Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Agawa w łazience - Polacy ją pokochają!

artykuł promocyjny

W czasie powstawania najlepszych kolekcji wyposażenia łazienek trzeba zadbać o zachowanie najwyższego poziomu wzornictwa. Agawa, czyli minimalistyczna kolekcja łazienkowej armatury, która bazuje  na klasycznej bryle, została uzupełniona o subtelny detal, a zaprojektowała ją Maria Warenik. Już teraz wzbogaciła szerokie portfolio marki Deante.

Agawa w łazience - Polacy ją pokochają!


(Nie tylko) do małych łazienek

 

Podczas tworzenia linii Agawa, projektantka wzięła pod uwagę przede wszystkim trudne wnętrza łazienek, mieszczących się w kamienicach i blokach. Ze względu na małą przestrzeń konieczne jest zachowanie pewnego rodzaju dyscypliny, gdyż nadmiar detali może w tym przypadku przytłoczyć i sprawić wrażenie przesady. Maria Warenik poradziła sobie z połączeniem estetyki i funkcjonalności tak, by na końcu można było cieszyć się komfortową i intuicyjną obsługą oraz idealnym designem.

Ergonomia oraz minimalizm – na tym właśnie postanowiła skupić się projektantka. Dała tym wyraz nowoczesnej filozofii projektowania przedmiotów użytkowych, która zakłada całkowitą synergię pomiędzy bryłą i funkcją. Efekt zaskakuje szlachetnością i sporym wyczuciem estetyki. W armaturze brakuje szczelin i zakamarków, co sprawia, że ławo utrzymać ją w czystości, a do tego jest miła w dotyku, dzięki swojej gładkiej powierzchni.

Seria Agawa w łazience

Linia Agawa charakteryzuje się wykończeniem ponadczasowym chromem. Uwagę niewątpliwie przyciąga pochylony korpus baterii. Pozwala on na utrzymanie kapiącej wody w ryzach w taki sposób, aby spływała z wylewki, a tym samym nie zostawiała niszczącego efekt osadu.

 

Komfortowe rozwiązania

 

Całą linię armatury wraz z jej rozwiązaniami starannie przemyślano i zaplanowano. Przełącznik Click, pozwalający za pomocą jednego kliknięcia przełączyć strumień wody pomiędzy słuchawką a wylewką, jest tego najlepszym dowodem. Taka opcja zadziała nawet w przypadku niskiego ciśnienia wody i sprawi, że kąpiel będzie przyjemniejsza i bardziej komfortowa.

Ruchomy aerator, pozwalający kierować strumieniem wody, jednocześnie go napowietrzając, także przynosi niesamowitą wygodę. Takie rozwiązanie przyczynia się do zmniejszenia zużycia i obniżenia kosztów. Deszczownica z ultra cienką głowicą i 30 cm średnicą również zasługuje na uznanie, gdyż jest gwarancją kojącej kąpieli pod prysznicem. Interesujące jest, że głowica posiada system Anti-calc, który ułatwia pielęgnację i pozbywa się gromadzącego się osadu.

Warto zwrócić także uwagę na ciekawe, asymetryczne ustawienie drążka względem baterii, nadające deszczownicy oryginalnego charakteru. Dodatkowo istnieje rozwiązanie pozwalające zindywidualizować wysokość deszczownicy już na etapie montażu – bo jak wiadomo, każdy z nas lubi co innego. Ponadto wyposażono deszczownicę w ruchomy uchwyt na słuchawkę prysznicową, co daje możliwość regulacji jej kąta nachylenia.

Pomijając deszczownicę, można również użyć pod prysznicem dużej słuchawki, umożliwiającej kierowanie strumieniem wody na wybranej wysokości, co znacząco ułatwi kąpiel np. dziecka. W takim wypadku można będzie także wziąć prysznic bez moczenia włosów. Zależnie od preferencji oraz potrzeb, da się skorzystać ze strumienia mieszanego, deszczowego, jak również hydromasażu. Funkcję zmienimy za pomocą dyskretnego przełącznika.

 

Agawa – w harmonii z wnętrzem

 

Agawa bazuje na ośmiu modelach baterii – wannowych, umywalkowych, natryskowych i do bidetów. Można znaleźć w tym zestawie zarówno modele klasyczne ścienne, podtynkowe, jak i bateria wannowa 3-otworowa. Linię uzupełnia elegancka deszczownica, która świetnie współgra z zabudowanymi natryskowymi kabinami. Kolekcja Agawa stanowi świetne dopełnienie łazienki – ma nowoczesny kształt i funkcjonalność co świadczy o jej klasie. Nie trzeba tu żadnych wyszukanych detali.

Chromowa linia Agawa w łazience

Dzięki zaproponowanym przez projektantkę środkom wyrazu armatura z serii Agawa może mieć swoje zastosowanie i do minimalistycznych, i do bardzo wyrazistych aranżacji. Będzie idealnym dopełnieniem wnętrza każdej łazienki.

Kontakt w sprawie produktów:

Deante sp. z o.o.
Twarda 11/13
95-100 Zgierz
tel. (42) 638 30 00
www: www.deante.pl
mail: wyślij wiadomość
Deante sp. z o.o.

baterie » panele prysznicowe » deszczownie » systemy podtynkowe » zestawy prysznicowe » słuchawki prysznicowe » węże prysznicowe » kabiny prysznicowe » brodziki » odpływy liniowe » drzwi i systemy kabinowe » miski wc » miski bidetowe » umywalki » akcesoria łazienkowe: do baterii » przyłączeniowe » do brodzików » do ceramiki


Zobacz zdjęcia w galerii Deante

 

Podobne artykuły
New Nordic – styl skandynawski w cieplejszej odsłonie

armatura łazienkowa

New Nordic – styl skandynawski w cieplejszej odsłonie

Życie w zgodzie z naturą to coraz silniejszy trend również w aranżacji wnętrz. Poszukiwanie równowagi... więcej...

Nietypowe głowice natrysku od Nikles – uwolnij wszystkie zmysły!

armatura łazienkowa

Nietypowe głowice natrysku od Nikles – uwolnij wszystkie zmysły!

Czy warto dodawać do łazienki akcesoria oraz wyposażenie, które nie tylko są praktyczne, ale również... więcej...