konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

Patron sekcji - SFA Poland

Basso - jeden odpływ - wiele możliwości

data aktualizacji: 05-08-2022, 06:47 – artykuł promocyjny

Odpływy liniowe stały się bardzo popularne. Ich zalety to minimalistyczny wygląd, oszczędność miejsca i łatwy montaż. Wiele osób decyduje się na nie z powodu ich dyskretnego wyglądu. Marka Laveo zaproponowała inne podejście do tematu i postawiła odpływ na pierwszym planie w aranżacji strefy prysznica.

Basso - jeden odpływ - wiele możliwości

fot.: Basso - odpływ liniowy przyścienny

 

Trzeba przyznać, że odwodnienia to jeden z tych elementów aranżacji, obok armatury podtynkowej, który pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń w niewielkiej łazience. Natrysk jednak często stanowi nie tylko miejsce szybkiego prysznica, ale i strefę relaksu. Warto zadbać nie tylko o odpowiedni komfort tej strefy, ale także atrakcyjność wizualną. Wpłynie na nią odpowiednio dobrany odpływ.

 

Odwodnienia liniowe dla wymagających - seria Basso

 

Charakterystyczną cechą nowej linii odpływów liniowych Laveo, zarazem jej głównym atutem, jest odwracalny ruszt. Z jednej strony jest pełny, a z drugiej daje możliwość wklejenia płytki. Dzięki temu można swobodnie wybrać taki wariant, który będzie najlepiej pasować do aranżacji łazienki dopiero po zakupie. Co więcej, nie ma potrzeby trzymania się jednej wersji, bo ruszt Bassoo można odwracać dowolną ilość razy w trakcie użytkowania. Jest to możliwe dzięki specjalnym dystansom z tworzywa, które odpowiadają za utrzymanie rusztu w rynnie. By odwrócić odpływ, wystarczy przepiąć dystanse do góry nogami. Decydując się na wariant z widoczną płytką, można uzyskać stonowany efekt jednolitej podłogi - ruszt jest zgrabnie ukryty. Bardziej wyraziste jest drugie ustawienie - ruszt pełny. Wykończenie rusztu najlepiej dobierać do koloru armatury.

 

Wzory i kolory

 

Basso to przemyślana kolekcja, zaprojektowana w sposób całościowy pod względem oferowanych wykończeń i długości. Dostępne są w niej klasyczne odwodnienia inox, które będą pasować do chromowanych baterii, a także wersja czarna, która doda elegancji i podkreśli nowoczesny charakter wnętrza. W kolekcji znalazł się również model w złotym wykończeniu - bardzo na czasie - który spodoba się osobom przywiązującym wagę do szczegółów i lubiącym się wyróżniać. Złote wykończenie dostępne jest w dwóch wersjach - żółtej i różowej. Paletę kolorystyczną kolekcji Basso uzupełnia odpływ z rusztem z czarnym szkłem.

Kolory i rozmiary odpływów Basso

Każde wykończenie jest dostępne w 6 różnych długościach, co 10 cm od 50 aż do 100. Dzięki takiej rozpiętości możliwe jest wyposażenie w odpływ wnęk natryskowych, których szerokość wynosi od 50 do 140 cm (w zależności od wybranego modelu).

 

Rodzaje odpływów i ich zalety

 

Seria Basso oferuje dwa rodzaje odwodnień. Pierwszym jest tradycyjny odpływ podłogowy, instalowany z marginesem z każdej strony w celu uzyskania właściwego spadku, który jest niezbędny do prawidłowego odprowadzania wody. Przy wyborze tego modelu trzeba pamiętać, by długość odpływu była o 20-40 cm mniejsza niż szerokość kabiny.

Odpływ liniowy stalowy

Jeśli jednak preferujemy maksymalnie jednolitą powierzchnię podłogi, bez dodatkowego łączenia glazury, lepiej będzie wybrać drugą opcję, czyli odpływ przyścienny, który zgodnie z nazwą instalowany jest bezpośrednio przy ścianie. W tym wypadku różnica między długością odpływu i szerokością wnęki nie musi być traka duża. Budowa odpływu przyściennego umożliwia zamontowanie go od krawędzi do krawędzi wnęki prysznicowej albo z 10-centrymentrowym marginesem.

