Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Łazienka w przedszkolu i żłobku

artykuł promocyjny

Łazienka dla dzieci wymaga od projektantów wiele uwagi. Obecne w niej wyposażenie sanitarne powinno mieć odpowiednią wysokość, tak by młodsi użytkownicy, dopiero rosnący, mogli bez problemu umyć ręce w umywalce czy użyć spłuczki. By korzystanie z urządzeń było komfortowe, ich wymiary muszą być dostosowane. W przypadku łazienki dla dzieci sprawdzić się mogą innowacyjne rozwiązania - jak armatura uruchamiana gestem lub armatura czasowa.

Łazienka w przedszkolu i żłobku
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Przyzwyczajenia dotyczące higieny wpajamy swoim dzieciom od najmłodszych lat w trosce o ich wychowanie i kulturę w przyszłości. Funkcjonalnie wyposażona łazienka w przedszkolu czy żłobku z pewnością pozwoli na szybkie przyswojenie dobrych nawyków związanych z higieną osobistą każdego dziecka, co z pewnością zaowocuje w dorosłym życiu każdego z nas. Coraz częściej w łazienkach użyteczności publicznej możemy spotkać umywalki umieszczone nieco niżej z przeznaczeniem dla najmłodszych użytkowników, tak aby armatura czy dozownik mydła były w zasięgu ręki dziecka.

Akcjum z myślą o najmłodszych użytkownikach oferuje szeroki wachlarz produktów sanitarnych przeznaczonych do łazienek w żłobkach czy przedszkolach.

Łazienka dla dzieci

 

Wymagania i normy w łazienkach dziecięcych

 

Elementy sanitarne odgrywają kluczową rolę, jeśli chodzi o wygodę użytkowania i bezpieczeństwo w łazience. Projektowanie łazienki, z której mają korzystać dzieci, wymaga szczególnej uwagi, bo najmłodsi dopiero uczą się zasad higieny i korzystania z urządzeń sanitarnych.

 

Projekt łazienki dziecięcej

Jeśli chodzi o toaletę dziecięcą, dzieci powinny się czuć komfortowo i przyjaźnie mając wszystkie elementy na wyciągnięcie ręki. Każdy produkt, w tym na przykład umywalka, toaleta czy pisuar, musi być wybrany na podstawie jakości ceramiki, która pozostaje łatwa w utrzymaniu czystości i zapewni swobodę użytkowania dzieciom. Bardzo ważne jest, by wysokość toalety odpowiadała standardom instalacyjnym:

  • Toalety dla przedszkoli – wysokość 35 cm
  • Toalety dla żłobków wysokość 30 cm

Miszka podwieszana dla dzieci

Jakość wyrobów sanitarnych i aspekty higieniczne

Ceramiczne wyroby sanitarne przodują pod względem jakości, ponieważ materiał ceramiczny ma wiele korzystnych właściwości, dla których był powszechnie preferowany.  Twardy i solidny materiał jest odporny na zużycie, czy na różne czynniki chemiczne, a jednocześnie łatwy do czyszczenia i utrzymania higieny. Te aspekty są uważane za ważne przy tworzeniu wyposażenia sanitarnego przewidzianego dla najmłodszych.  Sanitariaty i umywalki ceramiczne pozostają najlepszą opcją nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich członków rodziny z punktu widzenia czystości.

 

Armatura łazienkowa dla dzieci

 

Mówiąc o umywalkach przeznaczonych do korzystania przez dzieci, warto wspomnieć o zaprojektowanej specjalnie dla nich armaturze. Baterie łazienkowe dla dzieci mogą być kolorowe i przypominać postaci z bajek. To zachęca najmłodszych do dbania o higienę i pomaga wyrabiać zdrowe nawyki. Przykłady baterii stworzonych z myślą o dzieciach można znaleźć w ofercie Akcjum. To np. bateria przypominająca Pinokia, myszkę czy śmiesznego, zielonego ludzika.

Bateria umywalkowa dziecięcaBateria umywalkowa dziecięca

Bateria czasowa w łazience dla dzieci

Wśród armatury dla dzieci można wyszczególnić również kategorię armatury czasowej. Należą do niej baterie wyposażone w wygodny przycisk uruchamiający wodę. Strumień wody płynie przez określony czas, zwykle kilkanaście sekund, po czym samoczynnie się wyłącza. To komfortowe rozwiązanie, sprzyjające oszczędzaniu wody i przeciwdziałające sytuacjom, gdy ktoś zapomni zakręcić wody. Może dobrze sprawdzić się w łazienkach dla dzieci.

Bateria czasowa myszkaBateria czasowa Pinokio

 

Kids umywalki wielostanowiskowe przyjazne dzieciom

AKC81100KIDS to wielostanowiskowa umywalka dla dzieci, wykonana z odlewu mineralnego wiązanego żywicą syntetyczną. Umywalka jest odporna na działanie temperatury do 65 stopni Celsjusza. Na jej powierzchni nie występują żadne pory, jest w pełni gładka.  Umywalka jest wyposażona w dwa korytka do mycia. Wymiary różnią się pomiędzy poszczególnymi modelami. Umywalkę można również zamówić bez przygotowanych otworów na baterie.

Dzięki kolekcji umywalek wielostanowiskowych KIDS Akcjum zapewnia w przedszkolach przyjazne dzieciom strefy sanitarne, wyposażone dodatkowo w dozowniki mydła i inne niezbędne akcesoria w toalecie wczesnoszkolnej.

Umywalka wielostanowiskowaUmywalka wielostanowiskowa

 

Bezpieczne umywalki stojące dla dzieci

Wolnostojąca umywalka dla dzieci AKC18601002 jest wygodna i bezpieczna dla najmłodszych, zapewniając im komfort i ergonomię podczas mycia rąk czy innych czynności związanych z higieną osobistą. Jej wysokość to 61 cm. Umywalka została zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi trendami i dobrze wpisuje się w nowoczesny charakter łazienki.

Umywalka dla dzieci

Toaleta dla dzieci

 

Dobór odpowiednich mis WC dla dzieci jest bardzo ważny dla ich komfortu - zarówno fizycznego, jak i psychicznego, tak by dzieci mogły łatwo samodzielnie korzystać z ubikacji i nie miały przed tym żadnych obaw.  W ofercie Akcjum znaleźć można zarówno miski stojące, jak i wiszące, zaprojektowane specjalnie pod kątem dzieci.

 

Podwieszana miska WC dla dzieci

Coraz częściej popularne i częściej spotykane są misko podwieszane dla dzieci montowane na stelażu podtynkowym. Ważnym aspektem jest zainstalowanie ich w łatwo dostępnych miejscach. Po za tym należy pamiętać o dodatkowym niezbędnym wyposażeniu w pobliżu toalety jak uchwyt na papier toaletowy czy szczotka do czyszczenia aby stworzyć higieniczne środowisko. Miski podwieszane umożliwiają łatwiejszy dostęp do podłogi pod toaletą niż w przypadku mis stojących, co ułatwia utrzymanie tego miejsca w czystości.  Przykładem produktu rekomendowanego dla najmłodszych jest miska podwieszana dla dzieci MINI H 300mm wraz z deską. Jej wysokość po zamontowaniu wynosi jedynie 30 cm, co czyni komfortowym urządzeniem dla dzieci - misa nadaje się do użytku w łazienkach znajdujących się w żłobkach i przedszkolach (przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 6 lat).

Miska WC podwieszana dla dzieci

Stojąca miska WC dla dzieci

Toalety montowane do podłogi pozostają najlepszym wyborem dla dzieci pod względem zalewania i utrzymania czystości. W ofercie toalet dla dzieci można znaleźć wiele modeli stojących, montowanych na podłodze. Dostępne są w różnych rozmiarach, o wysokości od 295 mm, ze spłuczką natynkową albo podtynkową

Toaleta podwieszana dla dzieci niepełnosprawnych

(Nie znalazłem na Państwa stronie informacji, proszę ewentualnie Pana o wskazówkę, jeśli chcemy zamieścić taki akapit w tym artykule)

Bidety dla dzieci

Uzupełnieniem oferty mis WC dla dzieci marki Akcjum są bidety przystosowane do użytku przez dzieci. Bidety pozwalają w komfortowy sposób zadbać o higienę. Dzięki niewielkim rozmiarom przystosowane są do użytku przez dzieci.

Bidet dziecięcy

Kontakt w sprawie produktów:

Akcjum
ul. Mieczysława Karłowicza 4a
05-820 Piastów
tel. +48 22 840 49 61
www: akcjum.pl/
mail: wyślij wiadomość
Akcjum

 

Wyspecjalizowane wyposażenie łazienek

Łazienki dla osób niepełnosprawnych i starszych:  Armatura z uchwytem lekarskim » poręcze i uchwyty dla niepełnosprawnych » siedziska natryskowe » podnośniki przywannowe » podnośniki basenowe » przewijaki medyczne » umywalki » wanny » syfony » moduły kabinowo-wannowe » zabudowy kabinowe » stelaże do miski WC z regulacją wysokości

Łazienki dla dzieci: armatura » umywalki » miski WC » wanny » przewijaki

Łazienki publiczne: armatura bezdotykowa elektroniczna » armatura czasowa » umywalki Mineral » poidełka wody pitnej » systemy odpływowe » zalustrowane urządzenia sanitarne » toalety z samoczyszczącą się deską » systemy podtynkowe » kosze do segregacji odpadów » popielnice » akcesoria łazienkowe » piktogramy, oznaczenia

Wyposażenie sanitarne ze stali nierdzewnej: umywalki blatowe » umywalki ścienne » umywalki wielostanowiskowe » zlewy, komory gospodarcze »moduły sanitarne » pisuary » toalety » brodziki » łazienka wandaloodporna

Sprawdź zdjęcia w galerii Akcjum:

AkcjumAkcjum AkcjumAkcjumAkcjum

Facebook Akcjum   pinterest Akcjum   instagram Akcjum   Youtube Akcjum   linkedin AkcjumPartnerzy


CAD Projekt


Cerramed

    

BISK     Electrolux

kaflando płytki ceramiczne    Elita Meble

 Aurora

   Cristalstone  Luxum

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram