Konglomerat kamienny Technistone

patron besco

Jak ukryć pralkę i suszarkę?

artykuł promocyjny

Jak urządzić pomieszczenie gospodarcze na miarę naszych potrzeb? Coraz częściej pomieszczenie gospodarcze pełni funkcję nie tylko przechowalni, czy spiżarni na zapasy, ale również i pralni. Jak ukryć pralkę i suszarkę, jednocześnie mając do niej swobodny dostęp?

Jak ukryć pralkę i suszarkę?

 

Pomieszczenie gospodarcze, przechowalnia, spiżarnia każdy o czymś takim marzy. Dlaczego? Ponieważ jest idealnym miejscem na przechowywanie domowych środków czystości czy karmy dla zwierząt. Już na etapie planowania projektu decydujemy się na przestrzeń gospodarczą, która nie tylko ma pełnić funkcję domowego składzika, ale coraz częściej również i pralni, w której można ukryć pralkę i suszarkę. Pomieszczenie gospodarcze powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Przedstawiamy kilka wskazówek jak to osiągnąć.

Odpowiednia organizacja przestrzeni – czyli szafki, półki i szuflady
 

Pomieszczenie gospodarcze to nie tylko domowa spiżarnia, w której przechowujemy zapasy, to również miejsce na przechowywanie chemii gospodarczej, środków do prania. Dzięki temu oszczędzamy miejsce w łazience czy kuchni. Różne produkty, wymagają różnego sposobu przechowywania. Ręczniki papierowe najlepiej układać w koszach cargo. Produkty sypkie, np. koci żwirek, możemy przechowywać w tradycyjnej szafce, jednak w szczelnym pojemniku. W podręcznych szufladach najlepiej ulokować przybory do czyszczenia butów oraz zapasowe wkładki. To tylko przykłady. Niezależnie od tego, w jaki sposób przestrzeń będzie zaplanowana, należy mieć na uwadze udźwig cargo. W pomieszczeniu gospodarczym przechowujemy wiele szklanych pojemników. Duże pojemniki z artykułami do prania. Dlatego do pomieszczenia gospodarczego należy wybrać cargo z odpowiednią nośnością. Podobnie w przypadku szuflad. Decydując się na szuflady, warto zwrócić uwagę aby miały maksymalny wysuw oraz organizery wewnątrz. W tradycyjnych szafkach najlepiej montować zawiasy o szerokim kącie otwarcia. Te z pozoru drobne niuanse, znacznie poprawiają komfort z korzystania.

 

zabudowa w pomieszczeniu gospodarczym hettich
 

Gdzie ukryć pralkę i suszarkę
 

Nie ulega wątpliwości, że pomieszczenie gospodarcze ma być przede wszystkim funkcjonalne. Jednak estetyka pomieszczenia ma równie ważne znaczenie. Gdzie ukryć pralkę i suszarkę, aby uzyskać harmonijną i usystematyzowaną przestrzeń? Podpowiadamy jak to zrobić.

Pralkę i suszarkę można umieścić w szafie na wymiar z odpowiednią głębokością. Należy potem dobrać odpowiednie fronty do drzwiczek. Należy przy tym pamiętać, że drzwiczki będą dość szerokie, co może wpływać na komfort korzystania z przestrzeni. Kolejną możliwością jest zasłonięcie pralki i suszarki w zabudowie z drzwiami przesuwnymi. To świetne rozwiązanie, daje możliwość wydzielenia strefy pralni w pomieszczeniu gospodarczym. Drzwi przesuwne nie zabierają tyle miejsca co tradycyjne drzwiczki. Wartą uwagi opcją są pojedyncze drzwi na prowadnicy, osłaniające część wnętrza szafki, jednocześnie odsłaniając drugą część. Praktycznym rozwiązaniem są drzwi składane, zwłaszcza w przypadku większej zabudowy ściennej z półkami na chemię gospodarczą, oraz ukrytą między nimi pralką.
 

drzwi przesuwne w pralni hettich jak ukryć pralkę i suszarkę zabudowa hettich

Funkcjonalny blat roboczy
 

Urządzając pomieszczenie gospodarcze warto, zaplanować również funkcjonalny blat roboczy. Miejsce, które umożliwi wykonanie szybkiej naprawy małego AGD, wymianę baterii i złożenia prania. Jeśli przestrzeń pomieszczenia nie pozwala nam na stały blat roboczy, warto skorzystać z opcji blatu wysuwanego z półki.
 

W trosce o środowisko
 

Gdy przestrzeń pomieszczenia gospodarczego mamy już rozplanowaną. Pralka i suszarka została ukryta – nadchodzi czas na kwestię segregacji odpadów. Pomieszczenie gospodarcze jest do tego najlepszym miejscem. Sprawdzą się tutaj specjalne kosze i pojemniki, umieszczone w głębokich szufladach lub tradycyjnych szafkach.

 

drzwi przesuwne hettich  drzwi składane przesuwne hettich w zabudowie gospodarczej

 

Więcej na temat rozwiązań do pomieszczenia gospodarczego zobaczysz tutaj www.intelligentkitchens.hettich.com

Kontakt w sprawie produktów:

Hettich Polska Sp. z o. o.
Lusowo, ul. Wierzbowa 48
62-080 Tarnowo Podgórne
tel. +48 61 816 83 00
www: www.hettich.com
mail: wyślij wiadomość
Hettich Polska Sp. z o. o.

okucia od systemów szuflad i prowadnic » zawiasy » systemy do drzwi przesuwanych i składanych » uchwyty do mebli » złącza » wyposażenie do mebli » pomoce montażowe oraz narzędzia do projektowania » systemy zamknięć do mebli rozwiązania do urządzeń AGD

Zobacz zdjęcia w galerii Hettich:

               

technistone Facebook   technistone instagram   Youtube technistone   Technistone linkedin   Hettich tiktok

Polecamy
Idealne drzwi do łazienki porady łazienkowe

Idealne drzwi do łazienki

 
Złote lustra w łazience ceramika sanitarna

Złote lustra w łazience

 
Grzejniki stalowe Diamond ogrzewanie łazienki

Grzejniki stalowe Diamond

 
Akcesoria aluminiowe Zobal meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 


Partnerzy

Magma    Electrolux  

 Imers       Tesa

Weber   Rigips

 Luxum Cristalstone

Ferdom     logo Piramida


Aurora

nVent   

logo Coram

logo Kuchinox   Laveo

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram