Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Bateria zmieniająca kolor pod wpływem temperatury wody

data aktualizacji: 08-07-2015, 05:51 – artykuł promocyjny

Producenci wyposażenia łazienek prześcigają się w pomysłach na to, aby nasza łazienka była funkcjonalna i estetyczna. Przykładem na to, jak połączyć piękne z pożytecznym może być bateria umywalkowa z podświetlanym strumieniem wody. Na pierwszy rzut oka pomysł dodania światła do armatury brzmi, jakbyśmy chcieli połączyć ze sobą dwa żywioły: ognia i wody. Wiadomo, że nie da się ich ze sobą pogodzić. A jednak Włochom się udało.

Bateria zmieniająca kolor pod wpływem temperatury wody

Firma Guglielmi, jeden z czołowych producentów armatury z Półwyspu Apenińskiego, wypuściła na rynek baterię z podświetlanym strumieniem.

Bateria „AG Coloured Water” to połączenie eleganckiego wzornictwa i technologii najwyższej klasy. O temperaturze wypływającej wody informuje użytkownika jej kolor: od niebieskiego - woda zimna, aż po intensywnie czerwony - woda gorąca. To niezwykle efektowne, ale także bardzo funkcjonalne rozwiązanie stało się możliwe dzięki zastosowaniu unikalnej technologii opracowanej i opatentowanej na cały świat przez firmę Guglielmi.

Innowacyjność baterii „AG Coloured Water” polega na tym, że nie wymaga ona zewnętrznego zasilania do podświetlenia wypływającego strumienia. Kolor światła regulowany jest bezpośrednio temperaturą wody, a nie nastawą pokrętła, dzięki czemu możemy być w 100% pewni, że woda ma dokładnie taką temperaturę, jaką sygnalizuje jej kolor. Pewność gwarantuje też ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie Guglielmi w produkcji armatury.

Bateria Guglielmi występuje w dwóch wersjach: jako bateria umywalkowa i kuchenna. Jak żadna inna na świecie zapewnia komfort i przyjemność obcowania z wodą, zarówno pod względem estetycznym jak i czysto praktycznym. Dlaczego „kolorowa woda” miałaby się okazać pomocna w łazience czy kuchni? Mając stale „na oku” jej temperaturę unikniemy oparzeń lub nieprzyjemnego kontaktu z zimną wodą.

Rozpoznawania temperatury wody po kolorze strumienia łatwo mogą się nauczyć nawet małe dzieci, dla których kontakt z gorącą wodą jest szczególnie niebezpieczny. Podświetlany strumień to rozwiązanie idealne również dla cukrzyków, u których zaburzenia czucia mogą doprowadzić do oparzeń. Kolorowa woda to także wymierne korzyści. Dzięki temu, że natychmiast jesteśmy informowani o temperaturze wody, możemy ją świadomie oszczędzać. Na ciepłą wodę czekamy tylko tyle, ile to konieczne i ani sekundy dłużej. Ponieważ bateria „AG Coloured Water” nie wymaga zasilania z zewnątrz, oszczędzamy też energię.

Jednym słowem same korzyści. A poza tym bateria z podświetlaną wodą będzie prawdziwą dekoracją, która ubarwi naszą kuchnię i łazienkę. Za każdym razem, gdy odkręcimy kran.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: www.coram.pl
mail: wyślij wiadomość
Coram Poland Sp. z o.o.

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz zdjęcia w galerii Coram

 

Podobne artykuły
Jak powiększyć niewielką łazienkę

armatura łazienkowa

Jak powiększyć niewielką łazienkę

Każdą, nawet niewielką łazienkę, można zamienić w komfortową oazę relaksu. Aby stworzyć wymarzone wnętrze,... więcej...

Jak wybrać odpowiednią baterię podtynkową

armatura łazienkowa

Jak wybrać odpowiednią baterię podtynkową

Obserwując najnowsze trendy urządzania wnętrz łazienek, zauważyć można tendencję do minimalizacji ilości detali.... więcej...

Massi - kabiny i ścianki walk in - zobacz najnowsze trendy

armatura łazienkowa

Massi - kabiny i ścianki walk in - zobacz najnowsze trendy

Podczas aranżacji nowego mieszkania lub remontu starej łazienki, stajemy przed dylematem wyboru kabiny prysznicowej.... więcej...