Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl
aurora

Meble z litego drewna - wysoka jakość na lata

artykuł promocyjny

Choć rynek wnętrzarski zdominowany jest przez produkty zbudowane z płyt drewnopodobnych i sklejek, lite meble drewniane to niezmiennie dobra propozycja dla wszystkich, którzy cenią naprawdę wysoką jakość, stylowy wygląd i naturalne, ekologiczne materiały. W czasie urządzania nowego domu lub remontu warto wziąć pod uwagę meble z litego drewna - możliwości ich zastosowania jest wiele. Można wprowadzić meble drewniane do salonu, kuchni albo łazienki. Jakie są zalety drewnianych mebli?

Meble z litego drewna - wysoka jakość na lata
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

 

Przewaga mebli drewnianych nad meblami z płyty

 

Meble nie są produktami sezonowymi i choć trendy się zmieniają, mody przychodzą i odchodzą, nie zmieniamy wystroju wnętrza co roku. Dlaczego więc w przypadku mebli tak wiele osób decyduje się na namiastkę drewna, zamiast na prawdziwe meble drewniane? Niektórzy mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że meble ich w domu nie zostały zbudowane z drewna, a jedynie złożone z drewnopodobnych płyt i ozdobione okleiną imitującą drewno. A przynajmniej nie zdają sobie z tego sprawy do czasu, gdy okleina zacznie się odginać na rogu czy pękać pod wpływem wilgoci - wówczas ich oczom ukazuje się spodnia warstwa nieatrakcyjnej sklejki.

Meble z litego drewna łatwo jednak odróżnić od tańszych odpowiedników. Przede wszystkim są cięższe. Warto spojrzeć na rant regału czy drzwi do szafki, by przekonać się czy mebel jest drewniany - w tych miejscach łatwo stwierdzić, że ma się do czynienia z okleiną.

Komoda łazienkowa - dąb sękatySzafka umywalkowa z litego drewna

 

Zalety drewnianych mebli

 

Meble z litego drewna to produkty w 100% naturalne, powstające z materiału organicznego, bez udziału szkodliwych substancji. Z tego powodu są lepsze dla środowiska i dla naszego zdrowia. Naukowcy udowodnili, że przebywanie w pomieszczeniu z drewnianymi meblami ma pozytywny wpływ na organizm, np. korzystnie oddziałuje na sen. Z tego powodu warto wybrać meble z litego drewna do sypialni.

Meble do sypialni - buk bielony

Drewniane meble można z całym przekonaniem nazwać materiałem ekologicznym. Są o wiele bardziej solidne i wytrzymałe, w porównaniu do popularnych odpowiedników. Po kilku latach nie trafią na wysypisko z widocznymi śladami użytkowania czy uszkodzeniami, ale dalej będą wyglądać jak nowe. Mogą posłużyć nie tylko przez długie lata, ale nawet przez wiele pokoleń. Dodają wnętrzu wyjątkowej, przytulnej atmosfery i wyjątkowej elegancji. Prawdziwe drewno to ciepły, przyjemny w dotyku materiał. Nie da się go pomylić z drewnopodobną okleiną.

Szafka łazienkowa - dąb dziki

Co więcej, każdy egzemplarz takiego mebla jest niepowtarzalny ze względu na specyficzne ułożenie słojów, widocznych na powierzchni.

Słoje w meblach drewnianych

 

Meble z litego drewna nowoczesne

 

Warto uświadomić sobie, że dzisiaj meble drewniane to niekoniecznie ciężkie, masywne bryły, wręcz przeciwnie. Edar, producent drewnianych mebli, oferuje meble o atrakcyjnym designie, które świetnie wpisują się w nowoczesne wnętrza. Choć zwykle dobrze jest pozostawić powierzchnię mebli surową, zwłaszcza w przypadku drewna limbowego, drewniane meble można w prosty sposób dopasować do stylu wnętrza i swobodnie kształtować ich charakter, wykorzystując do tego farby i bejce.

meble z drewna limbowego

 

Meble z litego drewna do łazienki

 

Czy drewniane meble nadają się do takiego wnętrza jak łazienka - w którym poziom wilgoci jest wyższy niż w reszcie domu? Warto pamiętać, że nie wszytskie gatunki drewna dobrze poradzą sobie w takich warunkach. Spośród rodzimych gatunków, w łazience najlepiej sprawdzi się dąb. Jest długowieczny i bardzo wytrzymnały, dlatego świetnie nadaje się na drewniane meble do łazienki. Innym rozwiązaniem mogą być drewna egzotyczne, jak drewno tekowe czy iroko.

Meble do łazienki drewniane

Warto pamiętać też, że drewno można w prosty sposób zaimpregnować stosując olej, bejcę czy farbę, a wówczas wilgoć nie będzie dla tego materiału straszna.  Do łazienki nowoczesnej, ale i nie tylko, ciekawą propozycją będą bielone drewniane meble.

Dąb bielony Edar

Kontakt w sprawie produktów:

EDAR Fidelus Edward
Zembrzyce 57
34-210 Zembrzyce
tel. +48 33 874 63 98 +48 795 404 355
www: edar.com.pl
mail: wyślij wiadomość
EDAR Fidelus Edward

Producent mebli z litego drewna do łazienki:
» meble z litego drewna do łazienek
» meble drewniane według indywidualnych projektów
» meble z drewna dębowego
» meble z drewna teakowego
» meble z wielu innych gatunków drewna
» meble do łazienki na wymiar
» blaty drewniane  pod umywalki w dowolnych wymiarach i kształtach
» komody łazienkowe wiszące pod umywalkami
» zabudowy łazienkowe według projektów
 

Zobacz zdjęcia w galerii Edar:

Komoda łazienkowa z drewna dębowego - EdarKomoda łazienkowa z drewna dębowego - EdarKomoda łazienkowa z drewna dębowego - EdarKomoda łazienkowa z drewna dębowego - Edarmeble łazienkowe z drewna dębowego - Edar

Facebook EDAR   Instagram EDARMeble Elita

Polecamy

 

meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 
meble i akcesoria

Nowoczesne ściągaczki do wody

 
wieszaki wolnostojace w łazience nowy trend meble i akcesoria

Wieszaki wolnostojące w łazience

 
meble i akcesoria

Drewniane meble do łazienki

 
Aranżacja oświetlenia w łaziencei meble i akcesoria

Aranżacja oświetlenia
w łazience

 
Partnerzy

GTVBISK


logo Piramida   Riho

Magma

Aurora
logo Coram

 Cristalstone Luxum

Hafele      Defra

Mantes    partner serwisu Hettich

     Emako


    Sapho

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram