coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

W poszukiwaniu perfekcyjnej formy - kolekcja LOUIS ORISTO

data aktualizacji: 01-10-2021, 08:51 – artykuł promocyjny

Przeważająca część współczesnych projektów aranżacyjnych i wnętrzarskich w dużej mierze nawiązuje do korzeni modernizmu z początku XX wieku. Zasady modernizmu stanowią dziś standard architektury, projektowania wnętrz i projektowania produktów. Tak jak w czasach, gdy tworzył się modernizm, również dziś poszukiwane są idee kontrastujące z utartymi schematami, wykraczające poza surowość i minimalizm. W takim charakterze dosyć interesujące wydają się dzisiejsze nawiązania do stylu Art Deco, zwłaszcza przy obecnym przesycie minimalizmu i oszczędności formy. Lubimy wracać do bardziej wzorzystych motywów i dekoracji, zarówno w wystroju wnętrz, jak i w produktach, którymi się otaczamy. Podobają nam się fantazyjne formy oparte na krzywych liniach i charakterystycznych akcentów, nawet jeśli są bardziej wymagające pod względem technologicznym, a co za tym idzie droższe.

W poszukiwaniu perfekcyjnej formy - kolekcja LOUIS ORISTO

I tak jak pojawienie się Art Deco czy Art Nouveau było reakcją na surowość modernizmu w jego początkowych fazach, tak i dzisiaj mamy do czynienia z pomysłami przełamującymi dominujący minimalizm i szukającymi inspiracji w zdobnictwie i większej dekoracyjności. Taka jest też geneza stylistyki najnowszej kolekcji LOUIS ORISTO. To krzywoliniowe formy mebli zaprojektowane z szacunkiem dla naturalnych proporcji, miękkie i przyjazne. To czerpiące z rodowodu Art Deco ale twórczo wykorzystane i harmonijnie skomponowane detale. To powierzchnie lakieru w wysokim połysku i głębokim macie starannie połączone z lakierowymi lub galwanicznymi powierzchniami dodatków. To zaprojektowane specjalnie z myślą o tej kolekcji uchwyty – jak najbardziej współczesne ale nawiązujące swoim wizualnym językiem do secesyjnych tradycji. To wreszcie, tak rzadkie dzisiaj, połączenie perfekcji technologicznej z dotknięciem ręki najwyższej klasy rzemieślnika.

W poszukiwaniu perfekcyjnej formy - kolekcja LOUIS ORISTO

W kolekcji LOUIS znajdziemy szereg produktów typowego wyposażenia łazienek – szafki podumywalkowe kompletowane z dedykowanymi i wspólnie zaprojektowanymi umywalkami meblowymi w popularnych rozmiarach 62, 82 i 102 cm szerokości. Jak w wielu innych kolekcjach możemy skompletować je z praktycznymi słupkami – szafkami wysokimi i lustrami. Ale LOUIS to także unikalne rozwiązania – zabudowa meblowa pod duże umywalki 144 cm z podwójnymi miskami czy jednoszufladowe szafki na wysokich nogach które można wykorzystać zarówno pod umywalki 82 cm ale też w połączeniu z dedykowanym blatem stworzyć piękną toaletkę. Znakomicie odnajdzie się ona także poza łazienką, urozmaicając swoim wyjątkowym designem wnętrze sypialni czy pokoju dziennego.

LOUIS to także najwyższe standardy techniczne ORiSTO – wilgocioodporne płyty, obrzeża klejone wodoodpornymi klejami i starannie dobrane lakiery. Takie zabezpieczenie, unikalne na rynku a typowe dla produktów ORiSTO to gwarancja trwałości i niezawodności. Za wygodne działanie szuflad odpowiadają najwyższej klasy systemy wysuwu BLUM Legrabox  oraz starannie zaprojektowane dedykowane akcesoria.

Kontakt w sprawie produktów:

ORiSTO Sp. z o.o.
Montowo 59
13-324 Grodziczno
tel. +48 564729500
www: oristo.pl
mail: wyślij wiadomość
ORiSTO Sp. z o.o.

Meble łazienkowe

Zobacz zdjęcia w galerii ORiSTO:

ORiSTOORiSTOORiSTOORiSTOORiSTOMeble Elita

Podobne artykuły
Piękna i funkcjonalna łazienka - 3 praktyczne elementy

meble i akcesoria

Piękna i funkcjonalna łazienka - 3 praktyczne elementy

Urządzając łazienkę marzymy o stworzeniu funkcjonalnego i pięknego wnętrza. Aby uzyskać taki wystrój ważne... więcej...

Na umywalkę i pod prysznic - praktyczne mydelniczki

meble i akcesoria

Na umywalkę i pod prysznic - praktyczne mydelniczki

Wśród akcesoriów takich jak: wieszaki, dozowniki na mydło, pojemniki kosmetyczne, lusterka czy kubki... więcej...

Stylowe meble do łazienki

meble i akcesoria

Stylowe meble do łazienki

Najpopularniejszymi stylami w urządzaniu łazienki są obecnie: nowoczesność, klasyka i romantyzm. Podążając za... więcej...