konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Kleje do płytek łazienkowych - ochrona zaczyna się pod płytką

data aktualizacji: 16-09-2021, 06:49 – artykuł promocyjny

Klej, choć niewidoczny, ma w łazience kluczowe znaczenie dla trwałości i wytrzymałości ściany czy posadzki pokrytej kafelkami. Z tego powodu tak ważna jest jakość zaprawy klejowej stosowanej do montażu płytek łazienkowych.

Kleje do płytek łazienkowych - ochrona zaczyna się pod płytką

Do układania płytek łazienkowych należy używać wyłącznie dedykowanych, specjalistycznych klejów. Tylko kafelki przyklejone na pewny i właściwie zaaplikowany klej skutecznie ochronią łazienkę przed zgubnym wpływem wody, która może wnikać w głąb takich materiałów jak tynki gipsowe czy wylewki anhydrytowe. Te głęboko położone w ścianach i podłogach materiały nie są przecież wodoodporne.

 

Kleje do każdej łazienki

 

Zaprawę klejową do mocowania płytek należy dobrać do rodzaju podłoża i wielkości płytek. W ofercie Weber znajduje się kilka kategorii zapraw, z których można wybierać w zależności od potrzeb i możliwości zarówno inwestora, jak i wykonawcy.

 

Poznaj linie klejów Weber do płytek

 

  • Linia podstawowa - weber ZP412, weber ZP413, weberfix EASY

Tu znajdziesz kleje do płytek i gresu – szybkie w pracy, standardowe i ekonomiczne zaprawy klejowe w klasycznym wydaniu. Jeśli szukasz solidnych, „basicowych” rozwiązań, to są kleje dla Ciebie.

weber ZP412weber ZP 413weberfix EASY
 

  • Linia specjalna - weber ZP414, weber ZP415, weberfix MOMENT

Specjalna właściwość – zero pylenia, biały kolor, superszybki czas wiązania (tylko 6 godzin!). W każdym kleju z tej linii znajdziesz coś wyjątkowego. Wybierz to, na czym zależy Ci najbardziej.

Kleje do płytek łazienkowych - Linia specjalnaKleje do płytek łazienkowych - Linia specjalnaLinia specjalna - weberfix MOMENT
 

  • Linia zaawansowana - weber.xerm KM Flex, weber.xerm 855, weber ZP418

Trudne podłoża, okładziny czy formaty? Dla tych klejów nie ma nic trudnego! Zaawansowane kleje Weber do płytek poradzą sobie z każdym wyzwaniem.

Kleje do płytek łazienkowych - Linia zaawansowana Kleje do płytek łazienkowych - Linia zaawansowana Kleje do płytek łazienkowych - Linia zaawansowana

Klejenie płytek w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienki, wcale nie musi być czaso- i pracochłonne. Dzięki specjalistycznym klejom Weber sprostanie łazienkowym wyzwaniom będzie łatwe i przyjemne.

Kontakt w sprawie produktów:

WEBER - Saint Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o.
ul. Cybernetyki 21
02-677 Warszawa
tel. bezpłatna infolinia 800 163 121 – Biuro Doradztwa Technicznego
www: pl.weber
mail: wyślij wiadomość
WEBER - Saint Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o.

Weber dla szczególnej ochrony łazienki oraz stref mokrych (szczególnie kabiny prysznicowej, powierzchnie wokół wanny oraz umywalek), przygotował rozwiązania zapewniające szczelność i bezpieczeństwo.

Całkowita eliminacja wilgoci w środowisku życia człowieka zapobiega powstawaniu pleśni oraz grzybów, co wpływa na poprawę jakości życia. Użycie systemu Weber zapewnia komfort, higienę oraz bezpieczeństwo w mieszkaniach, domach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Na każdy etap remontu łazienki, Weber dostarcza odpowiednie produkty: preparaty gruntujące, folie w płynie, taśmy uszczelniające, kleje do płytek w strefach mokrych (również białe czyli pod szkło oraz jasny gres) oraz fugi.

Dowiedz się więcej na www.pl.weber

Podobne artykuły
Śnieżka Kuchnia-łazienka - trzy nowe odcienie

podłogi i ściany

Śnieżka Kuchnia-łazienka - trzy nowe odcienie

 „Perłowa kąpiel 813M”, „Mleczna uczta 814M” oraz  „Turkusowa laguna 815M”... więcej...

Jakie płytki ceramiczne wybrać i jak obliczyć potrzebną ich ilość

podłogi i ściany

Jakie płytki ceramiczne wybrać i jak obliczyć...

Wybór płytek ceramicznych do łazienki jest bardzo ważną kwsetią podczas urządzania tego wnętrza i dlatego... więcej...

Montaż płytek wielkoformatowych

podłogi i ściany

Montaż płytek wielkoformatowych

Płytki wielkoformatowe w ostatnim czasie są coraz częściej wybierane przez inwestorów do wykończenia ścian... więcej...