konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Elita

Zielona łazienka - pomysły na aranżację łazienki w kolorze zielonym

data aktualizacji: 13-10-2021, 11:24 – artykuł promocyjny

Kolor zielony wpływa wyciszająco na nasze emocje, redukuje napięcie, pomaga się zrelaksować i wprowadza wewnętrzną harmonię, dlatego idealnie pasuje w łazience. Odcienie zieleni gwarantują chwilę spokoju po przebudzenie się lub tuż przed snem. Oto inspiracje łazienki w kolorze zielonym.

Zielona łazienka - pomysły na aranżację łazienki w kolorze zielonym

MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B20 ożywczy malachit


Łazienka biało-zielona

 

Zieleń to kolor bardzo elastyczny, dlatego z powodzeniem można go wykorzystać w wielu stylach projektowych - od nowoczesnego aż po klasyczny. Biorąc jednak pod uwagę funkcję łazienki, warto szukać takich połączeń, które umożliwią uzyskanie upragnionego wyciszenia i ukojenia.

Łazienka zielona kolor świeży turmalin

MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B15 świeży turmalin

Pragnąc stworzyć subtelną i harmonijną aranżację i uzyskać we wnętrzu świeżą atmosferę warto wybrać delikatne nawiązanie do stylistyki glamour. Drewniana, ciemnozielona szafka pod umywalkę z dekoracyjnymi frontami i złotymi uchwytami może stać się centralnym punktem aranżacji.

Zielona łazienka

MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B4 górski opal

Na podłodze warto położyć płytki ceramiczne, imitujące biały marmur. Na ścianie z umywalką i WC idealnie będą wyglądały płytki ceramiczne z delikatnym, geometrycznym wzorem, natomiast ścianę doskonale będzie wyglądała pomalowana beżową farbą MAGNAT Ceramic Kitchen & Bathroom B4 Górski Opal, która tworzy trwałe powłoki o hydrofobowych właściwościach, odpornych na plamy, okresowe działanie pary wodnej oraz rozwój grzybów i bakterii. Dopełnieniem będzie montaż białych ozdobnych listew przypodłogowych i sufitowych.

Stonowane matowe złoto doda wnętrzu szlachetności. Oryginalne formy i linie wyposażenia, tj. złotej, stylowej armatury, wieszaka na ręczniki, oświetlenia i luster na pewno przyciągną wzrok w kierunku ściany nad zlewem.

 

Zieleń i drewno ̶ ponadczasowy duet w łazience

 

Wprowadzenie do wnętrza żywych roślin doniczkowych jest ciekawym pomysłem na zieloną łazienkę. Wykorzystanie naturalnej zieleni w formie akcentów kolorystycznych idealnie sprawdzi się w jasnej aranżacji, np. utrzymanej w biało-szarej kolorystyce. Ściany pomalowane farbą MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B6 Śnieżny Agat, drewniane meble w jasnoszarym kolorze z rzeźbionymi frontami i biała posadzka w ciemnoszare wzory staną się pięknym tłem dla zielonych kwiatów. Drewniane elementy wykończenia dodatkowo ocieplą wizualnie przestrzeń.

Zielona łazienka

MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B6 śnieżny agat

Ta inspiracja to ciekawy przykład koloru zielonego w łazience, wprowadzonego wyłącznie naturalnymi metodami. Zastanawiając się, czy warto zawiesić na ścianie obraz z zielonym motywem, idealnym rozwiązaniem będzie wykonanie samodzielnego zielnika, oprawionego w ramki.

Należy pamiętać, że w jednym pomieszczeniu można wykorzystać różne odcienie zieleni. Inspiracje wskazane wyżej, skupiają się na jednym tonie. Warto jednak poeksperymentować z tą pełną witalności barwą. Zielony kolor otwiera nieskończoną ilość pomysłów na aranżacje upragnionej, pełnej życia zielonej łazienki.

Kontakt w sprawie produktów:

Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 23
00-854 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomość
Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o.

DZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań » farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń » emulsje do pomieszczeń wilgotnych » farby i lakiery do drewna » farby i emalie do metalu » kleje » zaprawy » masy i mieszanki tynkarskie » masy i mieszanki do szpachlowania » lakiery » impregnaty do drewna » lakierobejce » farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii FFiL Śnieżka