Konglomerat kamienny Technistone

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Silia - udany mariaż art deco i minimalizmu

artykuł promocyjny

Czy da się połączyć tak odmienne style, jak art deco i minimalizm? Nie będzie to łatwe, ponieważ jeden z nich stawia na przepych, a drugi na prostotę. Twórcy łazienkowej kolekcji Silia stanęli na wysokości zadania i dokonali niemożliwego. Umiejętnie połączyli zaokrąglone kształty i czyste linie tworząc najwyższej jakości design z domieszką finezji i wyrafinowania.

Silia - udany mariaż art deco i minimalizmu

 

Umywalka w głębokiej czerni

 

Okrągłą umywalkę nablatową Silia w kolorze głębokiej czerni wykonano z wytrzymałego granitu. Wykończona została efektywnym nero, a jej forma jest spójna oraz gładka, ze względu na to, że nie posiada przelewu.

Umywalka Silia to doskonały wybór nawet do małych łazienek, co zawdzięcza swoim kompaktowym rozmiarom. Sprawdzi się także w przypadku łazienek, w których musi się zmieścić więcej niż jedna umywalka. Na jej funkcjonalność wpływ ma m.in. hydrofobowość (charakterystyczna cecha granitu), a także jony srebra, występujące w wykończeniu metalic. Jony srebra sprawiają, że powierzchnia umywalki ma właściwości antyseptyczne, właściwości hydrofobowe natomiast oddziałują na granit, który odtrąca drobinki wody zbierającej brud, co ułatwia czyszczenie umywalki.

Umywalkę możemy ulokować na blacie bądź na minimalistycznej konsoli z tej samej linii. Mowa tu o designerskim meblu, który przeznaczono umywalkom ceramicznym i granitowym z kolekcji Silia. Konsolę wykonano z wysokogatunkowej stali szlachetnej i wyposażono w praktyczną półkę na produkty kosmetyczne oraz haczyk na ręcznik. Zależnie od preferencji możemy ustawić konsolę pod ścianą obok baterii podtynkowej lub ściennej, jak również na środku łazienki w sąsiedztwie wolnostojącej baterii kolumnowej. Znajdziemy ją w wykończeniu nero i stali szczotkowanej.

Minimalistyczna konsola z linii Silia

 

Czystość w bieli

 

Nie każdemu jednak czarna ceramika może przypaść do gustu. Firma Deante pomyślała także o osobach stawiających na białą ceramikę łazienkową. Umywalka z trwałej ceramiki o identycznym kształcie co jej czarny granitowy odpowiednik została wzbogacona o powłokę antybakteryjną.

Gładka powierzchnia białej ceramiki zapobiega osadzaniu się kamienia i łatwo ją utrzymać w czystości. Ponadto, tworzywo to nie przyjmuje nawet najintensywniejszych zapachów i charakteryzuje je wysoka trwałość koloru.

Wiszącą miskę WC z kolekcji Silia również wytworzono z białej ceramiki. W ofercie znajdziemy ją razem z deską, którą wyposażono w praktyczne funkcje wolnego opadania i łatwego wypinania. Miskę czyści się bez problemu, gdyż jest bezkołnierzowa, a co za tym idzie, wykonano ją według najnowszych standardów. Dystrybuowanie wody przebiega wzdłuż całego obwodu, dzięki czemu wnętrze miski jest dokładnie spłukiwane przy niedużym zużyciu wody.

Miska WC wisząca Silia wykonana z białej ceramiki

 

Doceniony design

 

Dopełnieniem ceramiki i konsoli z serii Silia są: akcesoria, deszczownica i bateria w podobnej, delikatnej stylistyce.

Baterię Silia przeznaczono tym razem do kuchni, a wyróżnia ją dynamiczna forma i dokładnie przemyślana funkcjonalność.

Bateria została wyposażona przez producenta w obracany korpus z wytrzymałego mosiądzu oraz w niesamowicie wygodną wyciąganą wylewkę, ułatwiającą mycie i napełnianie wysokich naczyń. Sprawdzi się również ruchomy aerator, napowietrzający strumień wody, redukujący jej zużywanie.

Bateria kuchenna z obracanym korpusem z trwałego mosiądzu

Z kolei deszczownicę z kolekcji Silia doceniono w trakcie katowickich targów designu 4 Design Days, kiedy to została wyróżniona jako Dobry Design 2023 roku. Jury szczególnie wzięło pod uwagę wysoką jakość, długowieczność i troskę o zrównoważony rozwój.

Deszczownica to świadectwo perfekcyjnego wzornictwa oraz nowoczesnego podejścia do funkcji. Górną część deszczownicy da się złożyć i nabiera ona oryginalnej formy. Mała głowica nie przeszkadza w uzyskaniu optymalnej intensywności strumienia, przybierającego kształt stożka. Urządzenie zaprojektowano na modłę japońskiej estetyki wabi-sabi, która przybliża ludzi do natury i uczy ich nawiązywania z nią harmonii.

Dobry Design 2023 roku

Akcentem zamykającym kolekcję Silia są niezbędne akcesoria łazienkowe – wieszaki na ręczniki, półki, lustra, stojaki na papier i wiele innych. Zależnie od preferencji można wybierać wśród wielu rodzajów wykończeń – nero, złotego, chromu lub titanium.

Akcesoria łazienkowe Silia

Więcej informacji na stronie Deante.

Kontakt w sprawie produktów:

Deante sp. z o.o.
Twarda 11/13
95-100 Zgierz
tel. (42) 638 30 00
www.deante.pl    deante@deante.pl
Deante sp. z o.o.

baterie » panele prysznicowe » deszczownie » systemy podtynkowe » zestawy prysznicowe » słuchawki prysznicowe » węże prysznicowe » kabiny prysznicowe » brodziki » odpływy liniowe » drzwi i systemy kabinowe » miski wc » miski bidetowe » umywalki » akcesoria łazienkowe: do baterii » przyłączeniowe » do brodzików » do ceramiki


Zobacz zdjęcia w galerii Deante

 
Facebook Deante   Instagram Deante   Youtube Deante   linkedin Deante
Polecamy
Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Jak wybrać wannę akrylową? armatura łazienkowa

Jak wybrać wannę akrylową?

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Prysznic w nowoczesnej odsłonie armatura łazienkowa

Prysznic w nowoczesnej odsłonie

 
Stwórz salon kąpielowy armatura łazienkowa

Stwórz salon kąpielowy

 
Partnerzy

Manufaktura wanien   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

  Invena    AKCJUM     


Ferro       BISK

      Werit  Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo     logo Kuchinox

logo Besco   Polysan

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram