patron besco

Jak urządzić łazienkę?

data aktualizacji: 03-01-2022, 08:04 – artykuł promocyjny

Łazienka jest pomieszczeniem, które nastręcza  wielu problemów pod względem aranżacyjnym. Jak urządzić to pomieszczenie, by spersonalizować łazienkę zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami?

Jak urządzić łazienkę?

Mała łazienka - jak ją zaprojektować?

 

W małej łazience przydadzą się przede wszystkim takie rozwiązania, dzięki którym uda się w pełni zagospodarować dostępną przestrzeń, a także optycznie ją powiększyć. Najlepiej zdecydować się zatem na jasne elementy wykończenia, które warto połączyć z lustrem odbijającym światło. By mała łazienka sprawiała wrażenie przestronnej, można na przykład wziąć pod uwagę przedmioty wykonane z przezroczystego szkła.

W takim metrażu można postawić na urządzenia, baterie i armaturę łazienkową przeznaczoną do tych pomieszczeń o niedużej przestrzeni. Inną opcją, która także może być zadowalająca, to zamówienie mebli i innych elementów wystroju łazienki na indywidualne zamówienie. Jest wielu takich producentów mebli łazienkowych, czy kabin prysznicowych, którzy umożliwiają swoim klientom spersonalizowanie standardowych produktów ze swojej oferty.

 

Funkcjonalna, jasna łazienka

 

Czy jasną łazienkę trudno zaaranżować? Bywa to trudne, ponieważ wyjątkowo dużo światła, czy dobór samych białych elementów wykończenia można odebrać jako surowość i sterylność. Nie każdemu taki klimat będzie pasować – najczęściej użytkownik tego pomieszczenia chciałby raczej czuć w nim świeżość i pozytywną energię.

Wtedy, biorąc na przykład prysznic, mógłby się zrelaksować – jak to osiągnąć? Można zdecydować się na wyraziste odcienie mebli i innych dodatków. Uda się w ten sposób stworzyć geometryczną aranżację, czyli cieszącą się popularnością. Jasna łazienka nabierze wówczas swoistego charakteru. Ten efekt otrzyma się zarówno poprzez zestawienie ciemniejszych kolorów, jak i pastelowych.

jasna stylizowana nowoczesna łazienka  Strefa Łazienek

O funkcjonalności w jasnej łazience świadczy natomiast odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych przedmiotów i dobór ich pod względem przeznaczenia oraz rozmiarów. Obecnie warto też łączyć funkcjonalność armatury, czy mebli łazienkowych z ich ekonomicznym użytkowaniem oraz trwałością zastosowanych systemów i designu. Oszczędność energii, wody, jaką one gwarantują to także ten aspekt, jaki powoduje, że projekt łazienki jest zarówno funkcjonalny, jak i inteligentny.

 

Nowoczesna łazienka - w jakiej stylizacji?

 

Aranżując łazienkę, każdy chciałby czuć się w niej tak, jakby była przystosowana do jego indywidualnych oczekiwań i standardów życia. Stylizacja łazienki powinna zatem pasować do estetyki, jaką dana osoba preferuje.

Nowoczesna łazienka może być wykończona na wiele sposobów – w stylu minimalistycznym, który szczególnie warto wziąć pod uwagę, gdy jest to mała łazienka. Z kolei aranżacja vintage to dobry pomysł dla kogoś, kto pragnąłby użytkować nowoczesną łazienkę przeniesioną do przeszłości. Wtedy przyda się przede wszystkim armatura w stylu retro, który sprawia, że wygląda jak ta zabytkowa z dawnych lat.

Czy klasyczna, jasna łazienka może być także modernistyczna? Oczywiście, wystarczy tylko dobrać chromowane, w których nowoczesność jest przed klasyką. Nowoczesne meble łazienkowe przypominają często te z pomieszczeń wykończonych tradycyjnie. Jedynie metalowe uchwyty i bardziej geometryczne, wyraziste wzornictwo sprawiają, że szafki można skojarzyć ze stylizacją modernistyczną.

 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Strefa ŁazienekPodobne artykuły
Jaka farba do łazienki

porady

Jaka farba do łazienki

Świetną alternatywą dla glazury w łazience są farby. Oprócz tego, że są zdecydowanie tańszą metodą... więcej...

Sauna - rodzaje kąpieli

porady

Sauna - rodzaje kąpieli

Jedną z zalet sauny jest mozliwość korzystania z niej na różne sposoby. Wśród kilku rodzajów... więcej...

Co Pan sądzi na temat użycia magnetyzerów wody?

porady

Co Pan sądzi na temat użycia magnetyzerów wody?

Magentyzery bywają różne. Spotkałem się z takimi do rur miedzianych - zapobiegającymi odkładaniu się w... więcej...