konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Umywalki z betonu architektonicznego

data aktualizacji: 06-06-2022, 09:47 – artykuł promocyjny

Jeżeli myślimy o aranżowaniu łazienki, warto prześledzić, które rozwiązania są obecnie w modzie. Umywalki z betonu architektonicznego z pewnością określimy mianem popularnych łazienkowych nowości. Można je znaleźć w przeróżnych kształtach i kolorach, a co za tym idzie, mamy szerokie pole manewru przy projektowaniu łazienkowych wnętrz. Betonowe umywalki zaskakują oryginalnym wykonaniem, a w dodatku są całkowicie unikalne. Nie ma takiej samej umywalki, każda ma odrobinę inną barwę czy ilość kawern, tzn. porów, które powstały w wyniku tworzenia się pęcherzyków powietrza. Konsumenci szczególnie doceniają niezwykłe cechy i wyjątkowość umywalek firmy Massi.

Umywalki z betonu architektonicznego

 

Co powinniśmy wiedzieć o umywalkach z betonu architektonicznego?

 

O ostatecznym efekcie decydują m.in. rozdrobnienie (dyspersja) kruszywa, skład, czas mieszania masy, czy ilość dodanego barwnika. Stale obecnym elementem wyrobów z betonu są pęcherzyki powietrza, powstałe w czasie mieszania i przelewania betonu do form.  Możemy czasem zauważyć kawerny na wierzchniej stronie umywalki, a ich umiejscowienie oraz ilość są w każdym produkcie inne. Ma to znaczący wpływ na naturalną estetykę tych ręcznie wykonywanych produktów. Zazwyczaj średnica porów nie przekracza 5 mm.

Betonowa umywalka nablatowaSzara umywalka nablatowa

fot.: Umywalka betonowa nablatowa RETANGO i umywalka betonowa nablatowa CONCRETO

Niekiedy powierzchnia umywalek obfituje w niebywałe wzory powstałe dzięki barwnikom i spływającej masie, po wypełnieniu form płynnym betonem. Materiałami, z których tworzy się umywalki firmy Massi, są włókna szklane i piasek kwarcowy, którego czystość osiąga nawet 99,9%. Czasem można dostrzec włókna na zewnętrznej stronie betonu, co nie jest wadą, gdyż sprawia to, że modele charakteryzują się jeszcze większą wytrzymałością.

Zielona umywalka nablatowa

fot.: Umywalka betonowa nablatowa FORMO

 

Do jakiego wnętrza będą pasować betonowe umywalki?

 

Wbrew nasuwającemu się przekonaniu, że umywalki z betonu będą pasować wyłącznie do stylu industrialnego, dzięki rozległej ofercie kształtów i kolorów znajdą się takie produkty, które świetnie zaprezentują się także w pomieszczeniu nowoczesnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Przykładem może być popularna umywalka VIJA, która doskonale podkreśli łazienkę w stylu glamour. Osobom poszukującym odważnych, zwracających uwagę rozwiązań, firma oferuje niesamowitą umywalkę DUVAR lub KIRI, które doskonale wyglądają we wnętrzu w style retro.

Wisząca umywalka z betonu DuvarRóżowa wisząca umywalka z betonu

fot.: Umywalka betonowa wisząca DUVAR i umywalka betonowa wisząca MUSLIN

Betonowe umywalki staną się pięknym akcentem łazienki, ale to nie wszytko – łączą się z naturą i ekologią, a co za tym idzie, idą z duchem najnowszych trendów aranżacyjnych i nie tylko. Osoby, które cenią sobie czas spędzony w łazience, a także rodziny poszukujące praktycznych, a zarazem modnych rozwiązań z pewnością znajdą najlepszy dla siebie model.


Zobacz więcej informacji na stronie.

Kontakt w sprawie produktów:

MASSI Sp. z o.o.
Białuty 33b
05-870 Białuty
tel. +48 022 22 82 376
www: www.massi.pl
mail: wyślij wiadomość
MASSI Sp. z o.o.

baterie łazienkowe: umywalkowe stojące i naścienne » bidetowe » zlewozmywakowe » prysznicowe » wannowe » baterie kuchenne: ścienne » stojące z wyciąganą wylewką » ceramika » umywalki » miski wiszące » bidety wiszące » bidety stojące » kompakty wc » kabiny » brodziki » odpływy liniowe » wanny


Zobacz zdjęcia w galerii Massi:

 

                  
Podobne artykuły
Jak wybrać muszlę toaletową

ceramika sanitarna

Jak wybrać muszlę toaletową

Tylko pozornie wybór muszli klozetowej wydaje się być prosty. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wybór... więcej...

Umywalki na wymiar z kompozytu GFK

ceramika sanitarna

Umywalki na wymiar z kompozytu GFK

Marzysz o łazience przygotowanej specjalnie pod Ciebie? Szukanie właściwych wymiarów wyposażenia salonu kąpielowego... więcej...