Riho - wanny, kabiny, brodziki

Jak stworzyć kabinę walk-in? Poznaj brodzik podpłytkowy

artykuł promocyjny

Tradycyjne głębokie brodziki stają się coraz rzadziej spotykane, wobec popularności kabin typu walk-in z odpływem montowanym w podłodze albo ścianie. Nowoczesny brodzik podpłytkowy - niewidoczny dla użytkownika - to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jest estetyczny, łatwy w utrzymaniu w czystości i komfortowy w użytkowaniu.

Jak stworzyć kabinę walk-in? Poznaj brodzik podpłytkowy

 

Montaż brodzika podpłytkowego

 

Brodziki podpłytkowe nazywane też posadzkowymi to łatwy sposób na nowoczesną strefę prysznica. Są od razu wyposażone w odpływ - liniowy albo punktowy - ruszt maskujący oraz syfon i gotowe do instalacji w łazience. Montaż nie powinien stanowić problemu, a po umieszczeniu brodzika w posadzce, można od razu zabierać się za wyklejanie go ozdobnymi płytkami.

Przykładową instrukcję montażu brodzika podpłytkowego można znaleźć na filmie poniżej. Więcej informacji o montażu można znaleźć również na stronie WIM.

 

Zalety brodzika podpłytkowego

 

Modny wygląd i swobodna aranżacja łazienki

 

Dzięki wyeliminowaniu klasycznego brodzika właściciel łazienki ma większą swobodę w aranżowaniu kabiny i może np. dowolnie zdecydować o tym, jaki ma ona mieć rozmiar. Efektem montażu brodzika podpłytkowego jest estetyczne odwodnienie prysznica, zlicowane z podłogą bez żadnego progu. Pozwala to na bardziej spójną aranżację podłogi. Dzięki fabrycznie wytyczonemu, delikatnemu spadkowi, woda będzie spływać do odpływu. Teraz wystarczy dobrać odpowiednią kabinę i zestaw natryskowy. W kilku prostych krokach powstaje prysznic walk-in - obecnie jeden z najważniejszych trendów w projektowaniu łazienki.

Brodzik podpłytkowy w czarnej kabinieBrodzik podpłytkowy pod drewnianymi płytkami

 

Wygodne korzystanie z prysznica

 

Brodziki bezprogowe to duża wygoda na co dzień. Zgodnie z ideą walk-in, wchodzenie pod prysznic nie sprawia żadnego kłopotu, co może być ważne w domach wielopokoleniowych, gdzie z łazienki korzystają osoby w podeszłym wieku, z ograniczeniami ruchowymi czy też dzieci. Płytki ceramiczne, stanowiące dno prysznica są bezpieczniejsze w użyciu niż akrylowa powierzchnia klasycznego brodzika i nie stwarzają ryzyka poślizgnięcia się. W razie potrzeby równa powierzchnia płytek pozwala na postawienie w kabinie stołka lub montaż systemowego siedziska brodzikowego. Oprócz tego w pierwszej chwili kontakt z płytkami będzie przyjemniejszy dla bosych stóp domowników, ponieważ eliminuje on zjawisko tzw. zimnej posadzki.

Brodzik M CinekBrodzik J Niedziela

fot.: Brodziki podpłytkowe zrealizowane przez WIM. Wykonawcy: M. Cimek, J. Niedziela

Korzystanie z kabiny walk-in może być jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczne, dzięki zamontowaniu przy jednej ze ścian stabilnego siedziska. Takie siedzisko jest umieszczane pod tynkiem i można swobodnie je zaaranżować np. płytkami, dzięki czemu aranżacja łazienki pozostaje spójna. Siedzisko ma ładny, opływowy kształt i ułatwia korzystanie z prysznica osobom starszym, bądź z ograniczeniami ruchowymi. WIM oferuje kompleksowy montaż siedzisk.

Siedzisko WIM

 

Łatwe sprzątanie

 

O tym, jak komfortowy jest brodzik podpłytkowy, można się łatwo przekonać również w czasie sprzątania łazienki. Lliczba miejsc, gdzie mógłby zbierać się osad z kamienia czy brud, jest ograniczona, a zmycie równej powierzchni płytek nie stanowi żadnego problemu. Warto wykazać się regularnością w kwestii czyszczenia odpływu, jednak i to nie powinno stanowić większego problemu - część dostępną z wierzchu można przetrzeć ściereczką i uniwersalnym płynem do łazienki. Do korytka (wewnętrznej części odpływu) dostęp uzyskuje się po zdjęciu maskownicy. Duża pojemność syfonu powoduje, że stojąca w nim woda szybko nie odparuje, co zapobiega wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji.

Odpływ brodzika podpłytkowegoodpływ punktowy brodzika

 

Rozmiary brodzików podpłytkowych

 

Dostępne są różne rozmiary brodzików:

  • brodzik kwadratowy: 80x80, 90x90,100x100 albo na wymiar co 10 cm
  • brodzik prostokątny: 80x120, 90x120, 90x140 albo na wymiar co 10 cm
  • niestandardowe pod indywidualne zamówienie (przykład poniżej)
  • niestandardowe - o nietypowych wymiarach i niestandardowym umiejscowieniu odpływu w płycie brodzikowej

Niestandardowy kształt brodzika

 

Krótki przegląd modeli

 

Brodzik podpłytkowy Monolit Smart

 

Monolit Smart to brodzik wykonany w jednym monolicie, co gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo, szczelność i komfort na długie lata użytkowania. Brodzikowa niecka ma dodatkowy kołnierz uszczelniający i dodatkowe warstwy podłogi (5 cm) po obu bokach. To sprawia, że  Monolit Smart świetnie sprawdzi się jako brodzik na podwyższeniu, inaczej mówiąc brodzik na podmurówce.

Brodzik Monolit Smart

 

Design - brodzik do nowoczesnych aranżacji

 

Brodzik Design wyposażono w minimalistyczny, wąskoszczelinowy odpływ liniowy.  Dzięki swojemu wyglądowi świetnie sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach.

Brodzik Design

 

Spot - Punktowy, centralnie umieszczony odpływ wody

 

Brodzik posadzkowy Spot to z kolei model ze zintegrowanym odpływem punktowym. Odpływ jest wyposażony w ruszt i kratę maskującą. Ma cztery fabrycznie wytyczone płaszczyzny spadku, zapewniając dobre odprowadzanie wody.

Brodzik Spot

 

Professional - Brodzik podpłytkowy do zastosowań profesjonalnych

 

Brodziki podpłytkowe są popularne nie tylko w domowych łazienkach. Znajdują zastosowanie również w przestrzeniach publicznych, m.in. hotelach, SPA, szpitalach, ośrodkach rekreacyjnych czy gabinetach rehabilitacyjnych. Przemawia za nimi wydajne zasyfonowanie, zdolne do odprowadzania dużej ilości wody w krótkim czasie. W ofercie WIM często wybieranym modelem, stworzonym do wymagających publicznych przestrzeni jest brodzik Professional (na zdjęciu poniżej).

Brodzik podpłytkowy Professional

Podsumowując, na korzyść brodzika podpłytkowego przemawia:

  • łatwa instalacja
  • więcej możliwości urządzenia strefy prysznica
  • wysoki poziom szczelności, gwarantowany przez producenta
  • nowoczesny wygląd
  • łatwe utrzymanie w czystości.
  • bezpieczeństwo i komfort użytkowania.


 

Kontakt w sprawie produktów:

WIM Sp. z o. o.
Wronia 61/63
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. +48 44 647 70 21 +48 790 830 880
www: wim-chb.pl ebrodzik.pl
mail: wyślij wiadomość
WIM Sp. z o. o.

chemia budowlana » hydroizolacje » listwy brodzikowe » brodziki podpłytkowe  » płyty budowlane » siedziska i zabudowy » system renowacji balkonów » SPA & Wellness

FB         YT       Twitter     Pinterest         Instagram


Podobne artykuły
Jaki natrysk wybrać

armatura łazienkowa

Jaki natrysk wybrać

Styl życia zmusza nas do częstszego korzystania z szybkiego prysznica. Długa, odprężająca kąpiel jest luksusem,... więcej...

Estetyczna i funkcjonalna łazienka w obiektach użyteczności publicznej

armatura łazienkowa

Estetyczna i funkcjonalna łazienka w obiektach użyteczności publicznej

Z łazienek w budynkach takich jak centra handlowe, szkoły, urzędy czy szpitale korzysta codziennie ogromna liczba... więcej...

Baterie umywalkowe z obrotowym wylotem

armatura łazienkowa

Baterie umywalkowe z obrotowym wylotem

Obrotowy wylot to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdziło się w przypadku baterii kuchennych.... więcej...