Marmur, czerń i nowoczesne technologie. Trendy 2022 w aranżacji łazienki

data aktualizacji: 17-01-2022, 08:10 – artykuł promocyjny

Rozpoczął się 2022 rok. Wiele osób chciałoby wiedzieć, jakie aranżacje łazienkowe będą królowały w tym okresie. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że na topie pozostaną marmur, żywe rośliny i czarne dodatki. Duży nacisk będzie kładziony na rozwiązania ekologiczne i funkcjonalne, oparte na nowoczesnych technologiach. Jeżeli chcesz poznać hity aranżacyjne obowiązująca na rok 2022 przeczytaj poniższy artykuł.

Marmur, czerń i nowoczesne technologie. Trendy 2022 w aranżacji łazienki

Dzięki najnowszej modzie możemy stworzyć elegancką łazienkę, która będzie funkcjonalna i ponadczasowa. Właściwa przestrzeń do relaksu coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, nie będą się liczyły już tylko względy higieniczne.

 

Królewska elegancja

 

W ciągu kilku ostatnich lat można było zauważyć powracanie do materiałów naturalnych - szczególnie kamieni i drewna w różnorodnej formie. 2022 jest rokiem stawiającym na marmur. Będzie go można zastosować w różnej postaci - zarówno w formie armatury, jak i w postaci wykończenia podłóg i ścian. Dopełnieniem aranżacji będą eleganckie dodatki tj. lampy, baterie łazienkowe czy wieszaki, w klasycznej czerni lub z matowego złota.

- Najnowsze trendy wskazują, że w swoich domach chcemy zażyć nieco luksusu - i to nie tylko w łazience. Także w pozostałych pomieszczeniach, choćby w kuchni widać rosnącą popularność uchwytów w modnych wykończeniach takich jak kute żelazo, surowa miedź czy postarzane złoto - wyjaśnia Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele.

Wyważone kolory takie jak szarość, biel i beże dopełnią łazienkową stylizację, a dodatkowo także pastelowe, delikatne barwy wnoszące odprężenie i spokój do wnętrz. Kiedy chcemy odpocząć i zrelaksować się po męczącym dniu pomoże nam w tym taka właśnie łazienka. Ozdobne doniczki z żywymi roślinami także przyczynią się do poprawy naszego samopoczucia, więc warto pomyśleć o tym rozwiązaniu.

Jasne kolory w łazience

 

Ekologia w cenie

 

Sądzisz, że łazienka to nie jest miejsce dla pielęgnacji roślin? Nic bardziej mylnego! Wiele gatunków roślin jest przystosowanych do wyższej temperatury i wilgotnego powietrza. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednie. Dobrym wyborem będą tu m.in. paprocie, storczyki, zamiokulkasy czy zielistki. Zamiokulkasy poradzą sobie nawet w łazience, która nie posiada okna. Ogród wertykalny lub ramy wypełnione mchem również będą interesującą opcją, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach.

Ekologiczne rozwiązania

Niezastąpione w obecnych czasach stają się ekologiczne rozwiązania. Baterie, które pozwalają na mniejsze zużycie wody, są coraz bardziej popularne, tak samo jak energooszczędne oświetlenie i urządzenia. W tym roku będzie to jeszcze bardziej widoczne.

- Warto wybrać diody LED, dzięki którym nie tylko oszczędzamy energię. Są też zdecydowanie bardziej wydajne i żywotne. Wystarczy wspomnieć, że zwykła żarówka świeci około tysiąc godzin, a ledowa do 100 tysięcy -  przekonuje Michał Kichler.

 

Łazienkowa technologia

 

Aby łazienka ułatwiała codzienne funkcjonowanie i była przy tym wygodna, warto położyć większy nacisk na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przykładem może być inteligentne lustro, które posiada wbudowany system audio, połączony z Bluetooth oraz zapobiegającą zaparowaniu powierzchni funkcję ogrzewania.

- Tego typu lustro to nie tylko możliwość słuchania ulubionej muzyki. Ma wbudowane diody LED umożliwiające dopasowanie oświetlenia do naszych codziennych czynności. Zupełnie inne oświetlenie potrzebne jest do wykonywania makijażu niż do wieczornej, relaksującej kąpieli - tłumaczy Michał Kichler.

Lustro łazienkowe Hafele

Baterie bezdotykowe czy te ułatwiające czyszczenie, pokryte specjalnymi powłokami to coraz częściej stosowane systemy wspierające higienę. Samoczyszczące toalety i deski sedesowe posiadające funkcję mycia to również opcje warte rozważenia.

Bezdotykowe baterie łazienkowe

W 2022 roku korzystanie z łazienki nie będzie już tylko codziennym obowiązkiem, ale przyjemnością, dzięki umiejętnemu połączeniu najnowszych trendów i rozbudowanej technologii.

Kontakt w sprawie produktów:

Häfele Polska Sp. z o.o.
ul. Wrocławska 4d, Długołęka
55-095 Mirków
tel. +48 71 747 23 00
www: www.hafele.pl
mail: wyślij wiadomość
Häfele Polska Sp. z o.o.

okucia meblowe i rozwiązania do mieszkania » okucia drzwiowe i budowlane » systemy przesuwne » oświetlenie i okucia sterowane elektrycznie » narzędzia i materiały eksploatacyjne
 

Zobacz zdjęcia w galerii Häfele:

HäfeleHäfeleHäfeleHäfele