Akcjum

Bezpieczna, funkcjonalna i stylowa łazienka dla seniora

data aktualizacji: 18-11-2021, 08:02 – artykuł promocyjny

Upływu czasu nie możemy zatrzymać, ale mamy wpływ na jego jakość. Dlatego ważne jest, by – z myślą o sobie lub swoich najbliższych – zadbać o otaczającą przestrzeń, aby była bezpieczna, funkcjonalna, a do tego stylowa.

Bezpieczna, funkcjonalna i stylowa łazienka dla seniora

Specjalistka ds. obsługi partnera w firmie MASSI Marlena Zacharska zwraca uwagę, że aranżacja łazienki powinna uwzględniać indywidualne potrzeby. – To pomieszczenie towarzyszy nam w codziennym życiu, często przez lata, dlatego tak ważne jest, by łazienka była dla nas jak najbardziej praktyczna i wygodna – mówi Zacharska.

Kluczowe w aranżacji łazienki dla osób starszych jest zapewnienie bezpiecznej przestrzeni do mycia. Rekomendowanym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa z serii WALK IN FIX GOLD z odpływem liniowym MARCO. To zdecydowanie bezpieczniejszy wybór od wanny, nie będzie bowiem stanowić bariery dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. W kabinie prysznicowej w razie potrzeby można ustawić stołek lub zamontować na stałe siedzisko. Nie ma też problemu, by wjechać do niej wózkiem inwalidzkim. Ponadto kabina typu walk-in zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, więc nie ma takich zagrożeń, jak w tradycyjnej kabinie z brodzikiem, zamykanej ze wszystkich stron, która szybko zaparowuje i staje się duszna.

Jak przygotować łazienkę na potrzeby osób starszychJak przygotować łazienkę na potrzeby osób starszych

Warto pamiętać, że kabina WALK IN FIX GOLD, oprócz względów praktycznych, powiększa optycznie przestrzeń. Ścianka prysznicowa, wykonana z trwałego i bezpiecznego szkła hartowanego, nadaje wnętrzu lekkości. Nie ma tu elementów, które mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem działania wody, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kabin z drzwiami na prowadnicach. Ponadto zastosowanie złotych profili i innych dodatków w tym kolorze nadają całości elegancji, tak pożądanej przez osoby w złotym wieku.

łazienka dla seniora - wyposażenie, dodatkiłazienka dla seniora - na co zwrócić uwagę

We wnętrzu, które ma być jasne i dawać poczucie przestronności, doskonale sprawdzi się klasyczna biała ceramika z serii DECOS: wisząca miska WC oraz bidet. Umywalka ENO jest praktycznym wyborem dla osób starszych ze względu na przestrzeń blatu przydatną w codziennej toalecie. Dzięki zamontowaniu umywalki na wiszącej szafce możliwe jest korzystanie z niej w pozycji siedzącej, także na wózku inwalidzkim.

Funkcjonalna i w pełni dostępna łazienka dla osób z ograniczeniami ruchuFunkcjonalna i w pełni dostępna łazienka dla osób w podeszłym wieku

Ciekawym rozwiązaniem w jasnej łazience jest zastosowanie kontrastującej z całością czarnej matowej armatury z linii CONCEPCION – baterii umywalkowej, deszczownicy i słuchawki prysznicowej oraz podpórek. Doskonałym uzupełnieniem będzie czarny grzejnik SILEMA i przycisk WC DERO. Stylu łazience doda lustro LED LUMO z dotykowym włącznikiem światła, szlifowanymi krawędziami i polerowanymi rantami.

Łazienka powinna być jak najbardziej praktyczna i wygodna

Tak zaaranżowana łazienka jest funkcjonalna i w pełni dostępna dla osób w złotym wieku, dzięki wyeliminowaniu barier architektonicznych: progów, podestów, wysokiej wanny czy standardowego brodzika. Mogą z niej bezpiecznie korzystać osoby mające problemy z poruszaniem oraz na wózkach inwalidzkich. Ważnym elementem są uchwyty wspierające zamontowane w strefie prysznicowej oraz toaletowej. Ułatwiają one samodzielne korzystanie z łazienki, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo.

Łazienka urządzona z uwzględnieniem potrzeb osoby starszej, a do tego ze smakiem i elegancją, rozświetli jesień życia w złotym wieku.

Kontakt w sprawie produktów:

MASSI Sp. z o.o.
Białuty 33b
05-870 Białuty
tel. +48 022 22 82 376
www: www.massi.pl
mail: wyślij wiadomość
MASSI Sp. z o.o.

baterie łazienkowe: umywalkowe stojące i naścienne » bidetowe » zlewozmywakowe » prysznicowe » wannowe » baterie kuchenne: ścienne » stojące z wyciąganą wylewką » ceramika » umywalki » miski wiszące » bidety wiszące » bidety stojące » kompakty wc » kabiny » brodziki » odpływy liniowe » wanny


Zobacz zdjęcia w galerii Massi:

 

                  
Podobne artykuły
Łazienka do zadań specjalnych

łazienka dla niepełnosprawnych

Łazienka do zadań specjalnych

Każdego dnia osoby starsze i niepełnosprawne ruchowo stają przed problemem "włączania się" w nurt normalnego... więcej...

Akcesoria dla osób niepełnosprawnych

łazienka dla niepełnosprawnych

Akcesoria dla osób niepełnosprawnych

Akcesoria dla osób niepełnosprawnych firmy Provex to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu. Najwyższa jakość... więcej...

Wsparcie w łazience – akcesoria VITAL firmy Deante

łazienka dla niepełnosprawnych

Wsparcie w łazience – akcesoria VITAL firmy Deante

Śliska powierzchnia, wysokie progi i ograniczona przestrzeń potrafią utrudnić korzystanie z łazienki każdemu domownikowi.... więcej...