, którego wykańczamy mozaiką lub płytkami ceramicznymi.

Zapewniając sobie 100 % wygody, warto zastąpić głęboki brodzik - brodzikiem płaskim. Mogą one być zrównane z posadzką podłogi lub montowane na posadce podłogi. Brodzik płaski ma od 3 do 4 cm głębokości. Pozwalają one stworzyć bezstopniowe wejście do kabiny prysznicowej, a oprócz tego dodają naszej łazience nowoczesnego wyglądu oraz bezproblemowe wyjście ze strefy mokrej do strefy suchej. Producenci brodzików coraz częściej dbają o bezpieczeństwo podczas codziennych kąpieli, dlatego większość kabin, znajdujących się w sklepie internetowym jeta.pl posiadają powłoki antypoślizgowe.

fot.: Brodzik Radaway na posadce w podłodze

Wbrew obiegowej opinii, białe brodziki bardzo się brudzą i ciężko je wyczyścić. Nowoczesne brodziki czy to aluminiowe, akrylowe są całkowicie płaskie, dzięki czemu łatwiej utrzymać ich czystość podczas codziennego użytku.

 

Cena brodzika w strefie prysznicowej

 

Poszukując idealnego brodzika, musimy ustalić cenę, w której nasz zakup, powinien oscylować. Jeżeli szukamy atrakcyjnego i wytrzymałego produktu - idelanym rozwiązaniem jest brodzik z arylu sanitarnego marki Besco, dostępny w czerni oraz bieli. Jeśli liczy się dla nas uniwersalność i prostota, warto sięgnąć po brodzik akrylowy w przedziale cenowym od 500 PLN do 1000 PLN. Chcąc dokonać zakupu brodzika można skonsultować się ze specjalistą w salonie JETA lub z doradcą na stronie jeta.pl, lub przez maila sklep@jeta.pl.

Podczas stworzenia odpowiedniej strefy prysznicowej warto wziąć pod uwagę wielkość kabiny, kształt, sposób otwierania drzwi, wariant szkła i dobór odpowiednich akcesoriów tj. brodzik, syfon, system natryskowy dopiero wtedy uzyskujemy kompletną strefę relaksu.

Kontakt w sprawie produktów:

JETA salony łazienek
ul. Gorzycka 34a
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 735 21 41 62 735 22 42
www: jeta.pl/aktualnosci/, jeta.pl/oferta/
mail: wyślij wiadomość
JETA salony łazienek


Adresy salonów stacjonarnych SALONY ŁAZIENKOWE JETA na stronie jeta.pl 


okładziny ceramiczne ścienne i podłogowe
» armatura łazienkowa i kuchenna: kabiny prysznicowe, baterie, ceramika sanitarna » elementy instalacyjne: stelaże podtynkowe, odpływy liniowe, syfony » chemia budowlana: kleje, fugi, silikony, preparaty do zagruntowania ścian, folie w płynie, taśmy uszczelniające » profile: listwy wykończeniowe i maskujące » usługi: projekt gratis

 

Zobacz zdjęcia w galerii JETA:

JETAJETAJETAJETAJETA


Podobne artykuły
Czarne kabiny prysznicowe - element loftowej łazienki

armatura łazienkowa

Czarne kabiny prysznicowe - element loftowej łazienki

Trend na industrializm szturmem wdarł się do polskich mieszkań i nic nie wskazuje na to, by miał odejść. Z roku... więcej...

Jakość, design, emocje - nowe modele wanien wolnostojących Polimat

armatura łazienkowa

Jakość, design, emocje - nowe modele wanien wolnostojących...

Firma POLIMAT nie przestaje zaskakiwać. W nowościach na szczególną uwagę zasługuje oferta wanien wolnostojących,... więcej...

Montaż deszczownicy w łazience

armatura łazienkowa

Montaż deszczownicy w łazience

Deszczownica, która nazywana jest także deszczownią, to jeden z rodzajów baterii prysznicowych. Montowana... więcej...