aurora

Teakowe maty Sealskin

artykuł promocyjny

Trzy drewniane maty łazienkowe z oferty Coram Poland nie muszą obawiać się wody w żadnej sytuacji: ani wtedy, gdy zostaną położone pod umywalką, ani jeśli znajdą się w pobliżu prysznica, ani nawet wtedy gdy trafią pod natrysk. Wykonane z drewna teakowego są odporne na działanie wilgoci.

Teakowe maty Sealskin

Teak, drewno rosnące w tropikach, charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na wilgoć, dużą stabilnością oraz niską kurczliwością. Wszystko to sprawia, że idealnie nadaje się do zastosowań w miejscach, gdzie może mieć kontakt z wodą.

Ponadto, drewno egzotyczne jest obecnie bardzo modnym materiałem, chętnie wykorzystywanym przez projektantów do urządzania i dekoracji wnętrz. O tym wszystkim doskonale wiedzą również projektanci firmy Sealskin, którzy kolekcję dywaników łazienkowych uzupełnili o dwie nowe maty z drewna teakowego. 

TEAKTRESS to mata o wymiarach 50x50 cm wykonana z litego drewna teakowego. Znakiem szczególnym maty jest oryginalny układ podłużnych deszczułek, które wydają się być „wplecione” w ramę z listew. Mata Teaktress może służyć jako wkładka pod prysznic - świetnie sprawdzi się zwłaszcza w kabinach, które montowane są bez brodzika. Można ją również położyć przy wyjściu z prysznica, gdzie będzie komfortowym oparciem dla mokrych stóp. Miłośnicy drewna teakowego oprócz opisywanej maty znajdą w kolekcji „Teak” także akcesoria łazienkowe.

Matę WOODBLOCK tworzą niewielkie drewniane kostki połączone mocną, elastyczną żyłką. Urok tego „dywanika” tkwi w mozaikowej strukturze uzyskanej przez połączenie wielu elementów. Niewątpliwą zaletą maty jest też niejednorodna kolorystyka. (Różnice w odcieniach poszczególnych kostek nie są celowym zabiegiem projektantów, ale naturalną właściwością drewna.) Producent zadbał też o stronę praktyczną użytkowania maty - cztery przyssawki umieszczone na spodzie pozwalają stabilnie przytwierdzić ją do podłoża. Mata Woodblock, dotychczas dostępna w rozmiarze 52x90 cm, począwszy od bieżącego roku proponowana jest w także w wersji 60x60 cm. 

Przepis na matę TEAKTILE jest bardzo prosty: 20 długich teakowych listew przymocować do 3 wąskich teakowych desek. Efekt - jak widać na zdjęciu - znakomity. Teaktile ze względu na swoją stałą formę świetnie sprawdzi się zwłaszcza jako wkładka pod prysznic. Wymiary maty to 45x70 cm. I choć drewno teakowe jest odporne na wilgoć, to częsty kontakt z wodą może je  nadmiernie wysuszać. Dlatego też producent zaleca raz na 2-3 tygodnie przecierać maty np. dziecięcą oliwką. Taka pielęgnacja pozwoli na długi czas zachować piękny wygląd i doskonałe właściwości drewna teakowego.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: coram.pl
mail: wyślij wiadomość
Coram Poland Sp. z o.o.

zestawy prysznicowe » kabiny prysznicowe » deski WC » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » zasłony prysznicowe » oświetlenie » maty łazienkowe » dywaniki łazienkowe » stojaki łazienkowe » drążki prysznicowe » Tigerfix » parawany nawannowe »

Zobacz zdjęcia w galerii Coram

 


Meble Elita

Podobne artykuły
Zasłony prysznicowe - klasyczne nowoczesne i dla dzieci

meble i akcesoria

Zasłony prysznicowe - klasyczne nowoczesne i dla dzieci

Zasłony prysznicowe marki Sealskin poszerzyły ofertę firmy Coram. Wśród nich możemy odnaleźć zasłonki... więcej...

Urządzanie małej łazienki

meble i akcesoria

Urządzanie małej łazienki

W polskich domach i mieszkaniach dominują łazienki o małym metrażu - 73% ma powierzchnię mniejszą niż 5m2,... więcej...

Meble do łazienki z płyty gipsowo-kartonowej

meble i akcesoria

Meble do łazienki z płyty gipsowo-kartonowej

Niemal standardem jest używanie suchej zabudowy z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych w celu zamaskowania rur,... więcej...


Facebook
Instagram