Riho - wanny, kabiny, brodziki

Jak stworzyć kabinę walk-in? Poznaj brodzik podpłytkowy

artykuł promocyjny

Tradycyjne głębokie brodziki stają się coraz rzadziej spotykane, wobec popularności kabin typu walk-in z odpływem montowanym w podłodze albo ścianie. Nowoczesny brodzik podpłytkowy - niewidoczny dla użytkownika - to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jest estetyczny, łatwy w utrzymaniu w czystości i komfortowy w użytkowaniu.

Jak stworzyć kabinę walk-in? Poznaj brodzik podpłytkowy

 

Montaż brodzika podpłytkowego

 

Brodziki podpłytkowe nazywane też posadzkowymi to łatwy sposób na nowoczesną strefę prysznica. Są od razu wyposażone w odpływ - liniowy albo punktowy - ruszt maskujący oraz syfon i gotowe do instalacji w łazience. Montaż nie powinien stanowić problemu, a po umieszczeniu brodzika w posadzce, można od razu zabierać się za wyklejanie go ozdobnymi płytkami.

Przykładową instrukcję montażu brodzika podpłytkowego można znaleźć na filmie poniżej. Więcej informacji o montażu można znaleźć również na stronie WIM.

 

Zalety brodzika podpłytkowego

 

Modny wygląd i swobodna aranżacja łazienki

 

Dzięki wyeliminowaniu klasycznego brodzika właściciel łazienki ma większą swobodę w aranżowaniu kabiny i może np. dowolnie zdecydować o tym, jaki ma ona mieć rozmiar. Efektem montażu brodzika podpłytkowego jest estetyczne odwodnienie prysznica, zlicowane z podłogą bez żadnego progu. Pozwala to na bardziej spójną aranżację podłogi. Dzięki fabrycznie wytyczonemu, delikatnemu spadkowi, woda będzie spływać do odpływu. Teraz wystarczy dobrać odpowiednią kabinę i zestaw natryskowy. W kilku prostych krokach powstaje prysznic walk-in - obecnie jeden z najważniejszych trendów w projektowaniu łazienki.

Brodzik podpłytkowy w czarnej kabinieBrodzik podpłytkowy pod drewnianymi płytkami

 

Wygodne korzystanie z prysznica

 

Brodziki bezprogowe to duża wygoda na co dzień. Zgodnie z ideą walk-in, wchodzenie pod prysznic nie sprawia żadnego kłopotu, co może być ważne w domach wielopokoleniowych, gdzie z łazienki korzystają osoby w podeszłym wieku, z ograniczeniami ruchowymi czy też dzieci. Płytki ceramiczne, stanowiące dno prysznica są bezpieczniejsze w użyciu niż akrylowa powierzchnia klasycznego brodzika i nie stwarzają ryzyka poślizgnięcia się. W razie potrzeby równa powierzchnia płytek pozwala na postawienie w kabinie stołka lub montaż systemowego siedziska brodzikowego. Oprócz tego w pierwszej chwili kontakt z płytkami będzie przyjemniejszy dla bosych stóp domowników, ponieważ eliminuje on zjawisko tzw. zimnej posadzki.

Brodzik M CinekBrodzik J Niedziela

fot.: Brodziki podpłytkowe zrealizowane przez WIM. Wykonawcy: M. Cimek, J. Niedziela

Korzystanie z kabiny walk-in może być jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczne, dzięki zamontowaniu przy jednej ze ścian stabilnego siedziska. Takie siedzisko jest umieszczane pod tynkiem i można swobodnie je zaaranżować np. płytkami, dzięki czemu aranżacja łazienki pozostaje spójna. Siedzisko ma ładny, opływowy kształt i ułatwia korzystanie z prysznica osobom starszym, bądź z ograniczeniami ruchowymi. WIM oferuje kompleksowy montaż siedzisk.

Siedzisko WIM

 

Łatwe sprzątanie

 

O tym, jak komfortowy jest brodzik podpłytkowy, można się łatwo przekonać również w czasie sprzątania łazienki. Lliczba miejsc, gdzie mógłby zbierać się osad z kamienia czy brud, jest ograniczona, a zmycie równej powierzchni płytek nie stanowi żadnego problemu. Warto wykazać się regularnością w kwestii czyszczenia odpływu, jednak i to nie powinno stanowić większego problemu - część dostępną z wierzchu można przetrzeć ściereczką i uniwersalnym płynem do łazienki. Do korytka (wewnętrznej części odpływu) dostęp uzyskuje się po zdjęciu maskownicy. Duża pojemność syfonu powoduje, że stojąca w nim woda szybko nie odparuje, co zapobiega wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji.

