Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Elektryczne maty grzewcze - sposób na komfortowe ogrzewanie w łazience

artykuł promocyjny

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest powszechnie wykorzystywanym systemem, który sprawdza się zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach modernizowanych. Może być stosowane jako główny system grzewczy albo jako uzupełnienie innego układu w celu zwiększenia komfortu cieplnego w strefie przypodłogowej. Jedną z wydajnych form takiego ogrzewania są maty grzejne, które świetnie nadają się do zastosowania w łazience. Ich dużą zaletą jest łatwy montaż bezpośrednio w warstwie kleju pod płytkami.

Elektryczne maty grzewcze - sposób na komfortowe ogrzewanie w łazience
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

 

Maty grzewcze do łazienki

Maty grzejne świetnie sprawdzą się w przypadku, jeśli już wylano szlichty, bowiem są one montowane bezpośrednio w cienkiej warstwie zaprawy klejowej podczas układania terakoty. Można je również zastosować podczas remontu na starej terakocie i w takiej sytuacji nie ma potrzeby skuwania starej terakoty. Maty grzejne są dostarczane w gotowych zestawach nadających się od razu do montażu. W skład zestawu wchodzi mata o danym wymiarze i mocy, rurka osłonowa czujnika temperatury, puszka podtynkowa oraz dokładna instrukcja obsługi. Montaż maty na podłodze może wykonać sam glazurnik, jednak podłączenie do sieci elektrycznej powinno się powierzyć elektrykowi. Maty grzejne można podzielić na dwie kategorie: maty grzejne zasilane jednostronnie lub dwustronnie.

Dowiedz się więcej o matach grzejnych marki Fenix

Do sterowania pracą maty grzejnej i innych form elektrycznych systemów grzejnych najlepiej zastosować cyfrowy termostat programowalny, który wyposażony jest w odpowiednie czujniki, sygnalizatory błędów czy wyłącznik sieciowy. Pozwala on odpowiednio regulować działanie ogrzewania i dba o bezpieczeństwo.

Fenix Ecofloor

 

Elektryczne ogrzewanie podłogowe - zalety

W porównaniu z innymi, konwencjonalnymi systemami grzewczymi, ogrzewanie elektryczne jest tańszą inwestycją. Do tego można je wykonywać etapami, a sam montaż nie jest skomplikowany. Można zdecydować się na jedną z trzech form takiego ogrzewania:

  • kable grzejne, które należy zatopić w wylewce betonowej
  • maty grzejne - instalowane bezpośrednio w kleju pod terakotą
  • folie podłogowe do instalacji pod panelami podłogowymi

Mata grzejna Fenix

Elektryczne ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, za sprawą swoich atutów. Taki typ ogrzewania polega na wykorzystaniu specjalnych elementów, które odznaczają się świetnym przewodnictwem cieplnym i pozwalają łatwo ogrzewać pomieszczenie, zapewniając odpowiednią temperaturę dla domowników, nawet jeśli chodzą po domu boso. Rozkład temperatur jest zbliżony do ideału - łatwo można uzyskać komfort cieplny w najważniejszej strefie - przy podłodze - przy niższej temperaturze całego pomieszczenia. To pozwala również na oszczędności (około 10-20% oszczędności energii). Nie zachodzi tu zjawisko konwekcji powietrza pod wpływem różnicy temperatur - a więc jest to rozwiązanie polecane alergikom (elektryczne ogrzewanie podłogowe nie powoduje unoszenia się czy krążenia po pomieszczeniu kurzu i innych alergenów). Sprawność systemu wynosi blisko 100%.

W porównaniu z innymi systemami grzewczymi, przewagą elektrycznego ogrzewania jest również łatwość obsługi. W zasadzie ogranicza się ona do nastawienia żądanej temperatury w termostacie. Sterowanie ogrzewaniem jest w pełni zautomatyzowane. Dodatkowo producent gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika - przewody są ekranowane i zgodne z międzynarodowymi i polskimi normami IEC 800. Producent udziela też na nie 10 lat gwarancji.

Do tego elektryczne ogrzewanie podłogowe jest praktycznie niewidoczne i w żaden sposób nie ogranicza przestrzeni ani możliwości aranżacji wnętrza.


Kontakt w sprawie produktów:

Fenix Polska Sp. z o.o.
ul. Warszawska 50
05-092 Łomianki
tel. (22) 766 45 60
www: fenix-polska.pl
mail: wyślij wiadomość
Fenix Polska Sp. z o.o.

maty grzejne: do wewnątrz i na zewnątrz » kable grzejne: samoregulujące, stałooporowe i sektorowe » grzejniki: konwektorowe, radiacyjne, promiennikowe, przemysłowe » folie grzejne: sufitowe, podłogowe, do luster » automatyka: termostaty podtynkowe, termostaty natynkowe, termostaty w obudowach, termostaty do montażu w rozdzielni, sygnalizatory do separatorów, sygnalizacja wycieku, czujniki, regulatory mocy, regulatory temperatury, przetworniki  » akcesoria: osprzęt przyłączeniowy, osprzęt montażowy

Fenix Polska Facebook   Youtube Fenix Polska
Partnerzy

Imers     nVent

Radox radiators   FENIX

Ferro    Grupa Armatura

Sapho  Ferdom


Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram