diamond
Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl
sfapoland
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2024

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Baterie w łazience - piękno tkwi w szczegółach

artykuł promocyjny

Jeżeli jesteśmy w trakcie projektowania łazienki, warto na samym początku skupić się na wyborze najważniejszych elementów jej wyposażenia – armatury. Bateria to wprawdzie niewielki detal podług całości łazienkowej aranżacji, jednak w ostatecznym rozrachunku będzie miała decydujący wpływ na wygląd i funkcjonalność całego wnętrza. Warto zatem poświęcić chwilę w czasie planowania remontu czy urządzania nowej łazienki, by dobrać najlepsze baterie. Trzeba pamiętać, że rodzaj zastosowanej armatury determinuje sposób montażu wanny, kabiny czy umywalki.

Baterie w łazience - piękno tkwi w szczegółach
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

fot.: Bateria podtynkowa Illusion

Wybierając armaturę, należy uwzględnić kilka aspektów. Ważna jest nie tylko kwestia wizualnego dopasowania baterii do stylu aranżacji łazienki, ale przede wszystkim funkcjonalność, ergonomia i komfort użytkowania. Pod uwagę trzeba brać również kwestie higieniczne, ekonomiczne i ekologiczne - np. rozważyć baterie z funkcjami ograniczającymi zużycie wody. Czym więc kierować się przy wyborze baterii?

 

Jak wybrać baterię umywalkową?

 

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na proporcje. Właściwie dobrany zestaw baterii jest dopasowany do wielkości łazienki i poszczególnych elementów. Baterię umywalkową powinno się dopasować w taki sposób, by strumień wody był skierowany tuż przed odpływem umywalki. W przypadku większej umywalki wylewka powinna być dłuższa.

Besco oferuje różne rodzaje baterii umywalkowych. Najczęściej spotykane są naścienne baterie umywalkowe. Coraz więcej osób decyduje się ostatnio na podtynkowe baterie umywalkowe. Zalety baterii podtynkowych są m.in. takie, że wnętrze, w których je zastosowano, wygląda bardziej nowocześnie i świeżo. Bateria podtynkowa ułatwia też czyszczenie i utrzymanie porządku. Osoby zainteresowane bateriami podtynkowymi powinny jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu - dostosowaniu instalacji wodnej. Trzeba też wiedzieć, że część elementów powinno się zamontować przed nałożeniem kafelków.

Nablatowa bateria umywalkowa Decco II

fot.: Bateria umywalkowa nablatowa Decco II

 

Baterie to urządzenia, które narażone są na bezpośredni kontakt z wodą. Powinny więc być odporne na korozję i zbierający się z czasem kamień. Materiałem użytym do produkcji każdego modelu baterii jest mosiądz 100% - dzięki temu są one nie tylko niesamowicie trwałe, ale też w całości nadają się do recyklingu.

Oszczędność jest dziś priorytetem, a dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii można zredukować zużycie wody nawet o połowę, zapewniając równocześnie najwyższy poziom komfortu. Armatura Besco jest wyposażona we wbudowany perlator, gwarantuje optymalny przepływ (⩾12 LPM) oraz przyjemnie napowietrzony, miękki strumień wody. Kąt padania można swobodnie regulować i dostosować do danej umywalki.

 

Na jaką baterię wannową się zdecydować?

 

Decydując się na umieszczenie w łazience wanny, można dobrać do niej m.in. baterie naścienne natynkowe lub baterie wannowe wielootworowe.

Baterie Besco Veo

fot.: Baterie wannowe podtynkowe/ Besco Veo/ Nowość w ofercie

 

Można zdecydować się na baterie wannowe wielootworowe. Urządzenia sanitarne, które będą z nimi współdziałać, muszą mieć właściwie wycięte otwory montażowe. Pod względem technicznym montaż baterii wannowej jest podobny do montażu baterii prysznicowej. Odstępy między przyłączami zimnej i ciepłej wody i tu wynoszą około 15 cm. Komfortowe użytkowanie będzie możliwe, jeśli bateria będzie zamontowana od 10 do 20 cm nad krawędzią wanny.

Wysokie baterie wolnostojące to od kilku lat prawdziwy hit. Mocowane są osobno do podłogi. Najlepszy efekt wizualny można zyskać, stosując takie baterie przy wannie wolnostojącej. Takie zestawienie dodaje łazience wytworności - wygląda jak ekskluzywny salon kąpielowy. Trzeba jednak pamiętać, że tak jak baterie podtynkowe, baterie wolnostojące wymagają dodatkowego przygotowania do montażu.

Baterie wolnostojące Besco Veo

fot.: Baterie wolnostojące/ Besco Veo/ Nowość w ofercie

 

Zestawy prysznicowe

 

Optymalnym rozwiązaniem przy urządzaniu łazienki będzie zestaw prysznicowy z kompletną kolumną prysznicową. Tradycyjny zestaw prysznicowy posiadający jedno/dwa wyjścia wody i deszczownicę umożliwia podłączenie deszczownicy i słuchawki prysznicowej. Dla komfortowego korzystania z prysznica baterię natryskową trzeba zainstalować na właściwej wysokości. Odpowiednia wysokość montażu baterii prysznicowej mieści się w zakresie 110-130 cm od podłogi.

Besco wykorzystuje materiały najwyższej jakości, dzięki czemu baterie są trwałe, wyjątkowo ergonomiczne i mogą być z powodzeniem użytkowane przez wiele lat. Oferta rynkowa obejmuje zestawy natynkowe i podtynkowe, a także zestawy termostatyczne, których popularność rośnie. Besco Veo to najnowszy termostatyczny zestaw prysznicowy. Dzięki niemu można zyskać niesłychany komfort. Wystarczy raz ustawić temperaturę wody i można napełnić całą wannę lub prysznic bez nieprzerwanego kontrolowania czy woda nie jest ani za gorąca, ani za chłodna. Zwykle baterie termostatyczne są wyposażone w blokadę, zabezpieczającą przed przypadkowym ustawieniem zbyt gorącej wody - docenią to przede wszystkim rodzice małych dzieci.

Interesującym wariantem są baterie prysznicowe podtynkowe, które podobnie jak baterie podtynkowe umywalkowe umożliwiają ukrycie większości urządzenia w niewielkiej wnęce w ścianie. Na ścianie pozostaje widoczna tylko bateria prysznicowa podtynkowa z przełącznikami sterującymi temperaturą i mocą strumienia. Baterie podtynkowe są wspaniałym produktem i warto rozważyć ich zastosowanie w nowoczesnej, minimalistycznej łazience.

Zestaw prysznicowy Veo spodoba się miłośnikom klasycznych rozwiązań. Wężyk natryskowy zastosowany w baterii jest odporny na skręcanie, dzięki czemu korzystanie z baterii jest wygodne i nie wzbudza negatywnych emocji. Najnowsze baterie Besco są wyposażone w tzw. Easy Box - to uniwersalne systemy podtynkowe. Można je regulować od 7 do 6 cm.

 

Bidetowe/ zestawy higieniczne

 

Przy projekcie większej łazienki ciekawą opcją będzie nabycie baterii typu bidette, tzw. bidetki. W jej skład wchodzi standardowa bateria umywalkowa oraz wąż prysznicowy ze specjalną słuchawką. Marka Besco w swojej ofercie oprócz klasycznych bidetowych baterii (sztorcowych), posiada także najnowszy specjalny zestaw higieniczny Veo.

Nowość - zestaw higieniczny bidetowy

fot.: Zestaw higieniczny bidetowy/ Nowość od Besco

 

Jakość i ochrona pogwarancyjna

 

Jeżeli mamy nadzieję trafić na armaturę łazienkową, która z powodzeniem posłuży nam przez długie lata, powinniśmy przyjrzeć się bliżej materiałowi, z którego wykonano głowice regulujące przepływ wody. W sytuacji uszkodzeń baterii konieczna może się stać całkowita wymiana sprzętu, a zależnie od tego, czy wybierzemy np. kiepskiej jakości baterie podtynkowe, może to być uszkodzenie lub zniszczenie ścian i kafelków.

Besco obejmuje swoje baterie 5-letnią gwarancją na korpus produktu, a te nabyte u Autoryzowanych Partnerów Besco mają gwarancję Door to door, która zapewnia ochronę serwisową i reklamacyjną w najwyższym stopniu.

Baterie Aspira w kilku opcjach kolorystycznych i o dwóch wysokościach

fot.: Baterie Aspira / Dostępne są w dwóch wysokościach i kilku opcjach kolorystycznych

Więcej informacji na stronie.

Kontakt w sprawie produktów:

BESCO Sp. z o.o.
ul. Kościelna 21
38-524 Besko
tel. +48 600 700 336
www: www.besco.eu
mail: wyślij wiadomość
BESCO Sp. z o.o.

wanny: asymetryczne » symetryczne » wolnostojące » kabino-wanny » kabiny prysznicowe: półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » walk in » asymetryczne » drzwi prysznicowe » parawany nawannowe » brodziki prysznicowe: asymetryczne » półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » umywalki » akcesoria » odpływy liniowe » umywalki » armatura łazienkowa: baterie wolnostojące » umywalkowe » prysznicowe » wannowe » meble łazienkowe


Zobacz zdjęcia w galerii BESCO Sp. z o.o.

BESCO    BESCO    BESCO    BESCO    BESCO
 
Facebook BESCO   Instagram BESCO   Youtube BESCO   Pinterest BESCO
invena

riho

invena

sapho

kuchinox
besco

kfa

diamond
Polecamy

 

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Alanis - armatura łazienkowa marki Kuchinox armatura łazienkowa

Armatura dla wymagających - Alanis

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Dwukolorowe baterie łazienkowe armatura łazienkowa

Dwukolorowe baterie łazienkowe

 
Wanna MIlla od Sanitti

armatura łazienkowa

Wymarzony relaks w Twojej łazience...

 
besco
Partnerzy

Polysan   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

Invena       logo Besco


Ferro     AKCJUM


      Werit   Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo      logo Kuchinox

Coram

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja - aranżacje kuchni

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja

Facebook
Instagram