Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Baterie czasowe i bezdotykowe do łazienki - przegląd

artykuł promocyjny

Bateria bezdotykowa, a inaczej bateria sensoryczna to proste urządzenie, które można spotkać w łazienkach publicznych. Taka bateria działa najczęściej na czujnik ruchu, który wykrywa obecność użytkownika (wystarczy zbliżyć rękę) i uruchamia dopływ wody, aby po określonym czasie go wyłączyć. Takie baterie sterowane gestem są doceniane za wyjątkową higieniczność oraz za oszczędzanie wody. Jeszcze inna ich nazwa to baterie elektroniczne. Alternatywą są dla nich baterie czasowe. Baterie bezdotykowe i czasowe kojarzą się z miejscami publicznymi, ale nie ma żadnych przeszkód, by zainstalować je również w domu i cieszyć się korzyściami płynącymi z ich użytkowania.

Baterie czasowe i bezdotykowe do łazienki - przegląd

fot.: Deante

Bateria bezdotykowa - jak działa?

Baterie bezdotykowe, inaczej baterie sensoryczne albo elektroniczne to urządzenia, które można uruchamiać nie dotykając ich. Ich działanie opiera się na fotokomórce lub czujniku podczerwieni. Bateria uruchamia wodę kiedy zbliżymy ręce. Gdy rękę zabierzemy bateria odetnie wodę po kilku sekundach. To rozwiązanie często można spotkać w łazienkach publicznych ze względu na to, że zapewnia wysoką sterylność. Dodatkowo brak uchwytu (w takim typie baterii ma mało sensu) ułatwia utrzymanie baterii w czystości. Nie można też zapominać o korzyściach dla planety - baterie z czujnikiem ruchu zapobiegają marnowaniu wody i przyczyniają do oszczędzania jej zasobów. Odcinają dopływ wody, kiedy użytkownik już jej nie potrzebuje. Prócz walorów praktycznych, baterie sensoryczne wyróżniają się również estetyczną, oszczędną formą wizualną, która może łatwo wpisać się w charakter większości łazienek.

Bateria bezdotykowa - regulacja temperatury

Bateria z czujnikiem miesza zimną i ciepłą wodę, dzięki czemu strumień ma temperaturę optymalną dla użytkownika. W większości modeli mieszacz jest schowany w głowicy albo ma formę niewielkiego manilulatora na boku baterii.

Bateria bezdotykowa - jak podłączyć?

Bateria bezdotykowa działa na zasadzie komórki albo podczerwieni. Aby czujnik ruchu pracował, musi być zasilany prądem. Baterię można podłączyć do sieci elektrycznej lub zasilać baterią umieszczaną w głowicy. Ta druga opcja jest zdecydowanie bezpieczniejsza i bardziej popularna, a producenci gwarantują wieloletnią pracę urządzenia na jednej baterii - przykładowy producent zapewnia, ze jego abteria bezdotykowa będzie działać siedem lat na jednej baterii przy 150 cyklach włączania i wyłączania dziennie.

Bateria sensoryczna Sapho

fot.: Sapho

 

Bateria czasowa - jak działa

Osobną grupę baterii stanowią baterie czasowe. Nie mają czujnika ruchu - uruchamia się je przyciskiem. Po pewnym czasie dopływ wody wyłącza się. Jeśli użytkownik nie skończył jeszcze korzystać z umywalki, może uruchomić strumień kolejny raz. Ten prosty mechanizm przynosi oszczędność wody. Choć nie zapewnia takiego poziomu higieny jak baterie zupełnie bezdotykowe, to wciąż w tej kwestii wygrywa ze zwykłymi bateriami sterowanymi za pomocą uchwytu - przycisk wystarczy nacisnąć przed umyciem rąk. czas wypływu wody w takiej baterii można regulować mechanizmem najczęściej ukrytym w obudowie baterii. Regulowana jest także moc strumienia wody.

 

Baterie sensoryczne - przegląd

 

Deante

Baterie sensorowe Hiacynt to gama baterii, które pozwalają na znaczne oszczędności wody. Sensor znajduje się tu w wylewce, a nie w korpusie jak w innych bateriach bezdotykowych. Dzięki temu bateria działa bardziej intuicyjnie i może szybciej reagować na gesty użytkownika.

Baterie podłączane są za pomocą zasilacza 230/6V lub bateryjnie (6xAA). Baterie dostępne są w klasycznym wykończeniu chgromowym albo w w czarnym macie, w wersji z regulacją temperatury z boku bądź ukrytą w korpusie.

Bateria HiacyntCzarna bateria HiacyntBateria Hiacynt

fot.: Deante

 

KFA

 
W ofercie KFA można znaleźć baterie bezdotykowe Salto i Samba. Salto to bezdotykowa bateria o wydłużonej wylewce, co zapewnia dużą wygodę użytkowania. Dostępna jest w wersji ze zintegrowanym albo zewnętrznym mieszaczem. Samba to niezawodna bateria bezdotykowa, która gwarantuje wysoki poziom higieny dzięki zastosowaniu fotokomórki. Baterie zasilane są za pomocą zasilacza 230V lub 4 baterii typu AA.
Bateria sensoryczna SaltoSalto bateria sensorycznaSamba bateria sensorczna
 

Faneco

 
Faneco jest firmą specjalizującą się w produkcji wyposażenia sanitarnego do łazienek publicznych czy łazienek dla osób niepełnosprawnych. Nie dziwi więc, że również w ofercie tej marki znaleźć można baterie bezdotykowe i czasowe. Jedną z nich jest ciekawa automatyczna bateria łazienkowa czarnej barwy. Ma ładny design, przywodzący na myśl styl loftowy. Dzięki matowej powłoce urządzenie jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem rdzy i kamienia. Producent deklaruje, że bateria jest długowieczna, bo wytrzyma co namniej 500 tys. cykli pracy (minimum 10 lat, przy 100 uruchomieniach dziennie).
 
Czarna bateria bezdotykowaCzarna bateria bezdotykowa
fot.: Faneco

Sapho

 
W ofercie marki Sapho dostępnych jest kilka modeli baterii sensorowych. Wśród nich wyróżnia się ścienna bateria sensorowa, którą montuje się na ścianie nad umywalką oraz wysoka bateria sensorowa. Żywotność baterii 2700 mAh wynosi około 2 lata przy 100 włączeniach na dobę.
 
bateria sensoryczna ścienna saphoBateria ścienna sensorycznaBateria sensoryczna Sapho
 
fot.: Sapho
 

Damixa

 
W ofercie firmy Damixa można znaleźć bezdotykowe baterie z serii Silhouet Touchless. W serii znajduje się kilka ciekawych wersji kolorystycznych - chromowana, biała, czarna czy nawet szczotkowany mosiądz. Bateria jest bardzo wygodna w użytkowaniu - strumień uruchamia się po zbliżeniu ręki, a w razie potrzeby zmiany temperatury, do jej regulacji służy górna część baterii.
 
Biała bateria bezdotykowabateria bezdotykowa szczotkowany mosiądz
Bateria bezdotykowa chromBateria bezdotykowa białaBateria bezdotykowa czarnaBateria bezdotykowa szczotkowany mosiądz
 
fot.: Damixa

 

Laveo

Baterie bezdotykowe Plato dostępne są w wykończeniu chromowanym i czarnym, z zewnętrzną bądź zintegrowaną regulacją temperatury. Wypływ wody uruchamiany jest bezdotykowo po zbliżeniu dłoni. Po jej odsunięciu wyłącza się. Dodatkowo bateria ma wyłącznik bezpieczeństwa, który po 60 sekundach wyłącza wodę.

Bateria PlatoBateria Plato chromBateria Plato czarna

fot.: Laveo

 

Retrowoda

 
W ofercie marki można znaleźć kilka modeli baterii bezdotykowych o różnym kształcie i w różnych wykończeniach. Bateria Etiuda ma kolor szczotkowanego mosiądzu i niską wylewkę. Temperaturę wody reguluje się zaworem, który można znaleźć przy mechanizmie sterującym. Zasilana jest 4 bateriami AA, które powinny wystarczyć na rok codziennej pracy. Inną propozycją jest bateria Egza, również w kolorze szczotkowanego mosiądzu. Baterię wyposażono w zawór ceramiczny.
 
Egza bateria bezdotykowabateria bezdotykowa StrassaFogi bateria Retrowoda
 
fot.: Retrowoda.pl - baterie bezdotykowe Egza, Strassa i Fogi
 

Baterie czasowe

Baterie czasowe nie mają czujnika reagującego na zbliżoną rękę, dlatego nie wymagają zasilania elektrycznego. Woda uruchamia się po wciśnięciu przycisku i po kilkunastu sekundach wyłącza. Czasu wypływu nie da się regulować - zależy od ciśnienia strumienia wody.
 

Deante

 
W ofercie marki Deante baterie czasowe można znaleźć w ramach serii PRESS. To funkcjonalne baterie o nowoczesnym wyglądzie, wpisującym się w dzisiejszy wystrój łazienek. Mają kształt sprzyjający w łatwym utrzymaniu ich w czystości. Dodatkowo wyposażone są w aerator napowietrzający wodę. Jednak główną funkcją ograniczającą zużycie wody jest czasowe zamykanie wypływu wody.
 
Bateria czasowa press DeanteBateria czasowa press Deante

 

Sapho

 
W ofercie Sapho można znaleźć estetyczne chromowane baterie czasowe. Większość zaworów działa przy określonej wcześniej temperaturze. W przypadku instalacji większej ilości zaworów ciśnieniowych należy uwzględnić straty ciśnienia wody w całej instalacji. Na wstępie powinno być ciśnienie wystarczająco wysokie, aby zapewnić osiągnięcie wymaganej wartości ciśnienia wody dla wszystkich punktów poboru.
 
uik5 bateria czasowa umywalkowaQuik zawór umywalkowy
 
 

Faneco

 
Baterie czasowe Fanevo umożliwiają regulację czasu przepływu wody od 8 do 12 sekund. Wylewkę wyposażono w standardowe sitko. Producent określa swoje baterie jako ,,wandaloodporne". W przypadku wersji dla niepełnosprawnych bateria ma wydłużoną dźwignię sterującą.
 
Umywalka czasowa dla niepełnosprawnychBateria czasowa umywalkowa
 

Laveo

 
Bateria umywalkowa Volumo dostępna jest w czarnym lub chromowanym wykończeniu Zaokrąglony korpus ma ozdobne pokrętło regulujące temperaturę wody. Wyposażona w system start-stop głowica z serii Volumo  otwiera i zamyka strumień  jednym naciśnięciem przycisku na górze baterii. Ten model jest przeznaczony  do montażu na umywalkach z nawierconymi otworami.
Volumo bateria umywalkowa

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Deante, KFA, Sapho, Damixa, Laveo, RetrowodaPolecamy
Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Alanis - armatura łazienkowa marki Kuchinox armatura łazienkowa

Armatura dla wymagających - Alanis

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Prysznic w nowoczesnej odsłonie armatura łazienkowa

Prysznic w nowoczesnej odsłonie

 
Partnerzy

Polysan   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

Invena       logo Besco


Ferro       BISK


      Werit   Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo      logo Kuchinox
AKCJUM

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram