Patron sekcji - SFA Poland

Jak czyścić odpływ liniowy?

data aktualizacji: 24-11-2021, 12:23 – artykuł promocyjny

Wielu klientów obawia się, że czyszczenie odpływu liniowego przysporzy im problemów i zmartwień - nic bardziej mylnego! Na temat odpływów liniowych powstało sporo mitów, które wprowadzają konsumentów w błąd. Prawda jest taka, że czyszczenie tego systemu odwodnień jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Nie można jednak pominąć, że wpływ na wygodę i praktyczność użytkowania ma wybrany model oraz jakość odpływu. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się jak prawidłowo wyczyścić odpływ i na co zwracać uwagę przy wyborze, żeby ten proces był łatwy i przyjemny.

Jak czyścić odpływ liniowy?

Jak w przypadku wszystkich porządków, warto pamiętać o regularności czyszczenia odpływu. Pozwoli to uniknąć zapchania się syfonu. W instrukcji powinna znajdować się informacja o sugerowanej częstotliwości czyszczenia - w przypadku CED’OR PRO warto oczyszczać odpływ co 14 dni.

Pierwszy etap oczyszczania to zdjęcie maskownicy - można ją umyć za pomocą wody i odpowiedniego detergentu. Należy pamiętać, żeby korzystać tylko ze środków dedykowanych do stali nierdzewnej lub armatury oraz nie powinno się używać akcesoriów o ostrych krawędziach, np. gąbki drucianej lub szorstkiej strony gąbki, ponieważ mogą trwale uszkodzić powierzchnię maskownicy. Jeśli chcemy, żeby na maskownicy nie było smug i zacieków, nadmiar wody warto zdjąć dzięki gumowanej ściągaczce.

Następnym etapem jest czyszczenie syfonu. Tutaj dużo zależy od jego rodzaju - niektóre posiadają specjalne sitka lub koszyczki, na których osadzają się wszelkie zanieczyszczenia. Takie systemy wymagają regularnego i częstego oczyszczania. W CED’OR PRO syfon AQUALOW jest zintegrowaną częścią odpływu, a jego konstrukcja sprawia, że nie zapycha się i nie wymaga częstego czyszczenia. Dostęp do jego wnętrza jest banalnie prosty - wystarczy zdjąć daszek rewizyjny. Dzięki dużej przepustowości i spiętrzeniu wody w rynience, zanieczyszczenia są na bieżąco wypłukiwane. Syfon AQUALOW nie posiada sitka, które często się zapycha i zmniejsza przepustowość wody, dzięki czemu jest wygodny w użytkowaniu. W sytuacji, gdy instalacja posiada wady np. są źle wykonane spadki lub przez zaniedbania podczas montażu do odpływu dostały się resztki materiałów budowlanych, syfon może się zatkać. W takim przypadku warto zastosować profesjonalne detergenty zakupione w sklepach hydraulicznych lub kilkukrotnie zalać syfon wrzątkiem. To na pewno udrożni syfon.

Oczyścić należy również rynienkę. Wystarczy przetrzeć ją miękką gąbeczką. W CED’OR PRO rynienka jest pokryta specjalną powłoką architektoniczną, która zapobiega zbieraniu się osadów i zanieczyszczeń - wszystko po to, żeby odpływ wymagał jak najmniej czasu podczas czyszczenia.

Prawda jest taka, że czyszczenie odpływu liniowego z reguły nie zajmuje więcej czasu niż oczyszczanie tradycyjnego syfonu w prysznicu z brodzikiem. Warto jednak pamiętać, żeby wybierać detergenty, które są przeznaczone do stali nierdzewnej lub armatury. Dzięki temu powłoki ochronne nie ulegną uszkodzeniu, a odpływ będzie nam służył przez wiele lat.

Jeśli chcesz mieć pewność, że czyszczenie Twojego odpływu będzie bezproblemowe, wybierz model wysokiej jakości. Odwodnienia prysznicowe muszą być niezawodne, dlatego warto poświęcić czas na dokładne poznanie produktów i podjęcie odpowiedzialnej decyzji. Nie należy sugerować się tylko ceną, a przede wszystkim jakością. Warto wybierać odpływy wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz z syfonami, które nie zapychają się, a dostęp do ich wnętrza jest bardzo prosty. Wysoka jakość materiałów sprawia, że odpływ będzie bardziej odporny na uszkodzenia, a jego wygląd nie zmieni się podczas użytkowania. Warto zainwestować w produkt wysokiej jakości, który nie będzie przysparzał nam problemów w przyszłości.

Kontakt w sprawie produktów:

Oficjalny dystrybutor produktów marki CED’OR:
  LETS GROW SP. Z O. O.

ul. Zwycięstwa 126
75-614 Koszalin
tel. +48 94 721 38 98
www: www.cedorpolska.pl www.sklep-cedor.pl
mail: wyślij wiadomość
Oficjalny dystrybutor produktów marki CED’OR: <br>   LETS GROW SP. Z O. O.

Wyłączny przedstawiciel firmy CED'OR

odpływy liniowe » odpływy punktowe » odpływy ścienne » materiały uszczelniające

Zobacz zdjęcia w galerii CED'OR:


Podobne artykuły
Odpływy prysznicowe narożne i łukowe - przegląd

woda i kanalizacja

Odpływy prysznicowe narożne i łukowe - przegląd

W aranżacjach nowoczesnych łazienek coraz rzadziej można spotkać prysznice z tradycyjną kabiną i brodzikiem. Obecnie... więcej...

Odpływy liniowe Ferro

woda i kanalizacja

Odpływy liniowe Ferro

Odpływ liniowy jest rozwiązaniem coraz powszechniej stosowanym w aranżacjach nowoczesnych łazienek. Produkt ten... więcej...

Odwodnienia prysznicowe KESMET

woda i kanalizacja

Odwodnienia prysznicowe KESMET

System odwodnień prysznicowych staje się coraz bardziej popularny w polskich mieszkaniach. Taki system jest nowoczesny... więcej...