Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

patron besco

Płyty budowlane WIM PLATTE - podstawą w nowoczesnych projektach aranżacji przestrzeni użytkowej

artykuł promocyjny

Płyty budowlane są podstawą w pracach remontowych - dając bogate i innowacyjne możliwości w wykończeniach wnętrz. Ich zastosowanie może być różnorodne, w tym także podczas wznoszenia budynków użytkowych i mieszkalnych - jako element elewacji. Produkty markowe WIM PLATTE System to gwarancja jakości i trwałości na wiele lat. W dzisiejszym artykule dowiesz się o rodzajach, funkcjonalności i montażu lekkich, wytrzymałych i odpornych na wodę oraz pleśń płyt - oferowanych przez jednego z najlepszych producentów.

Płyty budowlane WIM PLATTE - podstawą w nowoczesnych projektach aranżacji przestrzeni użytkowej
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Czym charakteryzują się płyty budowlane WIM PLATTE - rodzaje i zastosowanie


Płyta budowlana WIM PLATTE daje nam ogromne możliwości w zakresie aranżacji wnętrz. Wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Przystosowana do użytku w pracach polegających na wyrównywaniu powierzchni ścian, podłóg, schodów i sufitów oraz zabudowywaniu wanien, stelaży WC, pionów kanalizacyjnych, rur i podtynkowych systemów instalacyjnych. Całkowicie zastępuje płyty GK przy wykonywaniu suchej zabudowy. Wprost idealnie pasuje do konstruowania blatów pod umywalki, półek, stopni oraz siedzisk. W szczególności warto zwrócić uwagę na innowacyjność tego produktu: jest lekki, trwały, wielofunkcyjny oraz łatwy w obróbce. Ponadto płyty tego rodzaju charakteryzują się dużą wytrzymałością na obciążenia oraz sztywnością wykonanej konstrukcji. Dodatkowo posiadają one cechy odporności na wilgoć, pleśń oraz są bazą izolacji termicznej i akustycznej. Rdzeń markowej płyty budowlanej wykazuje się niemalże całkowitą wodo-nienasiąkliwością. Płyty świetnie sprawdzają się jako podłoże pod płytki ceramiczne i mozaiki. Pod względem wymiarów dostępne są dwa podstawowe warianty: 600x1200 mm oraz 600x2500 mm. Do zastosowania na dużych powierzchniach, możemy użyć płyt XXL w rozmiarach 1200x2500 mm, produkowanych na zamówienie.

wim platte system płyty budowlane Wim Chemia Budowlana

fot.: Płyta budowlana WIM PLATTE System

wnętrze łazienki z zastosowaniem płyt budowlanych wim platte system Wim Chemia Budowlana

W projektowaniu wnętrz z akcentami wymagającymi designerskich półokrągłych i okrągłych kształtów - doskonałą propozycją jest płyta budowlana WIM PLATTE nacinana i jednostronnie zbrojona. Wprost perfekcyjnie sprawdza się w obszarach szczególnie narażonych na działanie wody i wilgoci. Stosuje się ją do obudowy okrągłych i półokrągłych wanien, jacuzzi, pionów kanalizacyjnych, a także rur i podtynkowych systemów instalacyjnych. Idealnie komponuje się  w konstrukcjach ścianek SPA i nie tylko. To wyróżnia ją spośród innych i sprawia, że staje się ona niezastąpiona w modernizacji przestrzeni z przeznaczeniem do relaksu i komfortu. Praktyczna i szybka do użycia w kwestii wyrównywania półokrągłych powierzchni jak na przykład sufity czy elementy ścianek o atrakcyjnym kształcie.

 

płyta budowlana wim platte system nacinana zbrojona Wim Chemia Budowlana

 

fot.: Płyta budowlana WIM PLATTE - nacinana jedno i dwustronnie zbrojona

zabudowa szafki przy zlewie płyty budowlane wim platte system Wim Chemia Budowlanazabudowana szafka przy zlewie Wim Chemia Budowlana

fot.: Zabudowa umywalki - wykonawca Artur Mlodoszewski

W miarę zapotrzebowania na zwiększoną wytrzymałość przy realizacji projektów remontowych i budowlanych - WIM PLATTE System posiada w swojej ofercie płytę nacinaną dwustronnie zbrojoną. Innowacyjny produkt zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających specjalistów, którzy cenią sobie jakość i solidne wykonanie.

zabudowa wanny płyty budowlane Wim Chemia Budowlana

Zabudowa wanny w Systemie Wim Platte | Grubszy i Chudszy Budują

 

Co używamy do obróbki płyt budowlanych

 

Płyty budowlane WIM Platte przycinamy i nadajemy im pożądany kształt przy pomocy noża, wyrzynarki, piły ręcznej lub elektrycznej. W odpowiedzi na pytanie, jak zamontować płyty do podłoża - polecamy użycia w tym celu zapraw klejowych, a w miarę potrzeby przy występujących większych nierównościach przydatne jest zastosowanie dodatkowo kołków. Do łączenia elementów samonośnych wykonywanych z płyt budowlanych, krawędzie przyciętych odpowiednio części konstrukcyjnych zespajamy ze sobą za pomocą klejo-uszczelnianiacza WIM STRONG lub kleju poliuretanowego w pianie WIM FOAM. Pamiętajmy o stabilizacji konstrukcji na czas montażu oraz schnięcia z użyciem specjalnych wkrętów o wysokim gwincie i długim skoku. Zapewni nam to perfekcyjną formę, jaką uprzednio wyznaczyliśmy w realizowanym projekcie. Podstawą do uzyskania oczekiwanego efektu z pełną precyzją, jest fachowe dbanie o detale podczas wykonywanych prac. I tak na przykład zaopatrzenie wkrętów w dodatkowe talerzyki lub podkładki zwiększające ich płaszczyznę kontaktu - zapobiega przebiciom i odkształceniom na płytach. W warunkach zewnętrznych ciągłego narażenia na bezpośrednią styczność płyt budowlanych z wodą - w celu zwiększenia ochrony, należy pokryć je warstwą hydroizolacji WIMOLASTIC. Miejsca styku i połączeń naszego stelaża powinniśmy uszczelnić za pomocą specjalistycznej taśmy FLEX BAND.

wimoplast hydroizolacja Wim Chemia Budowlana

fort.: WIMOLASTIC - hydroizolacja tarasów i basenów

wim platte system natrysk spa Wim Chemia Budowlana

Szybkie zabudowy płytą budowlaną Wim Platte | Grubszy i Chudszy Budują

 

Jak w sposób profesjonalny zamontować płyty budowlane WIM PLATTE


Mocowanie dzielimy na dwa sposoby wykonawcze:

Pierwszy całopowierzchniowy - zgodnie z nazwą przyklejamy płytę budowlaną o grubości 12 lub 20 mm całą powierzchnią na równym i w miarę pionowym podłożu. Tradycyjnie z podbudowy usuwamy wstępnie stare powłoki malarskie, kurz i tłuste plamy - zwiększamy tym sposobem przyczepność zaprawy klejowej. Następnie przy użyciu pacy zębatej nakładamy zaprawę i dociskamy dokładnie całą płaszczyznę płyty do kleju. Pamiętajmy o użyciu taśmy izolacyjnej, o której już wcześniej wspominaliśmy w dzisiejszym artykule i zaszpachlowaniu klejem łączeń, żeby nie pozostawiać żadnych nawet minimalnych prześwitów w miejscach najbardziej narażonych na działanie wilgoci.

 

 

 

flexband taśma uszczelniająca Wim Chemia Budowlana

fot.: Uszczelniająca taśma FLEXBAND

Drugim sposobem na wykonanie montażu płyt budowlanych jest mocowanie punktowe z kotwieniem mechanicznym. W sytuacji, gdy nie mamy nośności podłoża lub zbyt dużej różnicy płaszczyzny, skuteczne jest przyklejenie płyty o grubości nie mniejszej niż 20 mm -  punktowo na placki i zakotwiczenie jej mechanicznie za pomocą odpowiednich kołków. Pierwszorzędnie przewiercamy wiertłem lub przebijamy wkrętakiem w miejscach, gdzie planujemy nanieść zaprawę. W zastępstwie zaprawy możemy skorzystać z kleju w pianie poliuretanowej WIM FOAM. Płytę ustawioną ukośnie na podłodze dociskamy i wyrównujemy. Kolejnym krokiem jest wypoziomowanie płyty, co sprawi, że będzie ona perfekcyjnie prosto ułożona. Dlatego zawsze należy zabezpieczyć się przed rozpoczęciem prac remontowych w  odpowiednie narzędzia. Gdy odczekamy już niezbędny czas na związanie zaprawy - dopiero rozpoczynamy kołkowanie. Gwarancją prawidłowego umocowania płyty jest zazwyczaj użycie 5 kołków/m² w odstępach pionowych co 60cm. Na koniec prac montażowych wzdłuż osi podłużnej kołkujemy także w odstępie co 60cm w kierunku od dołu do góry płyty z przesunięciem 30cm od krawędzi płyty. Zamontowane prawidłowo płyty budowlane są podstawą w wykończeniach wnętrz i wyłącznie dzięki nim możemy uzyskać idealne efekty wizualne oraz praktyczne.


