Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Geometria w łazience

data aktualizacji: 11-01-2022, 08:45 – artykuł promocyjny

Trendy panujące w aranżacjach łazienkowych, coraz bardziej potrafią zadziwić. Chociaż moda wciąż się zmienia, to niektóre akcenty są zawsze mile widziane i nie tracą na popularności. Takimi właśnie są figury geometryczne. Kwadraty, trójkąty, heksagony i romby od zawsze królują w łazienkach. Tworzą wzory regularne, spokojne, a niekiedy wręcz przeciwnie szalone, asymetryczne kompozycje.  

Geometria w łazience

 

Nowoczesna klasyka

 

Powierzchnie  całości pokryte równymi płytkami lub podłoga z ułożonych w karo kafli daje efekt harmonii, uporządkowania i czystości formy.

Deszczownia z baterią wannową i natryskiem Algeo

W powyższej aranżacji dominują płytki w stylu metro w cegiełkę. Zostały umieszczone przez projektanta na ścianach nad wanną i razem ze szklaną taflą tworzą kabinę prysznicową w słonecznym, radosnym kolorze. Dużą, prostokątną wannę obudowano białymi płytkami-cegiełkami, które są także w strefie umywalki o geometrycznej formie. Na tak uporządkowanym tle umieszczono armaturę łazienkową - efektowny zestaw Algeo z baterią wannową i deszczownią z natryskiem. Okrągła głowica deszczowni ma średnicę 20 cm. Trzyfunkcyjna rączka natrysku również jest okrągła.

 

Nuta awangardy

 

Co ciekawe nie wszytko musi byś symetryczne i regularne, aby osiągnąć interesujący efekt. Zaintrygować mogą nieregularne wzory, przesunięcia i asymetria. Harmonijna i piękna całość może powstać również w taki sposób.

W aranżacji, która łączy pudrowy róż z bielą (pierwsze zdjęcie od góry), płytki strefy prysznicowej są podłużne, prostokątne, ułożone aż po sufit pionowo. W identycznym odcieniu różu jest komponująca się z nimi szafka podumywalkowa o półokrągłych delikatnych wzorach. Aby ożywić tę spokojną aranżację, został wprowadzony przez projektanta barwny, zaskakujący motyw terazzo na podłodze i kafelkach nad umywalką. Wyróżnia się także zestaw Trevi Black o czarnym kolorze z deszczownią, baterią termostatyczną i natryskiem. Głowica talerzowa SLIM, którą posiada deszczownia, ma średnicę 30 cm.

Bateria umywalkowa stojąca z obrotową wylewką Ferro

W łazience w pastelowej odsłonie ułożono asymetrycznie na obudowie wanny i ścianach heksagony. Kompozycja zaciekawia tym, że nie wszystko jest wyrównane do jednej linii. W strefie kąpielowej jest zestaw natryskowy z deszczownią Rondo Lux, a nad umywalką zostało zawieszone wielkie okrągłe lustro.

 

Nie tylko ściany!

 

Geometria nie jest wprowadzana przez projektantów tylko na podłogach i ścianach. Już teraz coraz częściej pojawia się we wnętrzach specjalna armatura geometryczna.

Bateria wannowa Zicco Black Bateria umywalkowa Zicco BlackBateria bidetowa stojąca Zicco BlackBateria natryskowa ścienna Zicco Black

Kolekcja Zicco Black cechuje się odważnym kolorem i niebanalną formą. Bateria wannowa, bidetowa, prysznicowa i umywalkowa kształtem nawiązuje do prostokąta. Jest tu wiele kątów prostych i zdecydowanych, ostrych linii. Dzięki geometrycznym, mocnym formom dynamizującym przestrzeń, armatura wpisuje się świetnie w urządzoną modnie przestrzeń.

Wszystkie baterie charakteryzuje trwałość i niezawodność, gdyż wyposażone zostały w ceramiczny regulator. Jest na nie 5 lat gwarancji.

Zestaw natryskowy przesuwny SinusDeszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną Trevi SquareDeszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną Trevi Square Black

W natryskowym zestawie Sinus także dominuje motyw prostokąta. Przesuwny metalowy drążek przypomina z wyglądu listwę z prostokątną przymocowaną rączką prysznicową.

Zestawy armatury z kwadratową deszczownią typu Trevi Square czy Trevi Square Black (deszczownia z baterią termostatyczną i natryskiem) prezentują się doskonale. Wymiary stalowych głowic talerzowych SLIM to 30 x 30 cm. Jednofunkcyjne rączki są wygodne i mają formę prostokąta. Regulator termostatyczny, jaki posiadają baterie, ma blokadę gorącej wody safe stop 38°C. Trevi Square oraz Trevi Square Black cechują się różnym wykończeniem. Jeden z modeli jest chromowany, a drugi czarny.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul.Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomość
Ferro S.A.

baterie » boxy podtynkowe » natryski » zlewozmywaki » akcesoria łazienkowe » brodziki i wanny » armatura sanitarna do budynków użyteczności publicznej » akcesoria łazienkowe do budynków użyteczności publicznej » grzejniki łazienkowe » akcesoria do grzejników


Zobacz zdjęcia w galerii Ferro

            


Podobne artykuły
Baterie podtynkowe - zalety

armatura łazienkowa

Baterie podtynkowe - zalety

Dwoma nurtami, które w ostanich latach najwyraźniej zarysowały się wśród trendów w zakresie wyposażenia... więcej...

Odkryj kształty natury i barwy ziemi w kolekcji Arnika Titanium

armatura łazienkowa

Odkryj kształty natury i barwy ziemi w kolekcji...

Kolekcję Arnika znamy z harmonijnej, delikatnej i minimalistycznej linii. Nawiązując do duńskiego stylu hygge, intryguje... więcej...