Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl
coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2024
knauf  - do screena

aurora

Oświetlenie w łazience: Trend wellnes w projektowaniu wnętrz

artykuł promocyjny

Odpowiednie oświetlenie łazienki jest jednym z istotnych elementów aranżacji. Podkreśli walory dobranego wyposażenia i charakter wnętrza. Pięknie oświetlona łazienka stanie się miejscem relaksu i odpoczynku, w którym będzie można zadbać o dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Aby stworzyć piękne wnętrze, nie zawsze potrzebujemy najnowszych technologii czy najmodniejszych trendów. Czasem wystarczy kilka prostych elementów, aby stworzyć harmonijne i przyjemne dla oka wnętrze.

Oświetlenie w łazience: Trend wellnes w projektowaniu wnętrz
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

fot.: Aranżacja łazienki z oprawami LED Katani

 

Z roku na rok, trend wellnes w projektowaniu wnętrz nabiera coraz większego znaczenia. Jest to podejście, które jednocześnie dąży do stworzenia funkcjonalnych pomieszczeń takich, które pozwolą nam odprężyć się po całym dniu. Jednym z kluczowych elementów tego trendu jest oświetlenie, zwłaszcza w łazience.

Oświetlenie łazienki

fot.: Aranżacja łazienki z kinkietami Ciklop

 

Jakie światło wybrać do łazienki?

 

Łazienka, która przekształca się w prawdziwą oazę SPA, staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Już nie tylko funkcjonalność jest tutaj priorytetem, ale również atmosfera relaksu i odprężenia. Światło może znacząco wpływać na nasze samopoczucie i nastrój, dlatego warto zadbać o odpowiednie rozwiązania.

Światła punktowe w łazience

Zastosowanie świateł punktowych, które skupiają się na konkretnej strefie łazienki, np. na wannie czy umywalce, pozwala uzyskać efekt eleganckiego podświetlenia, które dodatkowo tworzy przyjemną atmosferę. Ważne jest, aby dobrze zaplanować rozmieszczenie tych świateł punktowych, tak aby oświetlały one odpowiednie obszary i nie powodowały niekorzystnych cieni. Można zastosować oprawę Sensa Aqua, która charakteryzuje się stopniem IP 54 i jest dostępna w trzech kolorach: białym, czarnym oraz szarym. Do podświetlenia lustra świetnie nadaje się kinkiet Katani, emitujący jasne światło o neutralnej barwie, dostępny również w trzech kolorach: białym, czarnym oraz chromowym.

oprawa oświetleniowa do łazienki

fot.: Aranżacja łazienki z oprawami Sensa Aqua (na suficie) i oprawami LED Katani (na ścianie)

 

Profile LED do łazienki

Kolejną interesującą opcją są czarne osłonki, które można zastosować w profilach LED. Takie osłonki nadają wnętrzu elegancji i tajemniczości, a jednocześnie tworzą wyjątkowe efekty świetlne. Kiedy światło przechodzi przez czarną osłonkę, tworzy się delikatny, stonowany blask, który dodaje atmosfery i nastroju. To doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących nietypowych i designerskich elementów w swojej łazience.

Glax czarna osłonka Katani

fot.: Podświetlenie sufitu – czarne osłonki Glax


Naturalne światło w łazience

Oprócz różnorodnych technik oświetleniowych, nie można zapominać o roli naturalnego światła. Jeśli mamy możliwość, warto zadbać o dobrze doświetlone okno w łazience, które wpuszcza dużo naturalnego światła. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przestronne i pełne energii. Można również zastosować rolety lub firany, które umożliwią nam regulację ilości światła, aby stworzyć odpowiedni nastrój w zależności od pory dnia i naszych preferencji. Po obu stronach lustra warto zastosować mocne punkty świetlne o neutralnej barwie światła, takie jak Zita, które ułatwią codzienną pielęgnację skóry twarzy.

Oświetlenie łazienkowe

fot.: Aranżacja z oprawami LED Zita na ścianie

 

Podsumowując, oświetlenie odgrywa kluczową rolę w tworzeniu wnętrz wellnes. Łazienka, jako miejsce relaksu i odprężenia, zasługuje na szczególną uwagę pod względem oświetlenia. Dzięki zastosowaniu różnorodnych technik oświetleniowych, takich jak światła punktowe, czarne osłonki czy naturalne światło, możemy stworzyć atmosferę, która pozwoli nam całkowicie się zrelaksować i zatroszczyć się o nasze samopoczucie psychiczne.

Warto pamiętać, że nasz dom powinien być miejscem, w którym możemy znaleźć ukojenie po ciężkim dniu. Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie w łazience może mieć ogromny wpływ na naszą harmonię i dobre samopoczucie. Trend wellnes w projektowaniu wnętrz rozwija się wraz z naszą świadomością, jak istotne jest dbanie o siebie. Dlatego warto zainwestować czas i uwagę w odpowiednie oświetlenie, które pomoże nam stworzyć oazę spokoju i relaksu w naszej łazience.

Kontakt w sprawie produktów:

GTV Poland
ul. Przejazdowa 21
05-800 Pruszków
tel. + 48 22 444 75 00
www: www.gtv.com.pl
mail: wyślij wiadomość
GTV Poland

akcesoria meblowe: zawiasy » amortyzatory » podnośniki » prowadnice » systemy szuflad » uchwyty » wieszaki » nóżki meblowe » nogi meblowe » rolki meblowe » zamki meblowe » wyposażenie garderoby » segregatory » akcesoria kuchenne » akcesoria biurowe » elementy łączeniowe » mocowania do rur » listwy » systemy przesuwne » oświetlenie meblowe
oświetlenie: świetlówki energooszczędne » żarówki halogenowe » żarówki metalohalogenkowe » źródła światła LED » tradycyjne oprawy wnętrzowe i zewnętrzne » oprawy LED do wnętrz i zewnętrzne » lampki biurkowe » osprzęt elektroinstalacyjny

 

Zobacz zdjęcia w galerii  GTV Poland:

GTV PolandGTV PolandGTV PolandGTV PolandGTV Poland

GTV Poland Facebook   pinterest GTV Poland   GTV Poland instagram   Youtube GTV Poland   GTV Poland linkedinaurora

alfarm

elitameble

riho

luxum

edaxo
Partnerzy

GTV


logo Piramida   Riho

Magma

Aurora
logo Coram

 Cristalstone Luxum

Hafele    Edaxo

Mantes     partner serwisu Hettich

    Sapho

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja - aranżacje kuchni

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja

Facebook
Instagram