 

Modernizacja łazienek - elementy kompatybilne z płytami budowlanymi WIM PLATTE

 

Płyta czołowa do zabudowy stelaża podtynkowego WC to nowoczesny wyrób, który posiada własności charakterystyczne dla płyt budowlanych WIM PLATTE. Produkt ten jest z przeznaczeniem do wykonywania zabudowy większości stelaży podtynkowych. Doskonale sprawdza się w konstrukcjach podwieszanej armatury sanitarnej. Płyta z wyciętymi otworami z prawej/lewej strony przeznaczona jest do na zabudowy dwóch stelaży jednocześnie, na przykład WC i bidetu lub WC i umywalki.

płyty do zabudowy wc wimplatte Wim Chemia Budowlana

fot.: Płyta do zabudowy WC WIM PLATTE

płyta czołowa zabudowa Krzysztof Leśniak WIM Chemia Budowlana

fot.: Płyta czołowa - wykonawca Krzysztof Leśniak

W pełni gotowe do ustawienia i zamontowania siedzisko OVAL, pokryte hydroizolacją dwuskładnikową - przygotowane do bezpośredniego wyklejania okładziną z płytek ceramicznych, gresów i mozaiki. Doskonale komponuje się z aranżacją wnętrza łaźni parowej oraz strefy SPA & Wellness. Nieodłączny element dużych kwadratowych i prostych kabin natryskowych. Optycznie zwiększa przestrzeń użytkową w łazience. Wizualnie posiada estetyczny i nowoczesny wygląd. Praktyczne i odporne na degradację biologiczną oraz chemiczną, z udogodnieniem eliminacji zimnej płytki.

siedzisko oval i oval slim Wim Chemia Budowlana

fot.: Siedziska OVAL i OVAL SLIM

siedzisko OVAL montaż Krzysztof Leśniak WIM Chemia Budowlanasiedzisko w kabinie prysznicowej wykonawca Krzysztof Leśniak WIM Chemia Budowlana

fot.: Siedzisko OVAL

Element półkowo-wnękowy to gotowa konstrukcja WALLBOX przeznaczona do bezpośredniego montażu płytek ceramicznych lub pokrycia gładzią wykończeniową. Wypełnia przestrzeń dodatkowych wnęk bez konieczności wstawiania szafek - co jest oszczędnością miejsca szczególnie w małych łazienkach. Moduł został wykonany z płyty budowlanej WIM PLATTE i tym samym jest z nią całkowicie kompatybilny.

element półkowo-wnękowy wallbox Wim Chemia Budowlana

fot.: Element półkowo-wnękowy WALLBOX

wallbox montaż wykonawca Artur Sieja WIM Chemia Budowlana

fot.: Wallbox - wykonawca Artur Sieja

Uwielbiane przez klientów brodziki podpłytkowe typu walk-in to seria produktów marki WIM Chemia Budowlana. Wyposażone w odpływ liniowy, punktowy, bądź ścienny, wykonany ze stali kwasoodpornej - zintegrowany z płytą brodzikową z rusztem oraz z wytyczoną fabrycznie płaszczyzną spadku. Zapewniają wysoką izolacyjność termiczną i tym samym eliminują zjawisko zimnej podłogi. Funkcjonalne w zestawie z wydajnym syfonem VIEGA 72l/min oraz szeroką gamą zabezpieczeń. Istnieje możliwość wykonania pod indywidualne zamówienie niestandardowego brodzika na wymiar. Polecany także do obiektów rekreacyjnych oraz rehabilitacyjnych, hoteli, SPA & Wellness.

brodzik podpłytkowy professional 1s WIM Chemia Budowlana

fot.: Brodzik podpłytkowy PROFESSIONAL 1S

 

 

ZOBACZ TEŻ:

Jak stworzyć kabinę walk-in? Poznaj brodzik podpłytkowy

Kontakt w sprawie produktów:

WIM Sp. z o. o.
18 Stycznia 28
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. +48 44 647 70 21 +48 790 830 880
www: wim-chb.pl wimplattesystem.com
mail: wyślij wiadomość
WIM Sp. z o. o.

chemia budowlana » hydroizolacje » listwy brodzikowe » brodziki podpłytkowe  » płyty budowlane » siedziska i zabudowy » system renowacji balkonów » SPA & Wellness

Facebook WIM   Instagram WIM   Youtube WIM   Pinterest WIM

Polecamy
konglomerat technistone w łazience trendy w łazience

Konglomerat, ceramika czy kamień naturalny?

 
Idealne drzwi do łazienki porady łazienkowe

Idealne drzwi do łazienki

 
Złote lustra w łazience ceramika sanitarna

Złote lustra w łazience

 
Grzejniki stalowe Diamond ogrzewanie łazienki

Grzejniki stalowe Diamond

 
Akcesoria aluminiowe Zobal meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 
Partnerzy

Magma      logo knauf

 Imers       SHARP

Weber   Rigips

 Luxum Cristalstone

Ferdom     logo Piramida


Aurora

nVentlogo Coram

logo Kuchinox    Laveo

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram