Elita

Monochromatyczna łazienka dla fanów minimalizmu

artykuł promocyjny

Kiedy mowa o monochromatyzmie, większości z nas kojarzy się on z czarno-białymi motywami na fotografiach i wydrukach. Neutralne barwy w połączeniu stanowią elegancki design, który sprawdzi się w pomieszczeniach o różnorakim charakterze. Wnętrza urządzane w stylu monochromatycznym nie muszą bazować jednie na klasycznych kolorach. Odcienie niebieskiego, fioletów czy zieleni mogą z powodzeniem stanowić podstawę kolorystyczną łazienki. Szeroki wybór dodatków, jaki oferują producenci, z pewnością sprawdzi się w takim klimacie. Jeśli jesteś fanem monochromatyzmu, zobacz co firma CORAM ma ci do zaoferowania.

Monochromatyczna łazienka dla fanów minimalizmu

 

Siła konsekwencji

 

Wnętrze urządzone w stylu monochromatycznym daje nam poczucie pełnej spójności - kolory użyte w jego wykończeniu, dekoracjach oraz dodatkach są idealnie do siebie dopasowane. Gra teksturami, formami i fakturami sprawia, że taka przestrzeń wbrew pozorom nie będzie nudna! Gdy dobrze dopasowane do siebie barwy, nie rozpraszają odbiorcy, pierwsze co rzuci nam się w oczy to wyróżniający się design.

Biały motyw w łazience

Błyszczące, gładkie powierzchnie, dzięki płytkom oraz ceramice, są naturalnym skojarzeniem z łazienką. Mogą one świetnie korespondować z dodatkami z metalu - szczotkowanego i matowego - tekstyliami, drewnem czy tworzywami sztucznymi wysokiej jakości. Bardzo ważne jest przy tym trzymanie się jednej określonej gamy kolorystycznej.

Czarno-biały dywan z łazience

 

Klasyka w odcieniach szarości

 

Decydując się na wystrój w stylu monochromatycznym, wiele osób trzyma się klasycznych połączeń bieli, czerni i szarości. To rozwiązanie sprawdzi się na pewno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych urządzonych w tradycyjnym stylu. Wszystko jest zależne od zastosowanych kształtów, form i tekstur. Należy pamiętać, aby urządzając łazienkę w takich barwach, bazę stanowiły takie same płytki. Mamy natomiast dużą swobodę w kwestii dodatków, mogąc wybierać między białymi (np. Seaskin Brix, Tiger Urban), czarnymi (np. Tiger Boston, Selaskin Boho) lub szarymi (np. Sealskin Mood, Sealskin Braid).

Motyw zieleni w łazience Coram

Ostatecznego charakteru wnętrzom nadaje światło i dlatego właśnie odgrywa bardzo ważną rolę przy ich urządzaniu. Cieplejsze światło nada przestrzeniom przytulnej, domowej atmosfery, natomiast żarówki o barwie chłodnej świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie.

 

Kolory nie tylko dla odważnych

 

Kolorami bazowymi w stylu monochromatycznym nie muszą być tylko odcienie szarości. Mogą je stanowić dowolne barwy, w których otoczeniu czujemy się najlepiej. Szeroki wybór dodatków i elementów wykończenia jest obecnie na tyle szeroki, że jedynym ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia.

Łazienka w stylu monochromatycznym

Wiemy zatem, że łazienka monochromatyczna może zostać urządzona w dowolnych kolorach. Ważne jest, aby pochodziły z tej samej palety barw i nie różniły się zbytnio temperaturą. Jeśli chodzi o dodatki, możliwy jest wybór pośród licznych wariantów zieleni (Sealskin Mind, Sealskin Mood), niebieskiego (Tiger Tess) czy ciepłych odcieni ziemi (Sealskin Aztec).

Zielony motyw w łazience

Styl monochromatyczny posiada szeroki wybór rozwiązań, dzięki którym wnętrze naszej łazienki nabierze indywidualnego charakteru, zależnie od preferencji.

Jasny motyw w łazience Coram

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: coram.pl
mail: wyślij wiadomość
Coram Poland Sp. z o.o.

zestawy prysznicowe » kabiny prysznicowe » deski WC » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » zasłony prysznicowe » oświetlenie » maty łazienkowe » dywaniki łazienkowe » stojaki łazienkowe » drążki prysznicowe » Tigerfix » parawany nawannowe »

Zobacz zdjęcia w galerii Coram