Opływ liniowy złoty różOpływ liniowy płytka

Obie wersje odwodnień Basso są skonstruowane w sposób, który umożliwia montaż w niskich stropach. Zabudowa 62 mm - jedna z najniższych oferowanych na rynku. To sprawia, że Basso można bezpiecznie montować w łazience w bloku, jednak trzeba upewnić się, że strop w mieszkaniu ma wystarczającą grubość. W montażu pomagają nóżki poziomujące, dzięki którym odpływ można stabilnie osadzić w posadzce.

Odpływ liniowy czarne szkłoOpływ liniowy przyścienny

Zwolennicy prostych efektów wykończeniowych utrzymanych w duchu minimalizmu powinni zainteresować się listwami spadkowymi, które ułatwią pracę instalatorów i umożliwią eleganckie wykończenie przestrzeni, która pozostanie pomiędzy spadkiem odprowadzającym wodę i poziomem podłogi. Stosując listwę, nie trzeba precyzyjnie docinać niewielkich kawałków płytek, co bywa kłopotliwe i finalnie nie zawsze daje satysfakcjonujący efekt.

Odpływ liniowy listwa spadkowa

Inne wyposażenie przeznaczone do odpływów Basso to suchy syfon. Przyda się szczególnie w łazienkach rzadko używanych lub ogrzewanych podłogowo. Dzięki specjalnej zapadce utrzymany zostaje jednostronny przepływ wody, co daje pewność, że nieprzyjemny zapach nie cofnie się. Do montażu syfonu nie są potrzebne narzędzia - wystarczy umieścić go w odpływie, po wyjęciu demontowalnych części. Suchy syfon można dokupić również później w czasie użytkowania odpływu. Nie trzeba decydować się od razu przy zakupie odwodnienia.

Montaż listwy spadkowej

 

Stal 304

 

Wysoką jakość odpływów Laveo zapewnia stal 304, odporna na działanie wysokich temperatur, korozję i zarysowania. Stal można myć mocnymi detergentami (bez kwasów i chloru).

Odpływ Basso stalowy

Także czyszczenie osadnika zanieczyszczeń w odpływach Basso jest szybkie i wygodne. Używa się do tego haczyka dołączonego w zestawie. Trzeba podważyć ruszt i usunąć zanieczyszczenia zgromadzone w rynnie. Dzięki temu można utrzymać odpowiedni poziom higieny w łazience.

 

Wartość dodana

 

Odpływy Basso zostały w 100% wyprodukowane w Polsce z materiałów najwyższej jakości i warunkach szczegółowej kontroli przeprowadzanej przez doświadczonych pracowników zespołu Laveo. Odwodnienia mają 10-letnią gwarancję (szczegóły w karcie gwarancyjnej).

Po szczegółowe informacje na temat odpływów Basso i zasad dotyczących ich montażu odsyłamy na stronę Laveo -  Odpływy liniowe - nowoczesne i praktyczne

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomość
Laveo

baterie: bidetowe » natryskowe » wannowe » umywalkowe » akcesoria prysznicowe: panele prysznicowe » kolumny prysznicowe » zestawy natryskowe » deszczownice » słuchawki prysznicowe »  ceramika sanitarna: umywalki ceramiczne » umywalki granitowe » umywalki stalowe


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo

 
 

Podobne artykuły
System ochrony rur przed zamarzaniem - Pipe Protektor

woda i kanalizacja

System ochrony rur przed zamarzaniem - Pipe Protektor

Pipe Protektor - to kompletne i ekonomiczne rozwiązanie problemu zamarzających rur z wodą. Gotowy zestaw wykonany... więcej...

Nowe gamy przepompowni Sanicubic - nowości od SFA

woda i kanalizacja

Nowe gamy przepompowni Sanicubic - nowości od SFA

Sanicubic to seria przepompowni do ścieków umożliwiająca podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych. Ich... więcej...

Czyszczenie i zabezpieczanie instalacji wodnych

woda i kanalizacja

Czyszczenie i zabezpieczanie instalacji wodnych

W sytuacji wystąpienia problemów z instalacją wodną, których typowymi objawami są: zarośnięte osadami... więcej...