diamond
Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl
sfapoland
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2024

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Łazienka jak z Orient Expressu

artykuł promocyjny

Orient Express stanowi inspirację zarówno dla pisarzy i twórców filmowych, jak i projektantów wnętrz. Aranżacje łazienek upodabniane do legendarnego pociągu odznaczają się niesamowitym luksusem, a także kunsztem wykonania każdego detalu.

Łazienka jak z Orient Expressu
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Opływający w luksusy pociąg realizował marzenia Georges’a Nagelmackersa. Był również spełnieniem marzeń pasażerów – odnoszących się do dalekich podróży, łączących Paryż z Konstantynopolem, czyli Wschód z Zachodem.

Twórca legendarnej maszyny obrał sobie za cel zagwarantowanie wielu znamienitym gościom maksymalnej wygody. Chodziło o to, aby wszystko było najwyższej jakości, komfortowe i funkcjonalne.

 

Królestwo luksusu

 

Przykładowa łazienka, zaprojektowana zgodnie z klimatem Orient Expressu, posiada jasny zaokrąglony sufit, kojarzący się z wagonem najsłynniejszego pociągu świata. Niewątpliwie przypomina tamten, lustrzany, poprzecinany licznymi łukami.

Dominującymi barwami są tu intensywne odcienie burgunda i brązu, kontrastujące ze złotymi akcentami. Takie zestawienie ani trochę nie dziwi, gdyż jak wiadomo, złoto stanowi synonim bogactwa, luksusu i przepychu.

Wysmukły złoty postument zdobi duży wazon z bukietem białych kwiatów, a głęboka biała wanna stoi na masywnych złotych lwich łapach. Złotem połyskująca jest także umywalka umieszczona w jasnym marmurowym blacie.

Bateria umywalkowa Vitto Black Gold

Elementami złota przyozdobiono również czarną armaturę dobraną do całości aranżacji. Mowa o eleganckich bateriach z ekskluzywnej kolekcji VITTO BLACK GOLD, gdzie delikatne zdobienia idealnie łagodzą geometryczną formę.

Bateria umywalkowa została w charakterystyczny sposób pochylona w stronę misy. Masywny korpus w matowej czerni nabiera lekkości, dzięki spłaszczonej wylewce i perfekcyjnie gładkiemu, złotemu uchwytowi.

Bateria wannowa ścienna Vitto Black Gold

W modelu wannowym widać błyszczące kwadratowe maskownice, złoty uchwyt i przełącznik. Dekoracyjny, wręcz biżuteryjny charakter nadają baterii odcinające się od ciemnego tła płytek i matowoczarnego korpusu elementy w odcieniu gold. Bateria ta nie tylko potęguje wrażenie luksusu, ale także stanowi urządzenie nowoczesne i bardzo funkcjonalne.

 

Urok art déco

 

Ze stylem art déco, który panował w wyobraźni projektantów z okresu świetności Orient Expressu, bez wątpienia kojarzą się geometryczne formy, złocenia oraz kontrasty. Nurt ten znany jest z poszukiwań piękna w funkcjach przedmiotów użytkowych i ich doskonałym wykonaniu. W tym przypadku ważną rolę odgrywały dbałość o detale oraz wykorzystywanie szlachetnych materiałów.

W omawiany styl trzeba również wpisać pokrytą palisandrowym fornirem szafkę pod umywalkę, która posiada opływowy kształt i delikatne złote nóżki. Wąskie, prostokątne kafelki ułożone do jednej trzeciej wysokości ściany, wyglądają jak boazeria. Niebanalny efekt daje typowy dla art déco wzór wachlarzy na ścianach.

Nad umywalką powieszone zostało duże lustro o zgeometryzowanym kształcie. W strefie wanny nie dało się pominąć ażurowego parawanu, a w strefie sanitarnej nie powinno zabraknąć bidetu ze złoto-czarną baterią VITTO BLACK GOLD.

Nie można oczywiście pominąć także kwestii oświetlenia. Kinkiety i żyrandol z kryształkami napełnią pomieszczenie ciepłą, żółtą poświatą, odbijającą się od błyszczących powierzchni.

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul.Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
www: ferro.pl
mail: wyślij wiadomość
Ferro S.A.

baterie » boxy podtynkowe » natryski » zlewozmywaki » akcesoria łazienkowe » brodziki i wanny » armatura sanitarna do budynków użyteczności publicznej » akcesoria łazienkowe do budynków użyteczności publicznej » grzejniki łazienkowe » akcesoria do grzejników


Zobacz zdjęcia w galerii Ferro

            

Ferro Facebook   pinterest Ferro   Ferro instagram   Youtube Ferro   Ferro linkedin

invena

riho

invena

sapho

kuchinox
besco

kfa

diamond
Polecamy

 

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Alanis - armatura łazienkowa marki Kuchinox armatura łazienkowa

Armatura dla wymagających - Alanis

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Dwukolorowe baterie łazienkowe armatura łazienkowa

Dwukolorowe baterie łazienkowe

 
Wanna MIlla od Sanitti

armatura łazienkowa

Wymarzony relaks w Twojej łazience...

 
besco
Partnerzy

Polysan   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

Invena       logo Besco


Ferro     AKCJUM


      Werit   Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo      logo Kuchinox

Coram

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja - aranżacje kuchni

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja

Facebook
Instagram