konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Nowoczesne zestawy prysznicowe w wersji black

data aktualizacji: 23-09-2021, 06:32 – artykuł promocyjny

Niewielki metraż nie jest przeszkodą do urządzenia luksusowej łazienki, zaaranżowanej w zachwycający sposób. Pomocne będą w tym celu nowoczesne zestawy prysznicowe z deszczownią w oryginalnym odcieniu black. Oto eleganckie czarne modele: Trevi Black, Trevi Square Black, Squerto Black, Squerto Lux Black, Rondo Black i Rondo Lux Black. Jakie są między nimi różnice? Jakimi zaletami mogą się poszczycić?

Nowoczesne zestawy prysznicowe w wersji black

 

Deszczownia: jaki kształt, jaka wielkość?

 

Nowoczesne zestawy prysznicowe w wersji blackNowoczesne zestawy prysznicowe w wersji black

Nie ma wątpliwości, że W każdym zestawie prysznicowym to właśnie deszczownia jest najbardziej atrakcyjną częścią. Może mieć kształt okrągły albo kwadratowy. Zestaw Trevi Square Black wyposażono w stalową głowicę talerzową SLIM. Ma kształt kwadratu o wymiarach 30x30 cm. Z kolei Trevi Black ma głowicę okrągłą - jej średnica wynosi 30 cm. Dzięki dużej powierzchni głowicy, strumień wody imitujący deszcz obmywa całe ciało osoby biorącej kąpiel.

Deszczownię w obu modelach umieszczono na metalowym drążku, którego długość można regulować w zakresie 80-125 c. Przed zbieraniem się kamienia wapiennego chroni system easy clean.

Nowoczesne zestawy prysznicowe w wersji black

Mniejszą, bo 20-centymetrową średnicę, ma głowica w modelach Rondo Black oraz Rondo Lux Black. Dzięki temu oba zestawy świetnie sprawdzą się w mniejszej kabinie prysznicowej. Deszczownicę umieszczono na metalowym drążku przesuwnym o długości 106 cm (Rondo Black) i 98,5 cm (Rondo Lux Black).

Modele Squerto Black i Squerto Lux Black wyposażone są w deszczownię kwadratową 20x20 cm. Podobnie jak w modelach Rondo znajdują się one na drążkach przesuwnych o długości 106 albo 98,5 cm.

 

Rączka: ile funkcji

 

Nowoczesne zestawy prysznicowe w wersji black

Typowa rączka natrysku (słuchawka) ma niewielki rozmiar i tylko jeden rodzaj strumienia - tak jak w komplecie Trevi Square Black, Squerto Lux Black czy Squerto Black. Modele Trevi Black, Rondo Black i Rondo Lux Black mają jednak rączkę z trzema funkcjami prysznicowymi, dzięki którym można kontrolować intensywność i wielkość strumienia. Zwykle umieszczona jest na uchwycie przesuwnego drążka, co sprawia, że łatwo jest ustawić ją na pożądanej wysokości. W każdym modelu zastosowano system easy clean, sprzyjający utrzymaniu czystości zestawu.


Z baterią termostatyczną?

 

Nowoczesne zestawy prysznicowe w wersji blackNowoczesne zestawy prysznicowe w wersji black

Wyróżnikiem wyrafinowanych zestawów Trevi Black i Trevi Square Black jest bateria termostatyczna o delikatnej formie. Regulator termostatyczny baterii sprawia, że płynąca woda ma stałą, wybraną przez użytkownika temperaturę. Dodatkowo system Safe Stop 38°C chroni przed przypadkową zmianą temperatury wody na wyższą. Korzystanie z deszczowni i rączki natryskowej ułatwia ceramiczny przełącznik, kierując wodę o żądanej temperaturze do wybranej końcówki. Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu, osoba korzystająca z zestawu jest chroniona przed oparzeniem - sprawdzi się to zwłaszcza w łazienkach, z których korzystają dzieci czy osoby starsze. Termostatyczną baterię docenią również osoby borykające się z wahaniami ciśnienia wody w domu, co powoduje nieprzyjemne zmiany jej temperatury w trakcie brania prysznica.

Nie da się przecenić znaczenia baterii termostatycznych dla ekologii, a także dla domowego budżetu. Dzięki precyzyjnemu ustawieniu stałej temperatury, nie marnuje się wody na czasochłonną regulację strumienia.

 

Z półką?

 

Nowoczesne zestawy prysznicowe w wersji blackNowoczesne zestawy prysznicowe w wersji black

Częstym problemem strefy prysznica jest przechowywanie akcesoriów potrzebnych do kąpieli - na specjalne półki czy wnęki nieraz brakuje miejsca. W takich przypadkach można docenić praktyczną płaską półkę, zintegrowaną z zestawem prysznicowym. Występuje w modelach Rondo Lux Black i Squerto Lux Black. Warto dodać, że mocowanie półki można regulować, dzięki czemu korzystanie z kosmetyków jest o wiele łatwiejsze.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul.Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomość
Ferro S.A.

baterie » boxy podtynkowe » natryski » zlewozmywaki » akcesoria łazienkowe » brodziki i wanny » armatura sanitarna do budynków użyteczności publicznej » akcesoria łazienkowe do budynków użyteczności publicznej » grzejniki łazienkowe » akcesoria do grzejników


Zobacz zdjęcia w galerii Ferro

            


Podobne artykuły
Kąpiel czy prysznic?

armatura łazienkowa

Kąpiel czy prysznic?

Wanna czy prysznic, które rozwiązanie jest lepsze? - na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Decyzja... więcej...

Funkcjonalne natryski

armatura łazienkowa

Funkcjonalne natryski

Nowoczesny natrysk ozdabia wnętrze łazienki, doskonale komponując się ze znajdującymi się tu meblami i armaturą.... więcej...

Wanna z parawanem

armatura łazienkowa

Wanna z parawanem

Wanna z parawanem jest alternatywą i pozwala rozstrzygnąć spór – wanna czy prysznic – bez rezygnacji... więcej...