Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Szafa odświeżająca ubrania - jak wygląda pielęgnacja odzieży w szafie parowej?

artykuł sponsorowany

Każdy z nas ma w swojej garderobie puchowe kurtki zimowe, wełniane płaszcze, czy swetry z kaszmiru. Jest to odzież, która często wymaga jedynie odświeżenia, a nie prania. Jak zadbać o te wymagające i nierzadko delikatne ubrania? Z pomocą przychodzi szafa parowa Samsung AirDresser do odświeżania ubrań. Dzięki niej nie musimy się już martwić, jak prać sweter o delikatnej strukturze, jak wyprać płaszcz z wełny, czy nawet jak suszyć kurtkę puchową.

Poznaj sposób na pranie kurtki puchowej - przedstawiamy szafę odświeżającą ubrania

Jak prać kurtkę puchową, a jak wełniane swetry?

 

Tradycyjne pranie to najlepszy sposób na pielęgnację wielu tkanin. W naszej garderobie znajdują się jednak i takie, które wymagają specjalnego podejścia i wówczas, zamiast zastanawiać się jak bezpiecznie prać kurtkę zimową lub jak prać wełniane swetry, najczęściej decydujemy się na oddanie ich do pralni chemicznej. Wśród nich są właśnie kurtki puchowe, które łatwo zniszczyć nieodpowiednio dobraną temperaturą lub zbyt wysokimi obrotami w czasie wirowania. Zatem jak prać kurtkę puchową, żeby mieć pewność, że nie ulegnie ona uszkodzeniu? Puch powinniśmy prać w przeznaczonych do tego detergentach, gdyż tradycyjne płyny i proszki mogą uszkodzić takie wypełnienie. Co więcej, puch ma tendencję do zbijania się w kłębki, co również grozi utratą jego właściwości. Możemy sobie z tym poradzić, dorzucając do prania kilka piłek tenisowych, które w trakcie ruchu bębna zniwelują problem.

Pranie kurtki puchowej powinniśmy wykonać w specjalnych programach do kurtek i płaszczy, a jeśli nasza pralka ich nie ma, warto wybrać cykl dla delikatnych tkanin z maksymalną temperaturą 40 stopni i o prędkości wirowania do 600 obrotów na minutę. Bezpieczne pranie to połowa sukcesu, ponieważ równie ważne okazuje się pytanie, jak suszyć kurtkę puchową. Jeśli nie mamy suszarki automatycznej, która doskonale poradzi sobie z tym zadaniem, musimy wypraną kurtkę rozłożyć na płasko i w takiej pozycji, pamiętając o przekładaniu jej na różne strony, poczekać aż wyschnie. Dobrze sprawdza się również oklepywanie i strzepywanie pomagające rozbić puch. A jak zatem wyprać płaszcz? Tu również przyda się odpowiedni program i postępowanie zgodnie z piktogramami na metce.

 

Jak prać sweter?

 

Podobne ustawienia wybieramy w przypadku swetrów z wełny, czy kaszmiru. Odpowiadając na pytanie, jak prać wełniane swetry, pamiętajmy o odpowiednich środkach piorących i uważnym przestrzeganiu zaleceń producenta zawartych na metce. Aby swetry długo cieszyły nas swoją miękkością i nienaganną formą nie możemy zapomnieć o delikatnym suszeniu. Najlepiej wykonać to na płasko lub w suszarce automatycznej, korzystając z odpowiednich programów.

Jest wiele pytań dotyczących zasad prania poszczególnych typów tkanin. Chcąc chronić ich delikatną strukturę, często szukamy podpowiedzi, jak prać sweter z kaszmiru, a jak dbać o wełniane części garderoby. Wiele obaw wzbudza w nas dylemat jak prać kurtkę zimową, a zwłaszcza jak wyprać płaszcz, który zazwyczaj nie jest ubrudzony, a wymaga jedynie odświeżenia. Często dochodzi jeszcze kwestia jak suszyć tego typu ubrania, bo jak wiadomo brak wiedzy na przykład na temat tego, jak suszyć kurtkę puchową może doprowadzić do sytuacji, że jej wypełnienie zostanie zbite, a w konsekwencji nie będzie się już nadawała do noszenia. Nie musimy jednak znać tych wszystkich sztuczek, by cieszyć się świeżymi ubraniami. Z pomocą przychodzi nam para i strumień ciepłego powietrza.

 

Gdy pranie kurtki puchowej nie jest konieczne - jak wygląda dbanie o odzież z szafą parową?

 

Już nie musimy szukać wskazówek jak prać kurtkę puchową, żeby jej nie zniszczyć, czy jak prać sweter, żeby pozostał miękki. Ponadto warto pamiętać, że w wielu przypadkach pranie kurtki puchowej, czy swetrów wcale nie jest konieczne. Znacznie wygodniejszym sposobem na szybkie i bezpieczne odświeżenie zimowych kurtek i płaszczy bez wychodzenia z domu jest szafa odświeżająca AirDresser. Samsung AirDresser w szybki sposób usunie nieprzyjemne zapachy i zagniecenia z odzieży, która nie wymaga jeszcze prania. Takie odświeżanie jest bezpieczne zarówno dla grubych kurtek i płaszczy, jak i delikatnych swetrów, koronek oraz ubrań z aplikacjami. Dzięki temu sprawdzi się w wielu sytuacjach. Szafa parowa Samsung doskonale poradzi sobie również z puchowymi kurtkami – odświeży je jednocześnie chroniąc strukturę wypełnienia. Dzięki szafie parowej możemy to robić, tak często, jak tego potrzebujemy bez obawy o zniszczenie ulubionych ubrań. Dodatkowo szafa odświeżająca Samsung jest w stanie wysuszyć naszą odzież wierzchnią po praniu lub gdy po prostu przemokniemy.

