patron besco

Rozwiązania podtynkowe w łazience

data aktualizacji: 10-01-2022, 06:39 – artykuł promocyjny

Armatura łazienkowa wyróżniająca się nowoczesnym wydaniem to nie tylko budząca zainteresowanie forma i designerskie wzornictwo. Ważnym aspektem są także innowacyjne rozwiązania techniczne. Doskonałym przykładem mogą być baterie łazienkowe, charakteryzujące się podtynkowym sposobem montażu. Taki wariant cieszy się coraz większym uznaniem przy projektach łazienek. Wygoda podczas instalacji, jak również ewentualnej konserwacji z pewnością wyróżnia się pod względem udogodnień w codziennym użytkowaniu. A walory estetyczne potrafią zaskoczyć najbardziej wymagających.

Rozwiązania podtynkowe w łazience

Kvadrato – bateria umywalkowa podtynkowa

Gdzie podtynki?

 

W pierwszej kolejności rozwój modeli podtynkowych zapoczątkowała niejedna linia baterii natryskowych, które cieszyły się coraz większą popularnością. Po dziś dzień są one doskonałą alternatywą dla innych rodzajów natrysków, w tym także kolumn, zestawów na drążku czy chociażby punktowych. Ponadto idealnie komponują się w ograniczonej rozmiarowo przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji w niewielkich kabinach prysznicowych. Znaczącą oszczędność miejsca zawdzięczamy temu, że elementy odpowiedzialne bezpośrednio za rozprowadzanie wody pomiędzy słuchawką a deszczownicą są usytuowane wyłącznie w ścianie, podczas gdy sama obudowa baterii przylega płasko do płytek. Armatura podtynkowa daje o wiele większą swobodę podczas codziennych kąpieli, co z pewnością zapewnia komfort w codziennym użytkowaniu.

zorita bateria umywalkowa podtynkowapretto bateria natryskowa podtynkowa laveo

Pola i Pretto – baterie natryskowe podtynkowe

Wyjątkowym modelem jest bateria firmy Laveo z serii Muro, oferowana w kilku rodzajach. Doskonale sprawdza się w obu wariantach - natrysków pod prysznic oraz wannowych. W zależności od potrzeb podczas procesu instalacyjnego zaślepiamy jeden z otworów i w pierwszej wersji montujemy samą baterię bez wylewki, a w przypadku wanny eliminujemy górną deszczownię.

muro bateria wannowo natryskowa podtynkowa laveo

Muro – bateria wannowo-natryskowa podtynkowa

Jeśli nasze wymagania wykraczają poza modny design, warto skorzystać z funkcjonalnych udogodnień. Jedną z takich możliwości daje nam podtynkowy zestaw natryskowy z serii Volumo wyposażony w głowicę termostatyczną. Perfekcyjnie sprawdza się w rodzinnych łazienkach, gdzie użytkownikami są także małe dzieci oraz seniorzy. Poprzez opcję ustawiania stałej temperatury wody minimalizuje ryzyko wystąpienia poparzeń zbyt gorącym strumieniem.

zestaw podtynkowy laveo

Volumo – komplet natryskowy z baterią podtynkową termostatyczną

W aranżacjach naszych pomieszczeń łazienkowych większą popularność zdobywają podtynkowe baterie umywalkowe. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zamontowania na dowolnej wysokości, dzięki czemu bez najmniejszego problemu dopasujemy je perfekcyjnie do praktycznie każdej umywalki nablatowej. Dla osób szczególnie dbających o czystość i higienę podczas mycia jest to najlepsze rozwiązanie. Żadne zanieczyszczenia nie gromadzą się w zakamarkach blatu przy korpusie baterii, jak to zdarza się w przypadkach wersji stojących.

kvadrato bateria umywalkowa podtynkowa laveomuro bateria umywalkowa podtynkowa laveopretto bateria umywalkowa podtynkowazłota bateria podtynkowa umywalkowa laveo

Kvadrato, Muro, Pretto, Pola – baterie umywalkowe podtynkowe

 

Box podtynkowy

 

Wysokiej klasy projekt obudowy zwany boxem jest ogromnym ułatwieniem pod względem instalacji, jak również dużym ułatwieniem w dostępności do niewidocznych na co dzień części. Takie rozwiązanie jest wygodne w celu konserwacji oraz w razie zaistniałej potrzeby wymiany. Aby box spełniał wszystkie swoje funkcje, należy jednak pamiętać o ważnej zasadzie, którą zdarza się zapomnieć fachowcom, a mianowicie o zapewnieniu rewizji. Box podtynkowy zazwyczaj nie jest montowany na stałe. Obudowa wykonana z plastiku pozostaje przykręcona do ściany od strony wewnętrznej z użyciem czterech śrub. Chcąc uzyskać efekt usztywnienia obudowy, należy zastosować specjalistyczną piankę montażową. Taka metoda ułatwia nam bezproblemowy i szybki dostęp do śrub oraz ewentualne usunięcie boxu w całości bez konieczności kucia ściany.

box podtynkowy laveo

Sam box w istocie zapewnia bezpośredni dostęp do schowanych części baterii łazienkowej. Po uprzednio zdjętej maskownicy wystarczy już tylko zdemontować panel maskujący, który zazwyczaj umocowany jest przy użyciu wkrętów.

Obudowa wyposażona jest w element poziomujący, który nie wymaga korzystania z dodatkowych narzędzi do ustawienia go w odpowiedniej pozycji. Takie udogodnienie jest niewątpliwie zaletą w danym przypadku, zapewnia w rezultacie idealny efekt pod względem wizualnym oraz instalacyjnym.

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomość
Laveo

baterie: bidetowe » natryskowe » wannowe » umywalkowe » akcesoria prysznicowe: panele prysznicowe » kolumny prysznicowe » zestawy natryskowe » deszczownice » słuchawki prysznicowe


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo

 
 
Podobne artykuły
Wyraź siebie kolorem

porady

Wyraź siebie kolorem

Kolor to narzędzie, którym z łatwością stworzymy wizerunek wnętrza. Poza tym ma on również moc psychologiczną,... więcej...

Czyszczenie płytek gresowych

porady

Czyszczenie płytek gresowych

Wszystkie typy nawierzchni wymagają regularnej pielęgnacji i czyszczenia by nie wnikały w niego trwałe zabrudzenia... więcej...

Jak usunąć silikonową fugę w łazience

porady

Jak usunąć silikonową fugę w łazience

Prace związne z usuwaniem silikonowych fug są bardzo żmudne, gdyż wymagają dużej precyzji i cierpliwości. Jeśli... więcej...