konkurs fotograficzny nasze łazienki 2023

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Szczególne cechy stali nierdzewnej

artykuł promocyjny

Jakie są właściwości techniczne tego materiału, które powodują, że jest on najbardziej zalecany ze względu na odporność na akty wandalizmu, warunki higieniczne, koszty eksploatacji oraz, co niemniej ważne, jest modny. Stal nierdzewna jest pojęciem opisującym ogólnie grupę produktów ze stali, które zawierają co najmniej 12% chromu w połączeniu z różnymi ilościami niklu, molibdenu, tytanu i węgla.

Szczególne cechy stali nierdzewnej

Cechą charakterystyczną tego materiału jest to, że sama natura "troszczy się" o to, aby powierzchnia materiału była trwale odporna na korozję, pomimo, że ten stop składa się nawet w 3/4 ze zwykłej stali (żelaza). Powodem, dla którego ten materiał może być uznany za nierdzewny jest to, że chrom, który stanowi 18% stopu łączy się z tlenem znajdującym się w jego pobliżu. Tlen zawarty w powietrzu i wodzie jest przyciągany przez chrom, z którym tworzy obojętną trwałą powłokę w postaci tlenku chromu. Ta powłoka zapewnia niezawodną ochronę stali i jeśli zostanie uszkodzona, lub nawet ktoś wywierci w niej otwór, to natura sama uzupełni wówczas ubytek tlenu, który jest niezbędny dla utrzymania warstwy ochronnej w postaci tlenku chromu. Z tego względu zaleca się codzienne czyszczenie powierzchni.

Należy być świadomym, że powłoka w postaci tlenku chromu może zostać zniszczona w przypadku narażenia jej na niekorzystne warunki i wtedy mogą pojawić się jakieś skazy. Pewne kwasy, związki chemiczne, a szczególnie chlorowce (jod, chlor, fluor, brom) mogą stanowić czynniki ryzyka.


Właściwości stali nierdzewnej:

  • jest łatwa do czyszczenia
  • jest materiałem dobrej jakości
  • nie posiada porów
  • nie stanowi dobrego podłoża dla tworzenia się bakterii
  • nie zmienia smaku ani zapachu
  • jest niełamliwa
  • ma nieograniczony czas użytkowania
  • podlega recyclingowi
  • jest materiałem nowoczesnym.

 

Oczywiste jest, że stal nierdzewna jest materiałem odpowiednim do wytwarzania takich produktów, jak muszle klozetowe, umywalki, umywalnie, pisuary oraz produktów związanych z higieną dla większości pomieszczeń sanitarnych - w szkołach i przedszkolach, fabrykach i laboratoriach, hotelach i restauracjach oraz na statkach i w samolotach. Ci klienci mają bardzo zróżnicowane wymagania i oczekiwania. Jednakże ich wymagania mają tą wspólną cechę, że produkty muszą być zarówno funkcjonalne, jak i łatwe do utrzymania w czystości.

Skala - umywalka ze stali szlachetnej IntraSkala - umywalka ze stali szlachetnej Intra

fot.: Skala


W niektórych miejscach produkty te są źle traktowane, co powoduje wyjątkowe wymagania odnośnie ich wytrzymałości i trwałości. W innych miejscach, o wyborze decydują szczegóły wzornictwa, a często estetyczne połączenie z innymi materiałami. Połączenie z innymi interesującymi materiałami otwiera nowe perspektywy - szczególnie przed ludźmi, którzy pragną zerwać z konwencją i preferują nowe rozwiązania.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
Zdjęcia: Skala


Podobne artykuły
Umywalki nablatowe Elita

ceramika sanitarna

Umywalki nablatowe Elita

Umywalki nablatowe - eleganckie, wykonane w nowoczesnej stylistyce - z pewnością przewyższą Twoje oczekiwania. Ceramiczne... więcej...

Miska WC bezkołnierzowa - czystość w nowoczesnym wydaniu

ceramika sanitarna

Miska WC bezkołnierzowa - czystość w nowoczesnym wydaniu

Miski WC pozbawione kołnierza stanowią ekologiczne i estetyczne rozwiązanie do naszych toalet. Taka konstrukcja zapewnia... więcej...

Cristalstone - europejski design w polskim domu

ceramika sanitarna

Cristalstone - europejski design w polskim domu

Jak zaaranżować elegancki salon kąpielowy, wpisujący się w najnowsze, europejskie trendy? Odpowiedzią jest nowoczesne... więcej...
Facebook
Instagram