Szafa parowa Samsung - sprawdź nasz sposób na pielęgnację zimowych ubrań

 

Jak działa Samsung AirDresser?

 

Samsung AirDresser wykorzystuje strumień pary JetSteam i silny podmuch ciepłego powietrza JetAir, dzięki czemu z odzieży usunięte zostają nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale także pyłki i kurz. Tak odświeżone ubrania pozbawione są do 99,9%i wirusów, bakterii, alergenów oraz innych zarazków. Strumień pary JetSteam, która wnika głęboko w tkaniny, usuwa także zagniecenia i wygładza tkaninę, a także ułatwia prasowanie bardziej zagniecionych ubrań. Szafa parowa zapewnia optymalną temperaturęii suszenia, dzięki czemu proces jest bezpieczny. Nawet najdelikatniejsze tkaniny nie stracą swojej naturalnej struktury. Technologia JetSteam odpowiada nie tylko za higieniczną czystość ubrań, ale również czystość wnętrza szafy. Wraz z umieszczonym wewnątrz filtrem UV skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy i pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń. Skuteczność szafy parowej Samsung AirDresser została potwierdzona certyfikatami wydanymi przez międzynarodowe instytucje takie jak British Allergy Foundation, Intertek oraz Laboratorium Szkoły Farmakologii Uniwersytetu Koreańskiego. Dzięki technologii wykorzystanej w tym urządzeniu pozbędziemy się problemu, jak prać kurtkę zimową w sytuacji, gdy potrzebujemy ją jedynie odświeżyć, a także wiele sugestii dotyczących tego, jak prać wełniane swetry, a jak prać sweter z kaszmiru nie będą już musiały zaprzątać nam głowy.

 

Wszechstronne zastosowanie szafy odświeżającej ubrania

 

W urządzeniu znajdziemy specjalne wieszaki, których konstrukcja pozwala na swobodny przepływ pary. Możemy umieścić na nich różnego rodzaju odzież — od kurtek, przez płaszcze, również te długie, po swetry, dżinsy czy sukienki. W szafie Samsung AirDresser mamy możliwość odświeżenia także bardziej nietypowych części naszej garderoby jak na przykład kask, kapelusz, nawet pluszowe zabawki. To wszystko dzięki wygodnej półce, z której możemy skorzystać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Szafa parowa AirDresser dostępna jest w 2 rozmiarach — na 3 lub 5 wieszaków. Łatwo wkomponujemy ją w dowolną przestrzeń, gdyż cechuje się wyjątkowo nowoczesnym designem. Z powodzeniem możemy ustawić ją w garderobie, sypialni, holu lub dowolnym innym miejscu w naszym domu. Aby móc z niej korzystać wystarczy jedynie wlać wodę do zbiornika umieszczonego wewnątrz urządzenia i podłączyć ją do prądu. Dzięki minimalistycznemu designowi szafa dopasuje się do większości aranżacji. Elegancki, gładki front pozwala na umieszczenie jej nawet w dobrze widocznym miejscu. Cały cykl odświeżania ubrań przebiega bez wibracji i hałasu. We wnętrzu nie ma żadnego mechanicznego ruchu, dlatego proces odświeżania parą i ciepłym powietrzem jest nie tylko bezpieczny, ale też wyjątkowo cichy i nie przeszkadza, nawet gdy szafa pracuje w sypialni.

Jak prać kurtkę puchową? Poznaj sposób na pielęgnację odzieży zimowej z szafą odświeżającą

Dla wygody w urządzeniu wykorzystana została technologia Al Control. Dzięki niej szafa odświeżająca Samsung AirDresser zapamiętuje najczęściej wybierane programy i umieszcza je na początku listy. Jednocześnie po podłączeniu urządzenia do Wi-Fi i zainstalowaniu aplikacji SmartThingsiii szafa pomoże nam wybrać optymalny dla danej tkaniny program odświeżania/suszenia.

Szafa Samsung AirDresser została stworzona z myślą o wygodzie użytkownika. Zapewnia nie tylko bezpieczeństwo dzięki skutecznej dezynfekcji tkanin, wygodę w postaci efektu ubrań jak z pralni bez wychodzenia z domu, ale także pozwala aby ulubione ubrania służyły nam dłużej w doskonałej jakości.


i Na podstawie badań Intertek przy użyciu programu Czyszczenie bębna. Eliminuje nawet do 99,9% bakterii znajdujących się we wnętrzu pralki.
ii Poniżej 20 stopni C.
iii Aplikacja SmartThings jest dostępna dla urządzeń z systemem Android (wersja systemu operacyjnego 6.0 lub wyższa) oraz iOS (wersja systemu operacyjnego 10.0 lub nowsza). Wymaga podłączenia pralki do Wi-Fi oraz posiadania konta Samsung Account.


Kontakt w sprawie produktów:

Samsung Electronics Polska
ul. Postępu 14
00-676 Warszawa
tel.
www: www.samsung.pl
mail: wyślij wiadomość
Samsung Electronics Polska

Urządzeni mobilne » TV&AV » Urządzenia AGD » IT

Samsung Electronics Polska Facebook   Samsung Electronics Polska instagram   Youtube Samsung Electronics Polska   Twitter Samsung Electronics Polska.

Partnerzy


   Electrolux

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram