Elita

Łazienka w klimacie SPA

data aktualizacji: 16-09-2021, 09:05 – artykuł promocyjny

Pandemia zmieniła nasze postrzeganie, jeśli chodzi o domową strefę relaksu i spokoju. To właśnie łazienka często musiała nam zastąpić gabinety SPA, dlatego warto urządzić ją w klimacie sprzyjającym odpoczynkowi z zachowaniem wszystkich dotychczasowych funkcjonalności. Aranżacje w stylu SPA (z łacińskiego „zdrowie dzięki wodzie”) powinny być klimatyczne, z odpowiednio dopasowanym wyposażeniem. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie oraz dodatki.

Łazienka w klimacie SPA

Rozplanowanie stref

 

W łazience w stylu SPA nie sprawdza się eklektyzm oraz łączenie stylów. O wiele bardziej praktyczny jest minimalizm z jasnymi barwami, najlepiej w ciepłym odcieniu i ponadczasowe rozwiązania jak drewno. W centrum łazienki powinna znaleźć się strefa kąpieli o pozostałe części dobrze, jeśli zostaną oddzielone.  

Wanna wolnostojąca Zoya

 

Wyposażenie

 

Przede wszystkim warto rozważyć montaż wanny wolnostojącej, która zawsze budzi najwięcej emocji w łazience - przyciąga wzrok, stanowi główny punkt aranżacyjny i zapewnia miłe doznania w czasie kąpieli. W zależności od materiału i technologii wykonania, wanny różnią się właściwościami termoizolacyjnymi, które warto poznać przed kupnem danego modelu. Dziś najczęściej wybierane są wanny akrylowe, które wyparły niemal zupełnie wanny stalowe. Dłużej utrzymują one ciepło, są lekkie i miłe w dotyku. Doskonałe właściwości termoizolacyjne zapewnią również wanny z odlewu mineralnego, np. konglomeratu Mineral DuraBe, czyli mieszanki sproszkowanych kamieni i żywicy.

 Wanna wolnostojąca Navia

Wanna wolnostojąca Navia

Wanna wolnostojąca Amber

Wanna wolnostojąca Amber

Wanna wolnostojąca VIya

Wanna wolnostojąca VIya

Do mniejszych łazienek lepiej wybrać wanny przyścienne stanowiące idealną alternatywę dla modeli wolnostojących i cieszące się dużą popularnością. Dostępność modeli w różnych wymiarach i kształtach pozwala dopasować ją do każdego wnętrza.

Wanna wolnostojąca Vica

Wanna wolnostojąca Vica

Dla zwolenników wanny w zabudowie polecane są wanny z niskim rantem, które doskonale komponują się z resztą wnętrza. Wanny typu slim to idealny wybór do wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu - 15 mm wysokości rantu pozwala na zabudowę niemal zintegrowaną z wybranym materiałem. Ergonomiczny kształt oraz miejsce na zagłówek sprawiają, że użytkownicy mogą liczyć na komfortową kąpiel.

Wanna Intima SLim

Wanna Intima Slim

Jeśli jesteśmy zwolennikami prysznica, a w łazience brakuje miejsca na montaż wanny i kabiny warto rozważyć montaż jednej z wielu opcji natrysku. We wnętrzach inspirowanych stylem SPA najlepiej sprawdzi się prysznic typu walk in np. z przesuwnymi drzwiami. Dobrym pomysłem jest również rozwiązanie pozwalające na wydzielenie zamkniętej strefy kąpieli.

 Kabina walk in Vayo

Kabina walk in Vayo

 

Ład i harmonia

 

W stylu SPA należy zadbać przede wszystkim o zachowanie spokoju i harmonii. W tym celu lepiej unikać rozkładania drobiazgów wokoło, a zdecydować się na przemyślaną organizację i wykorzystanie różnych schowków jak na przykład meble łazienkowe z wewnętrznymi szufladami. Bardzo ważna jest również kwestia wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie wilgoci, dzięki czemu meble służyć nam będą przez lata, jednocześnie dbając o ład w łazience.

Szafka Dexa

Szafka Dexa

Przydatnym i estetycznym dodatkiem może być również specjalna półka nawannowa służąca do odłożyć telefonu, książki, szklanki z wody czy kieliszka wina. To element pozwalający uczynić kąpiel jeszcze bardziej relaksującą. Podobnie jak wspomniany już zagłówek nawannowy, który sprawdzi się zwłaszcza w czasie długiej kąpieli. Koniecznie zadbajmy o nastrojowe oświetlenie, najlepiej delikatne i rozproszone, mogą to być również świece oraz o odpowiednią oprawę muzyczną. 

Pamiętajmy jednak, że dodatki w stylu SPA są pożądane w niewielkiej ilości, dopełnieniem aranżacji mogą być miękkie ręczniki czy świece, które wprowadzą odpowiedni nastrój, należy jednak pamiętać o umiarze.

Półka nawannowa Coma

Półka nawannowa Coma

Kontakt w sprawie produktów:

BESCO Sp. z o.o.
ul. Kościelna 21
38-524 Besko
tel. +48 600 700 336
www: www.besco.eu
mail: wyślij wiadomość
BESCO Sp. z o.o.

wanny: asymetryczne » symetryczne » wolnostojące » kabino-wanny » kabiny prysznicowe: półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » walk in » asymetryczne » drzwi prysznicowe » parawany nawannowe » brodziki prysznicowe: asymetryczne » półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » umywalki » akcesoria » odpływy liniowe » umywalki » armatura łazienkowa: baterie wolnostojące » umywalkowe » prysznicowe » wannowe


Zobacz zdjęcia w galerii BESCO Sp. z o.o.

BESCO    BESCO    BESCO    BESCO    BESCO