Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Elita

Styl loftowy - jak urządzić nowoczesny loft?

artykuł promocyjny

Lofty to poprzemysłowe wnętrza przekształcone na obiekty mieszkalne. Najlepiej charakteryzuje je zasada „mniej znaczy więcej” – duża przestrzeń, surowość wnętrz, neutralna kolorystyka. Moda na mieszkania w stylu industrialnym zyskuje w Polsce coraz większą popularność, wiele osób decyduje się na zaaranżowanie w ten sposób nawet niewielkiego mieszkania w bloku.

Styl loftowy - jak urządzić nowoczesny loft?
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

 

Czym jest styl loftowy? Jaka jest jego historia?

 

Choć w dosłownym tłumaczeniu angielskie słowo „loft” oznacza „poddasze”, „strych”, to w świecie współczesnego designu i aranżowania wnętrz znaczenie tego terminu jest zgoła odmienne. W takim ujęciu loftem nazywamy mieszkania znajdujące się w budynkach pofabrycznych, dawnych pomieszczeniach przemysłowych i magazynach. Charakteryzują je surowe, industrialne materiały, masywne meble, przestronność, stonowane barwy oraz dodatki – nieliczne, ale z duszą.

Drzwi PORTA LOFT STALOWE

Moda na aranżację wnętrz w takim stylu rozpoczęła się w latach 50 ubiegłego wieku. Styl loftowy narodził się w Nowym Jorku, na Manhattanie, w dzielnicy SoHo dzięki artystom awangardowym. To oni zaczęli modernizować opuszczone pomieszczenia po fabrykach i magazynach i zakładać w nich pracownie. Twórcy cenili je za nieograniczoną przestrzeń.

Drzwi PORTA RESIST model 1.1 z czarną klamką

 

Hard loft i soft loft

 

Hard lofty to kompleksy mieszkalne, które powstały w budynkach poprzemysłowych - starych magazynach, fabrykach. Liczba takich mieszkań jest ograniczona, a co za tym idzie, popyt na nie jest wysoki. Deweloperzy wykorzystali więc ten trend i zaczęli wznosić budynki mieszkalne stylizowane na surowe, postindustrialne przestrzenie. Takie mieszkania to soft lofty.

Szare drzwi PORTA LINE w mieszkaniu w stylu loft

 

Loftowe wnętrze – czym się charakteryzuje?

 

 • Dużo przestrzeni – ograniczona ilość ścian działowych, mebli. Wszystkie pomieszczenia, powinny się płynnie przenikać, a wysokie okna sprawiać, że pomieszczenia będą jasne.
 • Neutralne kolory – szarości we wszystkich możliwych odcieniach, biel oraz czerń królują w loftach.
 • Surowe materiały – czerwona cegła na ścianach, a także beton architektoniczny, drewno oraz szkło to materiały, podkreślające poprzemysłowy charakter wnętrza.
 • Masywne meble z duszą – idealne będą meble z historią bądź też meble celowo postarzane.
   

Drzwi pasujące do loftowego mieszkania

 

Styl loftowy – jak urządzić salon, kuchnię, łazienkę?

 

Urządzanie mieszkania w stylu loftowym warto rozpocząć od sprawdzenia, w jakim stopniu możemy „otworzyć” nasz dom. Sprawdźmy, czy wyburzenie ścianek działowych jest wykonalne. Można także zastosować zamiast ścian szklane przepierzenia w metalowych ramach inspirowane szkleniem budynków przemysłowych. Do mieszkania poszukajmy wyposażenia z charakterem, w stylu nowoczesnym, retro lub eklektycznym.

Drzwi PORTA w odcieniu antracytowym

Kuchnie loftowe są zazwyczaj oszczędne w wystroju. Pojawia się w nich stonowana kolorystyka frontów, impregnowane betonowe blaty oraz metalowe dodatki. Nieco ożywienia wnoszą jedynie otwarte półki pozwalające wyeksponować kucharską biblioteczkę lub stylowe akcesoria do gotowania. O atrakcyjności łazienki loftowej przesądzają natomiast przede wszystkim dobrze dobrane materiały wykończeniowe (mogą to być np. czerwona cegła czy płytki łazienkowe imitujące beton bądź kamień) oraz armatura z surowym wdziękiem. Jeśli w łazience są widoczne rury czy żeliwne grzejniki, warto je wyeksponować.

 

Drzwi w stylu loftowym

 

Wybór drzwi często sprawia wiele trudności podczas urządzania mieszkania. Drzwi loftowe powinny być harmonijnie wkomponowane w całą aranżację – w surowych pomieszczeniach najlepiej postawić na prostotę. Jeśli ściany loftu są białe, a w samym wnętrzu znajduje się wiele elementów wykonanych z naturalnych materiałów, warto zastanowić się nad kolorami imitującymi różne rodzaje drewna – drzwi loftowe drewniane powinny posiadać surową fakturę z widocznymi słojami, mogą też mieć podwyższoną wysokość. Gdy całe wnętrze jest ciemne, dobrze będzie rozjaśnić je, wybierając skrzydła w odcieniu czystej bieli.

Drzwi PORTA RESIST w loftowym wnętrzu

Oprócz klasycznych drzwi, do stylu loftowego będą pasowały także skrzydła z przeszkleniami. Drzwi loftowe szklane optycznie powiększają przestrzeń, doświetlają wnętrze, nadają mu lekkości i przestronności. W zależności od potrzeb można postawić na model z szybą przezroczystą, matową. Szkło zastosowane w drzwiach jest hartowane, nie należy więc obawiać się rozbicia – jest ono praktycznie niemożliwe do stłuczenia. Wyśmienicie w mieszkaniach w stylu loftowym prezentują się drzwi ze szprosami w czarnym kolorze, które dzielą szklenie na mniejsze pola.

Drzwi PORTA GLASS z czarną taflą

W ofercie PORTA znajdziesz całą gamę modeli i kolorów drzwi, które doskonale sprawdzą się w loftowych wnętrzach. Zwróć szczególną uwagę na kolekcje takie jak:

 • PORTA LOFT,
 • PORTA RESIST,
 • PORTA GLASS,
 • PORTA GLASS STALOWE,
 • PORTA LUMIA.

 

Loftowe inspiracje

 

Przed rozpoczęciem aranżowania mieszkania w stylu loftowym, warto poszukać industrialnych inspiracji. W Polsce za najlepszą i najciekawszą realizację deweloperską uznaje się inwestycję o nazwie Lofty Scheiblera, która powstała w Łodzi w 2010 roku. Była ona wielokrotnie nagradzana, m.in. nagrodą za najlepszą rewitalizację w Polsce.

Drzwi PORTA w loftowym wnętrzu

 

Kontakt w sprawie produktów:

PORTA KMI POLAND SA
Szkolna 54
84-239 Bolszewo
tel. Biuro Obsługi Klienta: 58 58 58 056
www: www.porta.com.pl
mail: wyślij wiadomość
PORTA KMI POLAND SA

drzwi wewnętrzne » drzwi wejściowe do domu i mieszkania » drzwi łamane » drzwi suwane » drzwi techniczne » drzwi zewnętrzne stalowe »  klamki » ościeżnice » naświetla

 

Zobacz zdjęcia w galerii PORTA DRZWI:

PortaPorta DrzwiPorta DrzwiPorta DrzwiPorta Drzwi

PORTA KMI POLAND SA Facebook   pinterest PORTA KMI POLAND SA   PORTA KMI POLAND SA instagram   Youtube PORTA KMI POLAND SAPartnerzy

logo Piramida

Cristalstone Luxum

   Tesa

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

BISK      Imers

GTV     Riho

  Sapho      Emako

 Electrolux

Aurora

    logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram