Elita

Jak zadbać o spójny wystrój w łazience? – dekoracje łazienkowe

data aktualizacji: 03-01-2022, 12:38 – artykuł promocyjny

Spójny wystrój łazienki jest tak samo ważny, jak aranżacja salonu, sypialni czy kuchni. W dzisiejszych czasach to pomieszczenie służy nam nie tylko do porannej toalety i zrobienia prania. Stworzenie przestrzeni relaksacyjnej może okazać się ogromnym wyzwaniem dla osób, którzy na co dzień nie mają do czynienia z aranżacją wnętrz. W naszych salonach JETA znajdują się specjalnie zaaranżowane boksy łazienkowe, w których lwią cześć odgrywają, precyzyjnie dobrane do nich dekoracje łazienkowe. Z pomocą przychodzą również nasi architekci. Nie tylko pomogą zaprojektować wymarzoną łazienkę, ale podpowiedzą jakie dodatki powinny się w niej znaleźć, tak aby wystrój łazienki pozytywnie szokował.

Jak zadbać o spójny wystrój w łazience? – dekoracje łazienkowe

Projektant: Arleta Misiak; Salon Jeta: Ostrów Wielkopolski ul. Gorzycka 34a

 

Dekoracje na ściany i podłogę

 

Na ścianach w łazience, jako ozdoby mogą świetnie sprawdzić się płytki ścienne i podłogowe. Wśród płytek marki własnej ZYX, można wybrać wzór i idealny kształt do salonu kąpielowego. Spośród płytek marki własnej dostępnych w salonach JETA dostępne są mniej lub bardziej wyraziste motywy kwiatowe o sześciokątnych kształtach z kolekcji Amazonia oraz wyjątkowe mozaiki z kolekcji Arte Grey. Producenci płytek ceramicznych oferują szeroką gamę produktów w różnym stylu, o różnej strukturze i bogatej kolorystyce. Dlatego, warto postawić na element dekoracyjny na ścianie lub podłodze w postaci płytki ceramicznej ze względu na możliwości jej wyboru.

 

Łazienka bez okna

 

Wiele łazienek nie posiada okna, dlatego tak ważne jest zadbanie o dekorację, które przede wszystkim rozświetlą naszą przestrzeń. Urządzając łazienkę bez okna, warto zadbać o oświetlenie. Lampy powinny być przy lustrze umieszczone na wysokości twarzy tak, aby ułatwić nam codzienne czynności związane z dokładnym goleniem czy na wykonanie idealnego makijażu o poranku. Wybierając dodatki do takiego pomieszczenia, skorzystać można z powierzchni lustrzanej. Na uwagę na pewno zasłużą lustra w ramach szkliwione wazony oraz szkatułki.

Projektant: Justyna Jastrzębska; Salon Jeta: Franowo, Poznań

 

Łazienka z oknem

 

Jeżeli nasza łazienka posiada okno, z łatwością uzyskujemy przestrzeń parapetu do aranżacji, pod kątem ozdób. Do najprostszych rozwiązań należą świece, kompozycje zapachowe oraz kwiaty. Zarówno sztuczną, jak i żywą roślinność warto umieścić w ozdobnych koszach lub donicach. Kompozycje kwiatowe sprawią, że klimat surowej łazienki ociepli się i nadadzą naturalności naszej przestrzeni.

Projektant: Dawid Gębski; Salon Jeta: Franowo, Poznań

 

Odpoczynek w wannie

 

Mając na względzie długie kąpiele relaksacyjne w wannie, możemy skorzystać ze strefy kąpielowej i idealnie ją urządzić. Pomyślmy o eleganckiej, przenośnej półce na książkę lub o małym stoliku na filiżankę kawy. Aby zwiększyć nasz komfort ciepłych kąpieli, do aranżacji wprowadźmy grzejnik, który może również stać się elementem funkcjonalnym oraz ozdobnym w naszej łazience. Wybierając grzejnik łazienkowy, warto nie tylko zastanowić się nad jego wymiarami oraz mocy, ale także nad jego kolorem, wykończeniem oraz miejscem, w którym powinien się znaleźć.

Projektant: Katarzyna Szmytkowska; Salon Jeta: Brucknera, Wrocław

 

Dekoracje do nowoczesnej łazienki

 

Żeby udekorować łazienkę w stylu nowoczesnym, warto postawić na stonowaną bazę kolorów imitujących beton, kamień, drewno. W takim wypadku dobrze będą prezentować się dodatki z naturalnego kruszywa, w zbliżonym odcieniu do koloru płytek oraz o jednolitej strukturze. W naszej łazience nie może zabraknąć akcesoriów użytkowych takich jak dozownik do mydła, pojemniki do drobiazgów, ręczniki czy też kosz na pranie, umieszczony jako osobny pojemnik lub wysuwany w szafie modułowej marki Elita.

Projektant: Katarzyna Szmytkowska; Salon Jeta: Brucknera, Wrocław

 

Spójność aranżacji w akcesoriach łazienkowych w salonach JETA.

 

Niezależnie od tego, czy łazienka będzie w stylu skandynawskim, nowoczesnym lub klasycznym, aby znaleźć odpowiednie ozdoby, należy zachować spójność aranżacji w kolorystyce oraz fakturze. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy mieć pewność, że osiągniemy zamierzony efekt i sprawimy, że nasza łazienka stanie się relaksacyjną strefą. Dekoracje do łazienki mogą nadać nowy charakter i urozmaicić wnętrze, niekoniecznie decydując się na zmianę armatury czy płytek ceramicznych. W salonach JETA znajdziemy nie tylko płytki ceramiczne, chemię budowlaną, armaturę sanitarną, ale również szeroką listę produktów akcesoriów łazienkowych.

Kontakt w sprawie produktów:

JETA salony łazienek
ul. Gorzycka 34a
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 735 21 41 62 735 22 42
www: jeta.pl/aktualnosci/, jeta.pl/oferta/
mail: wyślij wiadomość
JETA salony łazienek


Adresy salonów stacjonarnych SALONY ŁAZIENKOWE JETA na stronie jeta.pl 


okładziny ceramiczne ścienne i podłogowe
» armatura łazienkowa i kuchenna: kabiny prysznicowe, baterie, ceramika sanitarna » elementy instalacyjne: stelaże podtynkowe, odpływy liniowe, syfony » chemia budowlana: kleje, fugi, silikony, preparaty do zagruntowania ścian, folie w płynie, taśmy uszczelniające » profile: listwy wykończeniowe i maskujące » usługi: projekt gratis

 

Zobacz zdjęcia w galerii JETA:

JETAJETAJETAJETAJETA