Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Bateria i umywalka - jak stworzyć duet idealny?

artykuł promocyjny

Przy zakupie umywalki oraz baterii zawsze zwracamy dużą uwagę na ich funkcjonalność. Jednak niebagatelną rolę odgrywa w tym przypadku także odpowiedni design. Umywalka jest bowiem najczęściej używaną rzeczą w łazience, stanowi główny element wystroju i ma duży wpływ na całą aranżację. Jakie są najważniejsze zasady odnośnie doboru umywalki i baterii?

Bateria i umywalka - jak stworzyć duet idealny?

fot.: KLUDI AMEO

Zarówno umywalkę, jak i baterię łazienkową powinno się wybierać w duecie, gdyż tworzą wzajemną zależność i muszą do siebie dobrze pasować. To, jaką umywalkę wybierzemy, wpływa również na późniejszy zakup baterii, dlatego wybór staje się zawężony. Umywalki posiadające specjalnie przygotowane otwory współgrają z armaturami stojącymi, dopasowanymi do nich. Natomiast stawiając na misy wolnostojące, często decydujemy się na umiejscowione na blacie baterie z wysokim korpusem lub montujemy ścienne baterie.

 

Wygoda i ważne wymiary

 

Oczywistym warunkiem, jaki powinniśmy zastosować, jest połączenie małej umywalki z małą baterią lub większej umywalki z baterią większą. Często jednak o tym zapominamy. Armatura, której budowa jest kompaktowa i posiada krótką wylewkę to świetna opcja dla mniejszej umywalki. Strumień wody sprawi, że mycie twarzy czy rąk stanie się łatwiejsze, a woda nie będzie rozchlapywana na różne strony. Wyższy korpus baterii i długa wylewka z kolei sprawią się idealnie w przypadku sporych umywalek, zwiększając komfort i wygodę użytkowania. KLUDI PURE&STYLE to linia armatury, w której znajdziemy wiele rodzajów baterii umywalkowych, zarówno małych, jak i większych czy wyższych. Precyzyjna, monolityczna forma zwraca w ich designie szczególną uwagę, a organiczne zaokrąglenia łączą się harmonijnie z poziomymi dużymi płaszczyznami. Ze względu na sporą popularność serii PURE&STYLE producent poszerzył gamę produktów o baterie czarnym matowym kolorze.

Bateria KLUDI PURE&STYLE czarny matBateria KLUDI PURE&STYLE

fot.: KLUDI PURE&STYLE

Nie bez znaczenia jest odpowiedni pomiar odległości i wymiarów. Zwłaszcza jeśli chodzi o baterię ścienną oraz nablatową (sztorcową).  W przypadku wysokości baterii nablatowej trzeba ją dopasować do umywalki (najlepiej, jeśli bateria sięga ok. 10 cm powyżej krawędzi misy) oraz odpowiednio wyprofilować, tak by woda leciała w kierunku samego środka umywalki. Świetnie się tu sprawdzi perlator s-pointer w bateriach KLUDI, który daje możliwość regulacji kąta strumienia wody zależnie od głębokości umywalki oraz potrzeb. Wystarczy dotknąć perlator palcem, aby strumień można było ukierunkować, gdyż umieszczony jest na końcu wylewki. Bateria umywalkowa ścienna natomiast powinna być mocowana na wysokości ok. 20 cm nad górną krawędzią ceramiki.

KLUDI PURE&STYLE przy małej, białej umywalce

fot.: KLUDI PURE&STYLE

 

Bateria stojąca czy ścienna?

 

Stojące baterie montuje się bezpośrednio na blacie lub na krawędzi umywalki. Baterie z wysokim korpusem najlepiej sprawdzają się przy umywalkach wolnostojących. Baterie, które montuje się na krawędzi, szczególnie sprawdzą się w przypadku umywalek meblowych i wiszących, a baterie mocowane na blacie (za umywalką) lub ścienne do umywalek wpuszczanych w blat czy nablatowych. Nablatowe baterie w łazience pełnią również funkcję dekoracyjną. Przykładem tu będą modele z serii KLUDI AMEO, cieszące się nowoczesnym wzornictwem. Posiadają zaokrąglone linie i purystyczną formę, co sprawia, że świetnie pasują do najnowszych łazienkowych trendów.

Elegancka bateria stojąca AmeoStalowa bateria Ameo

fot.: KLUDI AMEO

Niewątpliwie godnym polecenia rozwiązaniem, szczególnie do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz będą baterie ścienne. Mogą w większej części być ukryte w ścianie - z uchwytem i wylewką na wierzchu - i wyróżniają je często proste formy. Do tego pozostawiają miejsce na kosmetyki na krawędzi umywalki, gdyż same nie zajmują go zbyt wiele. Taką baterią jest m.in. ścienna bateria KLUDI BOZZ. To połączenie minimalizmu, klasycznej elegancji i delikatnych linii. Cylindryczne, łagodne kształty doskonale zaprezentują się zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej łazience. KLUDI BOZZ daje wybór baterii w czarnym kolorze lub chromowanych, a ciemny mat powierzchni zapewnia armaturze elegancki wygląd i idealnie zaprezentuje się w połączeniu z białą umywalką, tworząc przy tym niebanalny kontrast.

Bateria ścienna BOZZ w kolorze czarny matBateria ścienna BOZZ

fot.: KLUDI BOZZ

 

Jakość przede wszystkim

 

Pomimo wszystkich wcześniej wymienionych aspektów - designu, wymiarów, sposobów montażu - w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania baterii i umywalki. W przypadku baterii należy skupić się na wszystkich elementach konstrukcyjnych tj. wylewce, korpusie, perlatorze, uchwytach, uszczelkach czy głowicach. KLUDI w swojej ofercie ma do zaproponowania różnorodne umywalkowe baterie posiadające wiele zalet takich jak: przemyślany design, wysokiej jakości materiały, maksymalna funkcjonalność i dbałość o detale.

Stojąca bateria BOZZ

fot.: KLUDI BOZZ

 

Więcej informacji na stronie.

Kontakt w sprawie produktów:

Kludi Armaturen Sp. z o.o.
ul. Kremsera 1
45-533 Opole
tel. +48 77 456 40 84
www: www.kludi.pl
mail: wyślij wiadomość


Kludi Armaturen Sp. z o.o.

armatura łazienkowa » armatura kuchenna » akcesoria łazienkowe » zestawy natryskowe » systemy odpływowo-przelewowe » armatura kliniczna i specjalistyczna
 

Zobacz galerię zdjęć Kludi

                  

kludi Facebook   pinterest kludiPolecamy
Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Jak wybrać wannę akrylową? armatura łazienkowa

Jak wybrać wannę akrylową?

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Prysznic w nowoczesnej odsłonie armatura łazienkowa

Prysznic w nowoczesnej odsłonie

 
Stwórz salon kąpielowy armatura łazienkowa

Stwórz salon kąpielowy

 
Partnerzy

Polysan   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

  Invena    AKCJUM     


Ferro       BISK

      Werit  Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo     logo Kuchinox

logo Besco   Manufaktura wanien

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram