Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Wybór Miski WC: Tradycyjna czy bezkołnierzowa?

artykuł promocyjny

W ostatnich latach miski WC bez kołnierza, nazywane także rimless, stały się coraz bardziej popularne, a nawet trendem w projektowaniu łazienek. Są one różne od tradycyjnych misk, które mają charakterystyczny rant, znany również jako kołnierz. Miski bezkołnierzowe są gładkie wewnętrznie, co nie tylko nadaje im nowoczesny wygląd, ale także ułatwia czyszczenie. Dowiedzmy się więcej o różnicach pomiędzy tymi dwoma rodzajami misk WC.

Wybór Miski WC: Tradycyjna czy bezkołnierzowa?

Miska WC a czas i sposób czyszczenia
 

Przez długie lata miski WC z rantem były standardem w łazienkach. Pojawienie się modeli bezkołnierzowych jednak zmieniło sposób, w jaki ludzie patrzą na tę część wyposażenia łazienki. Brak rantu w nowoczesnych miskach (np. marki ROCA) oznacza mniejsze miejsce na nagromadzenie bakterii i kamienia. Czyszczenie toalety bywa kłopotliwe, ale modele bezkołnierzowe ułatwiają to zadanie, pozwalając na utrzymanie wyższego poziomu higieny z mniejszym wysiłkiem.
 

Ekonomia i wydajność spłukiwania
 

Ekologiczne rozwiązania zdobywają coraz większą popularność. Miski bez kołnierza są bardziej efektywne pod względem zużycia wody, ponieważ strumień wody rozprowadza się szybciej i płynnie, nie musząc docierać do trudno dostępnych miejsc.
 

Miska WC - dlaczego warto?
 

Jeśli wybierasz miski WC wiszące (np. uznanej i cenionej marki ROCA), które nie mają bezpośredniego kontaktu z podłogą, to opcja bezkołnierzowa jest bardziej estetyczna i ułatwia sprzątanie. Daje też wrażenie większej przestrzeni w łazience. Jeśli priorytetem jest estetyka, miski bez kołnierza mają bardziej nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Są szczególnie zalecane do mniejszych lub średnich łazienek. Jeżeli zależy Ci na nowoczesnej i ekonomicznej toalecie, to miska bezkołnierzowa może być właściwym rozwiązaniem. Ułatwia utrzymanie czystości i jest bardziej estetyczna. Cena niekoniecznie musi być czynnikiem decydującym, ponieważ różni się w zależności od producenta i designu.
 

Czy miska bez kołnierza jest praktyczna? Rozwiązujemy wątpliwości
 

Często pojawia się pytanie, czy brak rantu w nowoczesnych misach powoduje rozchlapywanie wody. Dobrze zaprojektowane miski mają idealnie wyprofilowane wnętrze, które zapobiega temu problemowi. Wybór solidnej miski WC, bez względu na to, czy jest to model tradycyjny czy bezkołnierzowy, powinien opierać się na jakości i renomie producenta. Inwestycja w miskę WC to decyzja na wiele lat, więc warto wybierać produkty, które oferują zaawansowane technologie i trwałość.

Ważnym aspektem jest także dopasowanie estetyczne miski do reszty wyposażenia łazienki, a spójny design można osiągnąć, wybierając kolekcję od jednego producenta. Wybór odpowiedniej miski WC do łazienki może okazać się zadaniem bardziej skomplikowanym niż się wydaje. Nowoczesne miski WC bez kołnierza stają się coraz popularniejsze, ale co je wyróżnia od klasycznych modeli z rantem? Oto kilka kluczowych aspektów, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji.

 

miska do wc tradycyjna lub bezkołnierzowa od Sanpol


Czym są miski WC bez kołnierza?
 

Bezkołnierzowe miski WC, znane również jako rimfree lub rimless, nie posiadają charakterystycznego rantu wewnętrznego, który można znaleźć w tradycyjnych modelach. Ta nowatorska technologia nie tylko dodaje estetyki całemu wyglądowi, ale również ułatwia sprzątanie, co jest szczegółowo omówione później w tekście.
 

Którą miskę WC wybrać?
 

Decydując się na odpowiednią misę WC, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników.

  • Czyszczenie: Tradycyjne miski z rantem mogą gromadzić bakterie i osady kamienia, co utrudnia utrzymanie higieny. Bezkołnierzowe modele są łatwiejsze w utrzymaniu, co może zaoszczędzić Twój czas i wysiłek na sprzątaniu.
  • Zużycie wody: Nowoczesne miski bez kołnierza są bardziej efektywne pod względem zużycia wody, co jest zgodne z obecnym trendem ekologicznym i może przełożyć się na niższe rachunki.
  • Montaż i wygląd: Wybór między miskami stojącymi a wiszącymi również ma znaczenie. Te drugie mogą dodać przestrzeni optycznej łazience i ułatwić sprzątanie. Bezkołnierzowe modele zwykle prezentują się nowocześnie i elegancko, pasując do współczesnych wnętrz.
     

Miska WC - ostateczna decyzja. Co wybrać?
 

Wybór miski WC to ważna decyzja, która wpływa na komfort i funkcjonalność Twojej łazienki na wiele lat. Zarówno tradycyjne, jak i bezkołnierzowe modele mają swoje zalety, ale nowoczesne technologie mogą zaoferować dodatkowe korzyści. Wybierając, zwróć uwagę na jakość, design i funkcje, które najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom i preferencjom. Nie zapomnij też, że spójność wizualna z innymi urządzeniami sanitarnymi może dodać Twojej łazience spójności i elegancji.
 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Sanpol


Polecamy

 

Umywalki z efektem marmuru - przegląd modeli ceramika sanitarna

Umywalki z marmuru - przegląd

 
Wybieramy umywalkę ceramika sanitarna

Wybieramy umywalkę

 
Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości armatura łazienkowa

Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości

 
Bidet w małej łazience armatura łazienkowa

Bidet w małej łazience

 
Szklane wnętrza Glasimo armatura łazienkowa

Szklane wnętrza Glasimo

 
Partnerzy

CerramedBesco
 

LuxumCristalstone

 Invenalogo Coram

AKCJUM

Riho  Sapho


logo Piramida
Werit

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni
Facebook
Instagram