Odpływ brodzika podpłytkowegoodpływ punktowy brodzika

 

Rozmiary brodzików podpłytkowych

 

Dostępne są różne rozmiary brodzików:

  • brodzik kwadratowy: 80x80, 90x90,100x100 albo na wymiar co 10 cm
  • brodzik prostokątny: 80x120, 90x120, 90x140 albo na wymiar co 10 cm
  • niestandardowe pod indywidualne zamówienie (przykład poniżej)
  • niestandardowe - o nietypowych wymiarach i niestandardowym umiejscowieniu odpływu w płycie brodzikowej

Niestandardowy kształt brodzika

 

Krótki przegląd modeli

 

Brodzik podpłytkowy Monolit Smart

 

Monolit Smart to brodzik wykonany w jednym monolicie, co gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo, szczelność i komfort na długie lata użytkowania. Brodzikowa niecka ma dodatkowy kołnierz uszczelniający i dodatkowe warstwy podłogi (5 cm) po obu bokach. To sprawia, że  Monolit Smart świetnie sprawdzi się jako brodzik na podwyższeniu, inaczej mówiąc brodzik na podmurówce.

Brodzik Monolit Smart

 

Design - brodzik do nowoczesnych aranżacji

 

Brodzik Design wyposażono w minimalistyczny, wąskoszczelinowy odpływ liniowy.  Dzięki swojemu wyglądowi świetnie sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach.

Brodzik Design

 

Spot - Punktowy, centralnie umieszczony odpływ wody

 

Brodzik posadzkowy Spot to z kolei model ze zintegrowanym odpływem punktowym. Odpływ jest wyposażony w ruszt i kratę maskującą. Ma cztery fabrycznie wytyczone płaszczyzny spadku, zapewniając dobre odprowadzanie wody.

Brodzik Spot

 

Professional - Brodzik podpłytkowy do zastosowań profesjonalnych

 

Brodziki podpłytkowe są popularne nie tylko w domowych łazienkach. Znajdują zastosowanie również w przestrzeniach publicznych, m.in. hotelach, SPA, szpitalach, ośrodkach rekreacyjnych czy gabinetach rehabilitacyjnych. Przemawia za nimi wydajne zasyfonowanie, zdolne do odprowadzania dużej ilości wody w krótkim czasie. W ofercie WIM często wybieranym modelem, stworzonym do wymagających publicznych przestrzeni jest brodzik Professional (na zdjęciu poniżej).

Brodzik podpłytkowy Professional

Podsumowując, na korzyść brodzika podpłytkowego przemawia:

  • łatwa instalacja
  • więcej możliwości urządzenia strefy prysznica
  • wysoki poziom szczelności, gwarantowany przez producenta
  • nowoczesny wygląd
  • łatwe utrzymanie w czystości.
  • bezpieczeństwo i komfort użytkowania.


 

Kontakt w sprawie produktów:

WIM Sp. z o. o.
18 Stycznia 28
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. +48 44 647 70 21 +48 790 830 880
www: wim-chb.pl wimplattesystem.com
mail: wyślij wiadomość
WIM Sp. z o. o.

chemia budowlana » hydroizolacje » listwy brodzikowe » brodziki podpłytkowe  » płyty budowlane » siedziska i zabudowy » system renowacji balkonów » SPA & Wellness

Facebook WIM   Instagram WIM   Youtube WIM   Pinterest WIMPolecamy
Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Jak wybrać wannę akrylową? armatura łazienkowa

Jak wybrać wannę akrylową?

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Prysznic w nowoczesnej odsłonie armatura łazienkowa

Prysznic w nowoczesnej odsłonie

 
Stwórz salon kąpielowy armatura łazienkowa

Stwórz salon kąpielowy

 
Partnerzy

Manufaktura wanien   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

  Invena    AKCJUM     


Ferro       BISK

      Werit  Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo     logo Kuchinox

logo Besco   Polysan

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram