Płytki łazienkowe - nieograniczony wybór wzorów

artykuł promocyjny

W dzisiejszych czasach praktycznie nie ma ograniczeń odnośnie wzorów, jakie mogą mieć płytki do łazienki. Projektanci i osoby odpowiedzialne za wzornictwo w fabrykach wręcz prześcigają się w wymyślaniu nowych. Technologia, jaką dysponują fabryki, pozwala puścić wodze fantazji, ważne, aby stworzony wzór trafił w gust odbiorcy.

Płytki łazienkowe - nieograniczony wybór wzorów

fot.: Klasyczna łazienka z białym marmurem CALACATTA SNOW

Przez ostanie lata powstał trend, który wyraźnie nawiązuje we wzornictwie do natury. Najbardziej znane wzory inspirowane naturą to białe marmury i drewno, których wzór odzwierciedlono na powierzchni płytek. Drewnopodobne płytki łazienkowe oraz te imitujące marmur Carrara szybko zyskały na popularności. Ich ogromny sukces skłonił do dalszego inspirowania się naturą. Przyszedł czas na odzwierciedlanie różnego rodzaju kamieni naturalnych, ich przekrojów oraz struktur. Tak powstały płytki imitujące czarne łupki Black Slate Alpes 120x60, piękny rdzawy łupek Howen Walnut, płytki o Liberty Halcon i Patagonia Halcon, które są imitacją pięknego kamienia pochodzącego z Ameryki Południowej.

Płytka PATAGONIA 120x60. Wykonana w technologii nadruku HD

fot.: Płytka PATAGONIA 120x60. Wykonana w technologii nadruku HD

Łazienka ze złotym marmurkiem Addaggio Gold i mocnym akcentem z płytki PATAGONIA HALCON

fot.: Łazienka ze złotym marmurkiem Addaggio Gold i mocnym akcentem z płytki PATAGONIA HALCON

Łazienka z szarym łupkiem AXIS i płytkami ala boazeria ATELIER

fot.: Łazienka z szarym łupkiem AXIS i płytkami ala boazeria ATELIER x4

Oprócz wzorów nawiązujących do natury niezwykle popularne są jeszcze, patchworki, różnego rodzaju imitacje betonu a przede wszystkim lastryko zwane inaczej terrazzo. Ten niezwykle modny we Włoszech materiał także u nas wrócił do łask. Zaczęło się od najbardziej popularnych - szarych odmian lastryko w niedużych formatach. Aktualnie aktualnym topem jest wzór Terrazzo blanco 80x80 i Terrazzo gris 80x80. Ta ciekawa wariacja na temat lastryko, charakteryzuje się kruszywem, które pod odpowiednim kątem pięknie lśni. Innym bestsellerem wśród lastryko jest gres Hannover marki Baldocer, w którym znajdziemy duże elementy kruszywa o wielkości kilku centymetrów oraz Ceppo marki APE. To płytki wielkoformatowe o wymiarach 120x60. Na końcu listy najciekawszych imitacji lastryko zostawiamy deser: Arcana Straciatella 80x80. Ten wzór to pionier, jeżeli chodzi o kolorowe elementy kruszywa zawartego w lastryko. Tekstura tej pięknej i odważnej płytki zawiera w sobie elementy wielu intensywnych kolorystycznie kamieni od ceglastych, przez żółte i niebieskie aż po klasyczne kawałki marmuru karraryjskiego. Biało-szare tło w połączeniu z charakterystycznymi kolorowymi wstawkami powoduje, że wzór jest niezwykle uniwersalny i świetnie koresponduje zarówno z delikatnymi, jak i intensywnymi kolorami farb, czy dodatków.

Delikatny pulpis MARBLE ART GREY

fot.: Delikatny pulpis MARBLE ART GREY

W związku z tym, że na powierzchni płytek widzieliśmy już praktycznie wszystko, w świecie płytek zaczęły powstawać wzory hybrydowe. Są to prace tworzone przez grafików np. poprzez nałożenie na się dwóch wzorów np. kamienia i lastryko. Często są to wzory intensywne wzorniczo, odważne no i oczywiście łączące cechy wzorów, na bazie których powstały.

Czas na płytki cegiełki - bez nich ciężko sobie wyobrazić dzisiaj ofertę płytek łazienkowych. To właśnie one z powodzeniem wyparły mozaiki z dzisiejszych projektów. Zaskarbiły sobie serca architektów, ponieważ można je układać na wiele sposobów: klasycznie z przesunięciem, prosto pionowo i poziomo a przede wszystkim w uwielbianą jodełkę. Tu najczęściej wybierany jest Artisan white i moss green w kolorze zieleni butelkowej marki Equipe.

Płytki imitujące cegiełki są rewelacyjnym dodatkiem do płytek bazowych i pomagają określić charakter pomieszczenia. Do wnętrz rustykalnych idealnie pasują płytki wyglądem nawiązujące do kafli ręcznie formowanych. To prawdziwe "płytki z duszą"! Dla wielbicieli prostoty polecamy Białe matowe cegiełki i prostej powierzchni, czyli Neve Satin 30x7,5cm. Popularne i wszystkim znane Metro Paris 20x10 to idealna propozycja dla miłośników stylu skandynawskiego, a także glamour.

Pomijając fakt, że artykuł jest o nieograniczonej palecie wzorów płytek do łazienki, wspomnieć wypada o najbardziej popularnych formatach płytek. Niewątpliwie prym wiodą aktualnie płyty wielkoformatowe 120x60cm. Można powiedzieć, że zdominowały one rynek płytek ceramicznych. Oczywiście do tej grupy nie należą opisywane cegiełki i smukłe płytki drewnopodobne, ale możecie być pewni, że wszystkie pozostałe tekstury (kamień, beton, marmur, lastryko) znajdują swoje odzwierciedlenie w tym formacie.

Luksusowa łazienka na bazie łupka SLATEROCK z dodatkami złota i drewna

fot.: Luksusowa łazienka na bazie łupka SLATEROCK z dodatkami złota i drewna


Kontakt w sprawie produktów:

KAFLANDO.PL
Rondo Hakena – Ustowo 51
70-001 Szczecin
tel. 519-700-519
www: https://kaflando.pl
mail: wyślij wiadomość
KAFLANDO.PL

płytki ceramiczne » sklep z płytkami online » DARMOWE próbki » PROJEKT łazienki GRATIS » płytki imitujące drewno, marmur, beton, kamień » płytki cegiełki » płytki lappato » płytki patchwork » OUTLET płytek

 

Zobacz zdjęcia w galerii KAFLANDO:

KAFLANDO    KAFLANDO    KAFLANDO    KAFLANDO    KAFLANDO

Facebook KAFLANDO   Instagram KAFLANDO
Polecamy
Płytki łazienkowe Zainspiruj się podłogi i ściany

Płytki łazienkowe Zainspiruj się

 
Panele winylowe w łazience porady łazienkowe

Panele winylowe w łazience

 
Mozaika na podłodze podłogi i ściany

Mozaika na podłodze

 
Nowości w ofercie Cerrad podłogi i ściany

Nowości w ofercie Cerrad

 
Dwa popularne gatunki kamienia w łazience podłogi i ściany

Dwa popularne gatunki kamienia w łazience

 

Partnerzy

  Cerramed  

  Weber  Rigips

Magma

   Elements   kaflando płytki ceramiczne

Sapho  

   logo Śnieżka    Logo MAGNAT

Luxum Cristalstone

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram