Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Poznaj nowości w kolekcji Cielo e Terra by Dorota Koziara

artykuł promocyjny

Kolekcja dużych płyt gresowych Cielo e Terra emanuje subtelnością w swojej palecie barw, czerpiąc inspirację z charakterystycznych, stonowanych odcieni Środkowej Europy, znanej z obfitości chłodnych miesięcy. Te pastelowe barwy stały się źródłem inspiracji dla Doroty Koziary, autorki kolekcji, która jest zarazem projektantką, architektem wnętrz, dyrektorem artystycznym oraz kuratorem wystaw. Jej studio codziennie funkcjonuje w Mediolanie.

Poznaj nowości w kolekcji Cielo e Terra by Dorota Koziara
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Przystępując parę lat temu do współpracy z Tubądzinem, tak jak w przypadku każdej mojej kooperacji, zaczęłam od przeanalizowania ówczesnych kolekcji marki. Chciałam zaproponować innowacyjne projekty, które wzbogacą gamę produktów. W tym wypadku, były to materiały spełniające normy dla budynków użyteczności publicznej i na elewacje. Tego typu płytki są zawsze wyzwaniem. Zaprojektowana przeze mnie kolekcja Cielo e Terra to płyty gresowe, barwione w masie, spełniające wspomniane kryteria techniczne. To jednak nie wszystko. Ceramika zazwyczaj jest postrzegana jako zimna w dotyku. Zależało mi na uzyskaniu przyjemnego i ciepłego efektu. Wraz z działem technologii Tubądzin zdecydowaliśmy się zastosować powierzchnie głęboko matowe, które, moim zdaniem, dają pożądany przeze mnie rezultat.— mówi o kolekcji Dorota Koziara

płytki Cielo e Terra

Cielo e Terra to kolekcja płyt wielkoformatowych, która ma swoje zastosowanie zarówno w budynkach użyteczności publicznej, przestrzeniach prywatnych, jak i na elewacjach. Jej uzupełnieniem są mozaiki, Geometry i Up Down, które powstają we wszystkich barwach bazowych kolekcji. Architekt może więc łączyć płyty wielkoformatowe z drobniejszymi formami. Teraz do gamy kolorystycznej włączony został nowy kolor – Zieleń. Cielo e Terra została również wzbogacona o płytki czarne i super białe.

Cielo e Terra Bianco

Tubądzin Cielo e Terra Bianco

Harmonijna gama kolorystyczna to propozycja szczególnie dla architektów, którzy w swojej codziennej pracy kreatywnej mają do czynienia z wieloma materiałami. Zaprojektowałam ją w taki sposób, żeby każdy kolor z kolekcji idealnie współgrał z innymi. Dzięki temu można także wykorzystywać wszystkie dostępne kolory w jednym projekcie, a i tak będą one stanowiły spójną całość. — dodaje Dorota Koziara.

Nowością są również dekoracje na wielkoformatowych płytach, specjalnie zaprojektowane jako rozwinięcie i uzupełnienie kolekcji. Wśród nich są dekoracje, tzw. gradienty, w których na płaszczyźnie płyty delikatny kolor przechodzi do bieli lub miesza się z inną barwą. Do ich produkcji wykorzystywane są najnowsze linie technologiczne Tubądzina. 

Tubądzin Cielo e Terra

Tubądzin Cielo e Terra

Do gładkich wielkoformatowych płyt chciałam dodać konceptualne rozwiązania, przejścia kolorów do bieli lub koloru w inny kolor. Podobnie jak dzieje się to patrząc na niebo, które zależnie od pogody czy pory dnia zmienia swoje barwy. Zależało mi na wprowadzeniu do architektury wnętrz odczucia powietrza i lekkości, stąd gradienty, dla których bazą są kolory z kolekcji Cielo e Terra przechodzące do bieli. Trochę jak w naturze, trochę jak na scenie w teatrze, gdzie światło miękko układa się na powierzchniach scenografii, tworząc iluzję przestrzeni i nieskończoności. W przypadku tego projektu są to płyty, które swoją konceptualną interpretacją natury uzupełniają dotychczasowe, jednolite barwione w masie wielkoformatowe płyty kolekcji. Przechodząca z jednego w drugi delikatna gra kolorem, jest też dla mnie intrygującym zabiegiem optycznym. Płyty na elewacjach budynków, w zależności od światła wtapiają bryłę w pejzaż lub wydobywają ją z tła. Pozostałe nowości to płyty z kolekcji Cielo e Terra o dekoracjach liniowych, na których głównie stosujemy złoto i platynę. Te zdobienia przemyślane są taki sposób, że mogą być aplikowane na wszystkich kolorach płyt z kolekcji, zapewniając tym samym pełną harmonię. Jednocześnie są dodatkowym elementem łączącym gamę kolorystyczną kolekcji w całość. — podkreśla Dorota Koziara.

Podobnie jak przy przestudiowaniu kolekcji kolorów bazy do Cielo e Terra inspirowanych naturą, również dekoracje uzupełniające tę kolekcję mają razem budować harmonijną całość zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach.

—   Zależało mi na tym, żeby te produkty były uniwersalne i znakomicie nadawały się do zastosowania w różnych częściach świata, współgrając z różnorodnym pejzażem, niezależnie czy są wykorzystane we wnętrzach, na fasadach, w przestrzeni publicznej czy prywatnej. Harmonia jest podstawą naszej spokojnej egzystencji. W otoczeniu pięknym i harmonijnym łatwiej jest nam dobrze funkcjonować. — podsumowuje Dorota Koziara.

Cielo e Terra

Cielo e Terra

Kontakt w sprawie produktów:

Tubądzin Management Group Sp. z o.o.
Cedrowice Parcela 11
95-035 Ozorków
tel. (42) 710 37 00
www: www.tubadzin.pl
mail: wyślij wiadomość
Tubądzin Management Group Sp. z o.o.

Grupa Tubądzin to jeden z najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce - Tubądzin jest pinierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Produkty marki wytwarzane są z najwyższej jakości surowców i znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

W swojej ofercie posiada ponad 100 kolekcji o ciekawych wzorach, strukturach i kolorach.

Zobacz zdjęcia w galerii Tubądzin:

TubądzinTubądzinTubądzinTubądzinTubądzin

Tubądzin Facebook   pinterest Tubądzin   Tubądzin instagram   Youtube Tubądzin
Polecamy
Płytki łazienkowe Zainspiruj się podłogi i ściany

Płytki łazienkowe Zainspiruj się

 
Panele winylowe w łazience porady łazienkowe

Panele winylowe w łazience

 
Mozaika na podłodze podłogi i ściany

Mozaika na podłodze

 
płytki imitujące marmur  - hiszpańskie wzory w ofercie salonika podłogi i ściany

Hiszpańskie płytki imitujące marmur

 
Dwa popularne gatunki kamienia w łazience podłogi i ściany

Dwa popularne gatunki kamienia w łazience

 

Partnerzy

Cerramed

kaflando płytki ceramiczne

  Weber  Rigips

  
Sapho

Magmalogo knauf


  
logo Śnieżka    Logo MAGNAT

Luxum Cristalstone

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram