Jakie są najnowsze trendy oświetlenia łazienek?

artykuł promocyjny

Przede wszystkim nastawione na ponadczasowość designu i funkcjonalności produktów. Ważne stały się idee, które prowadzą nas do lepszego i pewniejszego jutra. Dzięki temu najnowsze trendy oświetleniowe skupiają się na wytrzymałych i trwałych materiałach. Jest to zobowiązanie, które ma na celu zagwarantować, że oświetlenie, które wybieramy dziś będzie funkcjonalne, estetyczne, trwałe i będzie nam służyć przez długie lata, a w przypadku zaistnienia takiej konieczności da się naprawić lub ekologicznie zutylizować. Dzięki takiemu podejściu zmniejszamy nasz negatywny wpływ na planetę i dążymy do bardziej zrównoważonej koegzystencji między firmami, ludźmi i planetą.

Jakie są najnowsze trendy oświetlenia łazienek?

Jak się to jednak objawia w rzeczywistości? Zazwyczaj zaczyna się od małych kroków. Wymiana plastikowych opakowań na te wykonane z recyklingowego kartonu lub wykorzystywanie do produkcji naturalnych materiałów albo też rezygnacja z obciążających przyrodę procesów produkcyjnych. I tu dochodzimy do styku idei z praktyką i designem ponieważ w łazience czerń stała się nowym chromem. Przez wiele lat łazienka bez chromowanych dodatków praktycznie nie istniała. Proces galwanicznego nakładania powłoki chromowej jest jednak niezwykle toksyczny. Dlatego też w najnowszej kolekcji oświetlenia łazienkowego marka Astro zrezygnowała z tego wykończenia na rzecz matowej i eleganckiej czerni.

Oprawy oświetleniowe Ortona Single

Oto kilka najciekawszych propozycji opraw oświetleniowych o podwyższonych klasach szczelności, przeznaczonych do łazienek.

Kinkiety Ortona Twin to proste ścienne lampy, dla których inspiracją był minimalizmem lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Ich solidna konstrukcja umożliwia montaż zarówno w pionie, jak i w poziomie tak aby, jak najlepiej mogły wkomponować się w przestrzeń i dokładnie oświetlać łazienkowe lustro. Myśląc perspektywicznie zastosowane w tej oprawie klosze z opalowego szkła są wymienne, a podstawa lampy trwała dzięki wykonaniu jej z odlewu metalowego. Oprawa ta posiada klasę szczelności IP44 co umożliwia jej bezpieczne użytkowanie w wilgotnym otoczeniu.

Kinkiety Ortona Twin

Kolejnym ciekawym kinkietem łazienkowym jest oprawa Conic. To solidna lampa łazienkowa o ponadczasowym designie i stożkowym kloszu wykonanym z dmuchanego szkła. Najlepiej będzie się prezentowała jeśli zamontujemy ją po obu stronach lustra łazienkowego. Nada wówczas symetrii całemu pomieszczeniu. Dzięki temu, że ma wymienne źródło światła możemy bez problemu wymienić żarówkę gdy tylko się zużyje, lub jeśli będziemy chcieli np. zmienić temperaturę barwową światła w łazience.

Oprawy oświetleniowe Conic

Oprawa ścienna Elena to nowoczesna łazienkowa lampa, która idealnie będzie współgrać z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi wnętrzami. Podstawa lampy ma kształt zawieszonej w powietrzu kropli metalu, z którego jest wykonana. Dzięki ręcznie dmuchanemu kloszowi oprawa ta zapewnia nierzucające cienia światło, a ochrona klasy IP44 umożliwia jej bezpieczne stosowanie w 2-giej mokrej strefie łazienkowej.

Oprawa ścienna Elena

Sztuką jest tak zaprojektować lampę, aby wytrzymała próbę czasu i zmieniających się trendów, a taka właśnie jest oprawa Riva. Jej smukły i nieco kanciasty kształt równoważy klasyczny i pociągły klosz z ręcznie dmuchanego, mlecznego szkła. Dzięki klasie szczelności IP44 zapewnia bezproblemowe użytkowanie w łazience i jest odporna na bryzgi wody. W zależności od wybranego wykończenia może prezentować się lekko i świeżo lub elegancko, a w zależności od aranżacji niekiedy nawet mrocznie.

Oprawa Riva

Oprawy oświetleniowe, w szczególności te przeznaczone do łazienek muszą spełniać wyśrubowane normy bezpieczeństwa i trwałości. Jednak w śród licznych parametrów technicznych gwarantujących jakość opraw Astro muszą one również przechodzić test ponadczasowego stylu. Projekty oświetlenia Astro są przemyślane i pozbawione zbędnych ozdobników. Dzięki temu nie wychodzą z mody i dopasowują się do każdego wnętrza tworząc eleganckie i trwałe rozwiązania oświetleniowe.

Oprawy Tacoma ReedOprawy Tacoma Reed

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
Izbica, ul. Leszczowa 3
05-140 Serock
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl
mail: wyślij wiadomość
Aurora Technika Świetlna

oświetlenie łazienek  nowoczesne oprawy typu LED-LITE  oświetlenie wętrz  dekoracyjne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne


Zobacz zdjęcia w galerii Aurora Technika Świetlna

 
Aurora Technika Świetlna Facebook
Partnerzy

GTV

logo Piramida     BISK

Magma

Aurora

logo Coram

 Cristalstone Luxum

Hafele      Defra

Mantes    partner serwisu Hettich

RihoElements


     Emako


    Sapho

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram