Riho - wanny, kabiny, brodziki

Wanna przyścienna czy wolnostojąca?

artykuł promocyjny

W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się designerskie wanny wolnostojące o pięknych, opływowych kształtach, produkowane z różnego rodzaju kompozytów i konglomeratów, niekiedy z naturalnego kamienia, ewentualnie stali emaliowanej czy taniego akrylu. W sprzedaży wciąż dostępne są również wanny tradycyjne pod zabudowę. Blaszana lub akrylowa wanna przyścienna jest produktem tanim i bardzo praktycznym. Kiedy warto przy niej pozostać, a kiedy zdecydować się na coś nowocześniejszego?

Wanna przyścienna czy wolnostojąca?

Wanny tradycyjne i wolnostojące

 

Podstawową cechą różnicującą te dwie kategorie wanien jest sposób ich wykonania. O ile wanny tradycyjne najczęściej wykonane są z lekkiego akrylu lub emaliowanej blachy i są przystosowane do zabudowy, o tyle wanny wolnostojące powstają zwykle z materiałów przypominających ceramikę lub kamień i nie nadają się pod zabudowę – ich wyprofilowanie sprawia, że są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Poza tym zdecydowana większość tradycyjnych wanien akrylowych i blaszanych to wanny przyścienne, które instaluje się bezpośrednio przy ścianie i zabudowuje. Dzięki temu eliminuje się ryzyko rozchlapywania wody i konieczności ciągłego wycierania podłogi. Wanny wolnostojące również dostępne są w wersji przyściennej, ale nie wymagają zabudowy. Wolnostojąca wanna przyścienna ma jeden bok płaski, dzięki czemu można dosunąć ją do ściany. Taka wanna nie wymaga jednak żadnej dodatkowej zabudowy.

 

Wanna w małej i dużej łazience

 

Ze względu na rozmiar i styl wykonania wanny wolnostojące zdecydowanie częściej wybierane są do przestronnych łazienek nazywanych pokojami kąpielowymi. W takim wnętrzu wannę można ustawić centralnie, podkreślając jej niezwykle reprezentacyjny charakter. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wolnostojąca wanna była montowana przy ścianie. Wówczas należy wybrać jej przyścienną wersję. W odróżnieniu od tradycyjnych wanien przyściennych przeznaczonych do zabudowy, wanny wolnostojące dostępne są jednak w zdecydowanie większym wyborze kolorów i kształtów. Najczęściej mają profilowane, opływowe krawędzie, co nadaje im niezwykle stylowy wygląd. Są jednak dość duże i ciężkie, w związku z czym tradycyjna wanna przyścienna pod zabudowę jest rozwiązaniem wciąż chętnie wybieranym przez wiele osób.

Idealna wanna do małej i dużej łazienki

 

Montaż i estetyka wanny

 

O ile tradycyjne wanny przyścienne, akrylowe i blaszane, wymagają zabudowy, o tyle wanny wolnostojące wystarczy jedynie ustawić w łazience i podłączyć do odpływu. Niestety zdecydowana większość wanien wolnostojących jest zdecydowanie droższa od ich tradycyjnych odpowiedników przystosowanych do zabudowy. W każdym przypadku trzeba zatem rozsądzić, która opcja jest korzystniejsza finansowo.

Wanny tradycyjne i wolnostojące - montaż i estetyka

Pomijając finanse, wanny wolnostojące wydają się rozwiązaniem zdecydowanie atrakcyjniejszym wizualnie, doskonale komponującym się z wieloma współczesnymi aranżacjami i nawet jeśli łazienka ma niewielki metraż, wciąż można zdecydować się na zakup takiej wanny. W małej łazience może sprawdzić się wolnostojąca wanna przyścienna z jednym bokiem płaskim. Wystarczy dosunąć ją do ściany i podłączyć do odpływu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na wykonanie zabudowy.

Kontakt w sprawie produktów:

Corsan

64-920 Piła
tel. 67 351 91 91
www: corsan.pl
mail: wyślij wiadomość
Corsan

wyposażenie łazienek: prysznice » moduły prysznicowe » baterie » wanny » ceramika » akcesoria łazienkowe

Zobacz zdjęcia w galerii Corsan:

CorsanCorsanCorsanCorsanCorsan


Podobne artykuły
Natryskowe zestawy podtynkowe - co warto wiedzieć

armatura łazienkowa

Natryskowe zestawy podtynkowe - co warto wiedzieć

Minimalizm to jeden z trendów aranżacyjnych, który od kilku sezonów cieszy się dużą popularnością... więcej...

Baterie łazienkowe o wielu obliczach. Nowość w kolekcji Temisto

armatura łazienkowa

Baterie łazienkowe o wielu obliczach. Nowość w kolekcji Temisto

Linia Temisto przez wielu uważana jest za kolekcję nie z tej ziemi. Wszystko dlatego, że tworząc serię tych niepowtarzalnych... więcej...

Baterie nablatowe Grupy Armatura - stylowe rozwiązania

armatura łazienkowa

Baterie nablatowe Grupy Armatura - stylowe rozwiązania

W aranżacji łazienki stawiamy na nowe rozwiązania, które podnoszą komfort użytkowania oraz dodają wnętrzu... więcej...