konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

Mozaika projektowana przez artystów

data aktualizacji: 18-10-2021, 03:55 – artykuł promocyjny

Trufle Mozaiki to zespół specjalistów zajmujących się projektowaniem i układaniem mozaiki szklanej w autorskiej technologii z wykorzystaniem pomysłów artystów i pracy robotów. Niemal każdy projekt ma szansę zostać urzeczywistniony, a ściany, a od niedawna również podłogi, pokryte wyjątkowymi wzorami z piękną kolorystyką.

Mozaika projektowana przez artystów

Mozaika nie tylko dla wymagających

 

Szybkie i bezbłędne uzyskanie praktycznie dowolnego wzoru możliwe jest za sprawą automatyzacji procesu produkcji przy zachowaniu rzemieślniczego wkładu w pracę nad stworzeniem projektu. W skład zespołu Trufle Mozaiki wchodzą artyści z ASP, którzy tworzą mozaiki na zamówienie oraz indywidualne projekty. Możemy też wybrać wzór z katalogu ogólnego. Robotyzacja procesu produkcji sprawiła, że mozaiki marki Trufle mogą być stosowane w miejscach do tej pory nietypowych jak na przykład na elewacjach, dużych ścianach na basenach itp.

Ogromną zaletą takiego przedsięwzięcia jest możliwość tworzenia autorskich projektów. Zamawiający ma do wyboru kostki heksagonalne lub kwadratowe w różnych kolorach. Następnie wzór jest przetwarzany na mozaikę z kostek 23 mm × 23 mm za pomocą oprogramowania komputerowego. Układaniem obrazów ze szklanej mozaiki dalej zajmuje się już robot. Na miejsce montażu mozaika dostarczana jest w formie ponumerowanych plastrów wraz z odpowiednią dokumentacją, co znacznie ułatwia prace glazurnicze.

Trufle Mozaiki to rozwiązanie dobre dla każdego — dużego inwestora oraz indywidualnego Klienta. Sprawdza się w typowych projektach, choć idealnie pasuje do niestandardowych zastosowań. Mozaiki są odporne na kontakt z wodą, dlatego z powodzeniem stosowane są w łaźniach, na basenach, SPA oraz w domowych łazienkach.

 

Nowa kolekcja Basic

 

W ofercie Trufle Mozaiki pojawiła się nowa kolekcja pod nazwą Basic, co wcale nie oznacza ani nudy, ani banalnych rozwiązań. Choć całość bazuje na dobrze znanych wzorach, można by wręcz określić je jako klasyczne, to w takim wydaniu z pewnością wzbudzą zainteresowanie. Kwadratowe lub heksagonalne mozaiki, ułożone w powtarzalny deseń, zatrzymują wzrok, intrygują i hipnotyzują. Do wnętrza wprowadzają ponadczasowość, dbając o nieprzeciętne wykończenie. Rytmiczne wzory najlepiej prezentują się na dużych powierzchniach ścian lub podłóg. Ta geometryczna prostota sprawdza się w każdym stylu - od klasycznego, przez vintage i mid-century, po nowoczesny i loft.

Powtarzalność wzoru wprowadza do wnętrza poczucie harmonii i ładu, a dla bardziej odważnych, otwartych na kreatywność i oryginalność z pewnością przemówi mozaika z kolekcji Oops! To wyjątkowa kreacja o artystycznym charakterze. Doskonale podkreśli wybraną przestrzeń jak na przykład ścianę w otwartym prysznicu. 

Kontakt w sprawie produktów:

Trufle Mozaiki
Zabrska 9
40-083 Katowice
tel. +48 32 7390215
www: trufle.eu
mail: wyślij wiadomość
Trufle Mozaiki

mozaiki artystyczne

Zobacz zdjęcia w galerii Trufle Mozaiki:

Trufle MozaikiTrufle MozaikiTrufle MozaikiTrufle MozaikiTrufle Mozaiki

Podobne artykuły
Cieniowanie ścian - styl ombre we wnętrzach

podłogi i ściany

Cieniowanie ścian - styl ombre we wnętrzach

Cieniowanie podbiło branżę fryzjerską i modową, a teraz przebojem wkracza również do wnętrz. Ten trend,... więcej...

Płytki z lustrzanym odbiciem - mozaika wykonana z lustra

podłogi i ściany

Płytki z lustrzanym odbiciem - mozaika wykonana z lustra

Płytki z lustrzanym odbiciem są propozycją wykończenia ekstrawaganckich, ultranowoczesnych wnętrz. Są one w szczególności... więcej...

Pomysły na ciekawe wykończenie ścian w łazience

podłogi i ściany

Pomysły na ciekawe wykończenie ścian w łazience

Wykańczanie wnętrza domu czy mieszkania dla większości osób jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza, gdy zależy... więcej...